مهاجرت به فنلاند و اقامت در این کشور اروپایی

مهاجرت به فنلاند
Rate this post

آیا می دانید مهاجرت به فنلاند از روش های مختلفی صورت می گیرد که هر یک از روش ها با توجه به شرایط افراد می تواند مناسبتر باشد؟ به طور کلی وقتی فردی می خواهد مهاجرت به کشور فنلاند داشته باشد باید یک سری مسائل را به درستی رعایت کند. مهاجرت به فنلاند از طریق تحصیل و کار عمومی ترین گزینه های پیش روی هستند اما در صورتی که چنین گزینه های میسر نبود می توانید از روش های دیگر مهاجرتی به فنلاند استفاده کنید. امروز در سایت گوگلز قصد داریم در خصوص روش های مختلف مهاجرت به این کشور صحبت کنیم به این ترتیب می توانید انتخاب بهتری داشته باشید.

شرایط مهاجرت به فنلاند

به طور کلی افراد به دلایل مختلف به مهاجرت فکر می کنند. باید این طور در نظر گرفت که مهاجرت برای همه افراد نمی تواند گزینه مناسبی باشد. در ابتدا باید مشخص شود که هدف از مهاجرت چیست. بر طبق بررسی های اخیر متوجه شدیم که مهاجرت به کشور فنلاند تنها به دلیل وضعیت نامناسب کشور مبدأ نیست و گاه افراد به دلیل اینکه پیشرفت بهتری داشته باشند می خواهند مهاجرت کنند. در نظر داشته باشید که برای داشتن مهاجرتی خوب و قابل قبول باید گزینه های مختلفی بررسی شود.

دلایل مهاجرت به کشور فنلاند

عموما افرادی که می خواهند در وضعیت تحصیلی بهتری قرار بگیرند ترجیح می دهند که کشوری را انتخاب کنند تا شرایط علمی بالاتری دارد به این ترتیب می توانند در مسیر تحصیل خود بهترین نتیجه را حاصل کنند. گزینه بعدی در خصوص کسب و کار و شرایط مالی است. عده ای با بررسی های انجام داده به این نتیجه رسیده اند که کشورهای دیگر می تواند در مسیر کسب و کار برایشان بهتر باشد به این ترتیب به سراغ مهاجرت می روند. عده ای علاقمند به فردی از کشوری غیر از کشور خود می شوند و ترجیح می دهند که در کشور مقصد تشکیل خانواده دهند این افراد به سراغ مهاجرت از طریق ازدواج می روند.

گزینه های دیگری نیز از قبیل خرید ملک، سرمایه گذاری و … وجود دارد که مسیر اقامت در کشورهای دیگر را باز کرده و روند راه را آسانتر می کند به این ترتیب بهترین گزینه برای افرادی که قصد سفر به فنلاند را دارند با توجه به شرایط آنها انتخاب خواهد شد. دقت کنید که قبل از مهاجرت به فنلاند باید تمامی جوانب را بررسی کنید و قطعاً انتخاب نامناسب در این مسیر می تواند ضررهای مالی و همینطور جانی برای شما فراهم سازد. در بهترین شرایط دیده می شود که مشاوره با فردی خبره می تواند بسیار تأثیر گذار باشد. قطعا روش های مهاجرتی به فنلاند از هم متفاوت است.

انواع مهاجرت به فنلاند

همانطور که گفته شد افراد به دلایل مختلف اقدام به مهاجرت می کنند و بر اساس هر کدام از این دلایل می توانند یکی از انواع مهاجرت ها را انتخاب کرده و مسیر را برای خود آسان تر کنند. مهارجرت به فنلاند انواع مختلفی دارد از جمله مهاجرت از طریق ازدواج، تحصیل،کار آفرینی، کار و… که در بخش بعدی به تفسیر هر یک می پردازیم.

مهاجرت تحصیلی به فنلاند

مهاجرت از طریق تحصیل از گزینه های بسیار عالی محسوب می شود که اغلب مورد توجه جوانان قرار می گیرد. به هرحال برای مهاجرت به فنلاند از طریق تحصیل باید به فکر ویزای تحصیلی باشید، اگر شما فردی غیر از اتحادیه اروپا هستید و قصد مهاجرت را دارید باید در ابتدا بررسی کنید که شرایط اخذ ویزای فنلاند در کشور خودتان به چه صورت است.

زمانی که فرد نامه رسمی پذیرش از دانشگاه را دریافت می کند در اسرع وقت باید اقدام به ویزای دانشجویی کند. دقت کنید که پذیرش شما باید از دانشگاهی بسیار معتبر باشد. در صورتی که اعتبار دانشگاه در وضعیت مناسبی نباشد احتمال اینکه در زمان اخذ ویزا به مشکل بر بخورید وجود دارد.

