راه های موفقیت در زندگی و اصولی که باید رعایت کنیم

موفقیت در زندگی
Rate this post

همه ما دوست داریم در زندگی و کار خود جزء افراد موفق و پیشرو باشیم . خواندن داستان زندگی افراد موفق و پی بردن به راز موفقیت انسان های بزرگ میتواند راه موفقیت در زندگی را برای ما فراهم سازد . قطعا نکته ای در این بین نهفته است که چرا بعضی از انسانها زندگی بهتری دارند و بعضی دیگر زندگی مناسبی نداشته و پیشرفتی در زندگی و کار خود ندارند . برای کسب موفقیت در زندگی تنها تلاش کافی نیست بلکه آشنایی با قوانین مخصوص و به کارگیری آنها در زندگی می تواند شما را سریعتر به اهداف تان رسانده و باعث موفق شدن شما در هر کاری شود . در این مطلب از سایت گوگلز قصد داریم نکاتی را عنوان کنیم که افراد موفق در زندگی خود آن را رعایت کرده و به آن عمل میکنند و در نتیجه به موفقیت در کار و زندگی دست پیدا میکنند . 

۱- وقت خود را با موبایل و شبکه های اجتماعی تلف نکنید 

راز موفقیت در زندگی

با گسترش روز افزون علم و توسعه نرم افزاری بشر امروزی مشکلات بسیاری را در برنامه ریزی و به انجام رساندن کارها در زمان مقرر دارد . شبکه های اجتماعی در دسترس توسط گوشی های هوشمند موبایل وقت بسیاری از کاربران را تلف کرده و نمیگذارد بیشتر انسانهای استفاده کننده از این شبکه ها برنامه ریزی درستی برای انجام کارها داشته باشند . اگر از آن دسته افراد هستید که با خواندن کانال‌های تلگرامی یا صفحات اینستاگرام خودتان را فریب میدهید که در حال کشف راه موفقیت در زندگی و آموزش هستید بدانید این کار صرفا بهانه‌ای است تا کارها را به تعویق بیندازید، به یاد داشته باشید که عمل کردن بسیار مهم‌تر است.پس برنامه ریزی در استفاده از موبایل و شبکه های اجتماعی را فراموش نکنید.

۲- نوشتن اهداف یک راه برای موفقیت در زندگی

نوشتن اهداف برای موفقیت در زندگی

اهدافی که مد نظر شماست و از نظر شما میتواند شما را به موفقیت در زندگی نزدیک کند میتواند هر چیزی باشد .برای مثال  روابط شما با دیگران ، تحصیل ، زندگی زناشویی و هر چیزی که بشود برای آن هدف گذاری کرد . ذهن‌ خود را جوری برنامه‌ریزی کنید که از همان لحظه‌ی بیدار شدن در شرایطی عالی دریافت باشد . حالا چطور می‌توانید چنین شرایطی را برای خودتان ایجاد کنید؟

خط کشیدن دور مهمترین هدف و تمرکز بر آن میتواند شما را لحظه به لحظه به موفقیت در آن هدف نزدیکتر کند . این هدف که آن را مهم دانسته ایم هدفی است که در دراز مدت بیشترین تاثیر را در زندگی شما میگذارد . تمام کارها و اقداماتی را که به ذهن‌تان می‌رسد را یادداشت کنید . دور دو مورد از مهم‌ترین‌ها را خط بکشید و شروع کنید. تا زمانی که آن را اه انجام نرسانده اید دست از کار و تلاش بر ندارید .

به جای اینکه صبح سرگردان و خواب‌آلود باشید و نیم ساعت طول بکشد تا بیدار و هوشیار شوید ذهن‌تان را تنظیم کنید تا فعال و موفق باشد. این شیوه بی نهایت موثر و عالی است . یک دلیل خوب دیگر برای نوشتن اهداف‌ این است که با خواندن‌ آنها احساس خوبی خواهید داشت .جوری آنها را بنویسید که انگار همین الان به نتیجه رسیده‌اید. با تکرار هر روزه‌ این نوشتن و خواندن، خوشفکری و مثبت‌اندیشی شما تضمین خواهد شد و طبق اهداف‌تان عمل خواهید کرد. اهدافی که روی کاغذ نیایند فقط آرزو هستند . قدرت و نیرویی که در نوشتن اهداف پنهان است شما را به سمت دومین شرط لازم برای موفقیت سوق می‌دهد.

۳- راه موفقیت در زندگی از ایمان داشتن شما به ایده هایتان میگذرد

ایمان داشتن به ایده ها

شما قطعاً باید به ایده‌های خود ایمان داشته باشید. اگر شخص احساس خوبی نسبت به کاری که می‌کند نداشته باشد و به آن افتخار نکند انگیزه‌ای برای هیچ کاری نمی‌ماند. باید علاقه شدیدی به کاری که می‌خواهید بکنید داشته باشید و بتوانید دیگران را هم به آن علاقمند کنید.اگر یک ایده، ایده خوبی باشد، باید بتوانید آن را در دو یا سه جمله توضیح دهید . باید اطمینان داشته باشید که همه جنبه‌های کاری که می‌خواهید بکنید، از رقیب هایتان بهتر است . پس ایمان داشتن به ایده یکی از گزینه هایی است که میتواند شما را به موفقیت در زندگی نزدیک و نزدیکتر کند .