در گام بعدی نیاز به پر کردن فرم اخذ اقامت در فنلاند است که می توانید این فرم را به دو صورت دستی و یا الکترونیکی تحویل سفارت دهید. در صورتی که فرم به صورت الکترونیکی نیز ارسال شده باشد به هر حال فرد باید به سفارت مراجعه کند و نیاز به تشخیص هویت و همینطور مدارک تکمیلی خواهد بود. دقت کنید که تمکن مالی برای مهاجرت به کشور فنلاند بسیار مهم است و قطعاً باید ثابت کنید که پوشش مالی کافی برای زندگی در این کشور را دارید. مهاجرت نحصیلی به فنلاند می تواند بسیار آسان و سریع باشد.

مهاجرت به فنلاند جهت تحصیل در مقطع دکترا بسیار قابل قبول تر از سایر مقاطع است. طول دوره دکترا در این کشور بین ۳ الی ۵ سال است. زبان تدریس در تمامی دانشگاه های فنلاند انگلیسی است. در واقع دانشجو باید مدرک آیتلس با نمره بالای ۷ داشته باشد. فردی که قرار است مقطع دکترا را در فنلاند بگذراند نباید معدل کمتر از ۱۵ داشته باشد. در این دوره امکان اخذ خوابگاه نیز وجود دارد

مدارک لازم مهاجرت تحصیلی به فنلاند

اولین و مهم ترین مدرک برای مهاجرت تحصیلی به فنلاند اصل پاسپورت است. پاسپورت فرد متقاضی باید ۶ ماه زمان داشته باشد. شما برای اینکه بتوانید مهاجرت به فنلاند داشته باشید باید برگه پذیرش از دانشگاه معتبر فنلاند را در پرونده مدارک خود داشته باشید. بدون این برگه تقریباً مهاجرت به فنلاند از طریق تحصیلات غیر ممکن خواهد بود. گزینه بعدی در خصوص نامه تمکن مالی است که می تواند از طریق حساب بانکی خودتان و یا والد دم باشد. بیمه درمانی معتبر از مسائل بسیار مهم است. این بیمه نامه برای بروز خسارات ناشی از سوی شما و همینطور اتفاق هایی از قبیل فوت استفاده می شود.

سقف بیمه نامه طبق زمانی که قرار است در فنلاند بمانید متفاوت است به این معنی که اگر فرد می خواهد کمتر از ۲ سال در این کشور اقامت داشته باشد نیاز به بیمه نامه کمتری دارد و این گزینه برای افراد بیش از ۲ سال افزایش خواهد یافت. فرم های مخصوص ویزای تحصیلی باید به درستی تکمیل شود و همینطور نیاز به کپی مدارک در سایز A4 است. افراد باید رزرو خوابگاه دانشجویی نیز در فنلاند داشته باشند.

مهاجرت به فنلاند از طریق خرید ملک

یکی از روش های مهاجرت به فنلاند خرید ملک است. مهاجرت از طریق خرید ملک منجر به اقامت دائم در این کشور نخواهد شد و تنها مسیر مهاجرت به فنلاند را کمی آسانتر می کند. خرید ملک در این کشور یک سری قوانین مخصوص دارد و دولت فنلاند افرادی را که قصد خرید ملک دارند حمایت می کنند. شما برای خرید ملک در فنلاند نیازی به وکیل ندارید. البته قطعاً وجود وکیل روند خرید ملک را استانداردتر کرده و شما را از ضررهای احتمالی در امان نگه می دارد.

یکی از روش های دیگر که دولت فنلاند برای افرادی که تمایل به خرید ملک دارند در نظر گرفته است به این صورت است که فرد درصدی از ارزش ملک را پرداخت می کند و مابقی را به صورت اجاره در نظر می گیرد. به این گزینه دریافت مسکن با حق سکونت دائم گفته می شود. البته این نوع از خرید ملک به صورتی نوبتی است

گزینه دیگری که برای خرید ملک در فنلاند دیده می شود خرید مسکن با مالکیت شخصی است. اگر فرد متقاضی از نظر مالی مشکلی برای خرید ملک نداشته باشد می تواند تنها با رعایت قوانین موجود اقدام به خرید ملک شخصی کند. البته یک سری تسهیلات برای این افراد در نظر گرفته می شود. در این نوع خرید ملک سرمایه اولیه بسیار مهم است و فرد باید بتواند از بودجه قابل قبولی برخوردار باشد.

مهاجرت به فنلاند از طریق ازدواج

مهاجرت از طریق ازدواج باید طبق اصول و قوانین مشخصی دنبال شود. بر اساس قوانین موجود اینطور به نظر می رسد که کسب اقامت و در نهایت تابعیت با توجه به اینکه شخص با زن یا مرد تبعه فنلاند ازدواج می کند یا تنها اقامت در این کشور دارد ،مشخص می شود.

پس از ازدواج با زن یا مرد فنلاندی می توان برای اقامت کشور فنلاند درخواست داد به این ترتیب در ابتدا باید فرم های موجود به دقت پر شود و سپس مدارک مورد نیاز نیز ضمیمه گردد. فردی که اقدام به مهاجرت به فنلاند از طریق ازدواج دارد باید منع قانونی برای ورود به فنلاند نداشته باشد.

اگر شخصی تمایل به ازدواج با فردی دارد که تبعه و یا مقیم فنلاند است باید درخواست قانونی خود را برای ویزای نامزدی و ازدواج اعلام کند. باید مدرکی وجود داشته باشد که نشان دهد فرد مجرد است. افراد متأهل به هیچ عنوان نمی توانند در خواست ویزای نامزدی دهند. این گزینه در صورتی که همسر وی فوت کرده و یا طلاق صورت گرفته باشد با ارائه مدرک فوت و یا طلاق بلامانع خواهد بود.

افراد باید مدرکی ارائه دهند که نشان دهنده عشق و علاقه آن‌ها بوده و در واقع مشخص سازد که ازدواج سوری نمی کنند.افراد پس از اخذ ویزای نامزدی می توانند به اقامت در فنلاند بیاندیشند و بعد از گذشت چندین سال تابع آن کشور شوند.از دیگر مزایایی که اقامت در فنلاند دارد این است که فرد می تواند به راحتی بدون ویزا به کشورهای عضو شنگن سفر کند.

مهاجرت کاری به فنلاند

مهاجرت از طریق تخصص یا کار از دیگر گزینه های موجود برای اقامت در فنلاند محسوب می شود. اگر فردی می خواهد در فنلاند کار کند باید به دنبال ویزای کار فنلاند باشد از طرفی در صورتی ویزا داده خواهد شد که شما کار مورد نظر را پیدا کرده باشید. متقاضی کار در فنلاند باید اجازه کار و یا استخدام از سوی کارفرما در این کشور را داشته باشد.

اولین گزینه پیش روی، حق کار بدون اجازه اقامت است، به این معنی است که فرد متقاضی می تواند بدون داشتن اجازه اقامت در فنلاند زندگی کند. در این صورت فرد باید ویزای کار فنلاند را اخذ کند این ویزا به فرد اجازه خواهد داد که به مدت سه ماه در فنلاند به کار مشغول شود. اخذ این نوع ویزا نیز آسان است.

در صورتی که فرد بخواهد مهاجرت کاری به فنلاند داشته باشد و شغل وی مترجم، معلم، متخصص و یا داور ورزشی و همینطور قاضی باشد می توانید بر اساس دعوت نامه ای که از سوی کارفرمای فنلاندی ارائه داده می شود اقدام به کار کند. البته این فرد تنها سه ماه می تواند به صورت موقت کار کند.

مهاجرت به فنلاند از طریق تولد

می دانیم که مهاجرت و تابعیت از دو روش : سیستم خون و یا سیستم خاک پیگیری می شود. در سیستم خون شرایط به این صورت است که تابعیت از طریق پدر و مادر به فرزند منتقل می شود .

در سیستم خاک با تولد فرزند در کشور فنلاند تابعیت کشور مورد نظر را دریافت می کند. اگر فرزندی در خاک فنلاند به دنیا بیاید و یا از پدر و مادر فنلاندی به دنیا بیاید، می تواند از طریق سیستم خون تابعیت فنلاندی داشته باشد. در صورتی که فرزند در فنلاند به دنیا بیاید اما پدر یا مادر او بی تابعیت باشند می تواند تابعیت فنلاند را اخذ کرده و تابعیت به پدر و مادر او نیز منتقل شود. مهاجرت به فنلاند از طریق تولد بر اساس سیستم خون دنبال می شود.

مهاجرت به فنلاند از طریق پناهندگی

عموما مهاجرت به کشور فنلاند از طریق پناهندگی از ذهن عموم افراد رد خواهد شد، دقت کنید که پناهندگی یکی از اشتباه ترین انتخاب ها محسوب می شود و فرد در این مسیر قطعاً دچار مشکلات جبران نشدنی خواهد شد. افرادی که پناهنده فنلاند هستند از هیچ حق و حقوقی برخوردار نیستند و اجازه کار و یا تحصیل در این کشور را ندارد. این گزینه را برای همیشه فراموش کنید.

مهاجرت به فنلاند از طریق کارآفرینی

مهاجرت از طریق کارافرینی از دیگر گزینه هایی است که پیش روی افراد قرار دارد. در این روش فرد یک شغل و کار را در نظر می گیرد . در نظر داشته باشید که در این روش فرد باید بتواند یک شخص در  وضعیت شغل تمام وقت قرار دهد و فقط در این صورت می تواند اقامت دائم بگیرد البته به طور کلی این کشور افرادی را که قصد دارند در این کشور اقامت از طریق کارافرینی داشته باشند را پشتیبانی می کند. به طور کلی شما می توانید با سرمایه اولیه در این مسیر قدم بردارید. افرادی که از سرمایه کافی برخوردار نیستند می توانند از وام های موجود در این مسیر استفاده کنند.