۴- استراحت و خواب کافی شما را خلاق تر میکند

اگر در شبانه روز استراحت و خواب کافی ندارید نباید توقع داشته باشید کارها را درست و صحیح انجام دهید . عدم استراحت کافی باعث میشود تمرکز کامل نداشته باشید و از روش درست کار را انجام ندهید . بایستی زمان خواب و بیداری شما مطابق با یک برنامه زمانبندی باشد و طوری استراحت نمایید که جزء افراد سحرخیز باشید . مطالعات نشان داده افرادی که سحر خیز هستند در زمان انجام فعالیت‌ها ، خلاقانه و موفق‌تر عمل می‌کنند. موفقیت در زندگی به سراغ افرادی میرود که برای خواب خود هم برنامه ریزی داشته باشند .

حتما بخوانید : روشهای تضمینی برای داشتن یک حافظه استثنایی

۵- بر روی خود سرمایه گذاری کنید 

بهترین سرمایه گذاری برای موفقیت در زندگی و کار در دنیا چیست؟ پاسخ این سؤال خود شما هستید. سرمایه گذاری روی خود از هر سرمایه گذاری دیگری مهم تر است . از وارن بافت که یکی از چهره های موفق‌ کارآفرینی و سرمایه‌گذاری در دنیا است پرسیدند بهترین سرمایه‌گذاری ممکن که کسی می‌تواند انجام دهد چیست ایشان در جوابی کوتاه ، ساده و دلنشین گفتند بر روی خودت سرمایه گذاری کن .

سرمایه گذاری بر روی خود شامل چه مواردی میشود 

۱-۵ مطالعه و یادگیری 

مطالعه و سرمایه گذاری برای روی خود

سرمایه گذاری روی خود یعنی خواندن کتابهایی که برای ما آموزنده باشد و چیزی به ما یاد بدهد . کتابی نیست که برای بهبود و رسیدن به موفقیت در زندگی نتوان درسی از آن گرفت. این شامل کتاب های تخیلی و داستانی هم می شود.  برای خرید کتاب سرمایه گذاری مالی و برای مطالعه  آن سرمایه گذاری زمانی انجام دهید. دست کم یک ساعت در روز مطالعه میتواند بسیار مناسب باشد .  برایان تریسی میگوید یک ساعت مطالعه‌ روزانه در عرض سه سال شما را در هر زمینه‌ای که فعالیت دارید، بهترین خواهد کرد. در عرض پنج سال تبدیل به یک مرجع ملی خواهید شد و در عرض هفت سال می‌توانید در زمینه‌ کاری خود یکی از بهترین افراد در دنیا باشید.

دیدن فیلم های آموزشی و گوش دادن به فایلهای صوتی آموزشی نیز جزء مواردی است که میتواند یک سرمایه گذاری بر روی خود حساب شود .

۲-۵ ورزش کردن 

تمرین و ورزش باعث ترشح اندروفین شده و به شما احساس فوق‌العاده‌ای می‌دهد و راندمان و میزان انرژی‌تان را بالا می‌برد. اگر زمانی را به ورزش اختصاص بدهید از عهده‌ی انجام کارهای روزانه‌تان بهتر بر خواهید آمد .  بهترین مدت برای ورزش و تمرین ۳۰ تا ۴۵ دقیقه میباشد .

۶- با پشتکار و متمرکز تا رسیدن به موفقیت ادامه دهید

جهش در زندگی و کسب و کار 

این نکته را همیشه در ذهن خود داشته باشید که پشتکار بسیار با ارزش‌تر از استعداد است.

ودی آلن می‌گوید: مردم همیشه به من می‌گویند که می‌خواهند یک فیلم‌نامه یا نمایشنامه یا رمان بنویسند. ولی فقط تعداد انگشت‌شماری واقعاً این کار را می‌کنند . آن‌ها نمی‌توانند از پس نوشتن برآیند، برای اینکه دست به عمل نمی‌زنند. وقتی شما جرات کنید وارد گود شوید مثلاً شروع کنید به نوشتن، نیمی از مسیر موفقیت را طی کرده‌اید. برای همین می‌گویم ۸۰ درصد از موفقیت حضور داشتن است. این بهترین درسی است که زندگی به شما یاد می‌دهد.

پس باید برای رسیدن به موفقیت در زندگی حتما پشتکار و تلاش داشته باشید و بر روی کاری که میخواهید انجام دهید متمرکز شده و ادامه دهید و ادامه دهید تا موفقیت روی خوش خودش را به شما نشان دهد . شاید گاهی شرایط سخت شده و راه به‌نظر طولانی بیاید اما شما باید فقط ادامه دهید و از حرکت نایستید.

Rate this post
۰
برچسب ها :
نویسنده مطلب علی

بدون دیدگاه

logo-samandehi