هزینه های لازم برای مهاجرت به فنلاند

به طور کلی شما می توانید مهاجرت به فنلاند را از روش های مختلفی انجام دهید، دقت داشته باشید که در مهاجرت به این کشور باید در ابتدا بررسی کنید که کدام روش را انتخاب می کنید به عنوان مثال فردی که از طریق کار می خواهد مهاجرت به فنلاند داشته باشد باید از بودجه مناسبی برخوردار باشد این موضوع برای افرادی که بورسیه تحصیلی می شوند ارزانتر خواهد بود و گاه با حداقل هزینه همراه است.

ویزای توریستی برای مهاجرت به فنلاند

از بهترین روش هایی که فرد می تواند خود را به خاک فنلاند برساند ویزای توریستی است در این مسیر در ابتدا با فراهم ساختن یک سری مدارک می توانید به مدت سه ماه در فنلاند اقامت داشته باشید در این زمان می توانید اطلاعات لازم در خصوص کار را برای خود فراهم سازید. در نظر داشته باشید که افرادی که به دنبال ویزای کار هستند بهتر است که در ابتدا از طریق ویزای توریستی وارد کشور شده و در صورت تمایل دوره های لازم برای کار را بگذرانند و یا به نوعی به دنبال کار باشند سپس می توانند به سادگی به دنبال ویزای کار بروند.

با استفاده از ویزای توریستی می توانید از قیمت ملک و همینطور شرایط ثبت شرکت نیز مطلع شوید.

ثبت شرکت در این کشور از دیگر گزینه هایی است که به شما اجازه می دهد مهاجرت به فنلاند داشته باشید، شما می توانید با ثبت شرکت در انواع مختلف اقدام به مهاجرت کنید. در نظر داشته باشید که ثبت شرکت نیز نیاز به سرمایه های کافی دارد و البته در صورتی که میزان سرمایه ، کافی نباشد می توانید از طریق شراکت این مسیر را طی کنید. در نظر داشته باشید که وام های بسیار عالی در این مسیر برای شما فراهم شده است که می توانید از آن استفاده کنید.

روش جستجوی ملک در فنلاند

به طور کلی پیدا کردن ملک در این کشور برای افراد خارجی بسیار وقت گیر و دشوار است قطعاً فردی که زبان انگلیسی تسلط ندارد نمی تواند به سادگی خرید ملک داشته باشد. بهترین روش در این مسیر استفاده از سرویس جستجوی آنلاین آپارتمان است. این موتورهای جستجو برای خرید و اجازه ملک در نظر گرفته شده اند.

مسکن تحت مالکیت نیمه شخصی در فنلاند

در صورتی که فرد متقاضی اقدام به مهاجرت به فنلاند از طریق خرید ملک کند و توانایی خرید ملک به طور کامل را نداشته باشد می تواند از طریق نیمه شخصی این کار را انجام دهد. این نوع خرید مسکن وابسته به شرکتهای ساختمانی است. به این ترتیب که در ابتدا فرد فقط بخشی از مبلغ را می پردازد و به نوعی بیشترین میزان سهام به شرکت ساختمانی وابسته است. فرد می تواند به عنوان مستاجر در ملک زندگی کند و در نهایت پس از پرداخت هزینه کامل صاحب ملک شود.

تمدید اجازه اقامت دانشجویی در فنلاند

به طور کلی فرد متقاضی می تواند اقامت دانشجویی خود را تمدید کند، و تمدید در وضعیت یک سال به یک سال صورت می گیرد، بنابراین باید قبل از اینکه اقامت در وضعیت انقضا قرار بگیرد اقدام به تمدید کند. این کار از طریق پلیس محلی و یا از طریق سیستم های الکترونیکی انجام می شود. وضعیت شهریه در دانشگاه های فنلاند به نسبت گزینه های دیگر متغیر است و عموما به صورت سالانه تغییر می کند.

البته گزینه هایی از قبیل کمک هزینه و بورس تحصیلی نیز وجود دارد که در چندین قالب متفاوت صورت می گیرد. کمک مالی با بازپرداخت همراه خواهد بوده و بر اساس عملکرد دانشجو تعیین می شود به این معنی که اگر فرد از لحاظ تحصیلی عملکرد قابل قبولی داشته باشد می تواند مبلغ وام را بلاعوض در نظر بگیرد.

Rate this post
۰
برچسب ها :
نویسنده مطلب علی

بدون دیدگاه

logo-samandehi