ثبت شرکت در امارات متحده عربی و شرایطی که باید رعایت شود

ثبت شرکت در امارات
۵/۵ - (۱ امتیاز)

امروز قصد داریم در این مطلب از سایت گوگلز به سوالات شما در زمینه چگونگی ثبت شرکت در امارات پاسخ مناسب بدهیم . برخی از سوالاتی که شما امروز پاسخ آن را از ما دریافت میکنید به شرح ذیل است :

ثبت شرکت در کشور امارات متحده عربی چه شرایطی دارد ؟

برای ثبت نمودن شرکت در این کشور عربی چه مدارکی مورد نیاز است ؟

در این کشور با چه هزینه ای میتوان شرکت ثبت است ؟ 

آیا ثبت شرکت  از راههای اخذ اقامت در امارات است ؟

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت چیست ؟

پس اگر میخواهید پاسخ درستی از نحوه ثبت شرکت در این کشور عربی به دست آورید تا انتهای این مقاله با ما باشید .

چگونگی ثبت شرکت در امارات

تاسیس و راه اندازی هر نوع شرکت در امارات نیاز به مجوز خاص دارد. اساساً سه دسته مجوز برای ثبت شرکت وجود دارد:
۱-مجوز تجاری :  این مجوز برای  برای شرکت های فعال در همه انواع فعالیت های تجاری صادر می گردد.
۲-مجوز صنعتی :  این مجوز برای شرکت های فعال درهمه زمینه های وابسته به تولید صادر می گردد.
۳-مجوز حرفه ای : این مجوز برای همه انواع شرکت های خدماتی و همچنین متخصصان و صنعتگران صادر می گردد.
وزارت توسعه اقتصادی در امارات مسئول صدور مجوز ثبت شرکت در این کشور می باشد.ساختمان مرکزی این سازمان در نزدیکی برج ساعت در دبی  واقع شده است .

مراحلی که سرمایه گذار جهت ثبت شرکت در امارات باید طی کند

تاییدیه بانک مرکزی امارات باید برای همه شرکتها و موسسات مالی قبل از انجام هر کاری انجام شود .

تایید وزارت امور مالی و صنعتی امارات برای صدور مجوزهای قانونی جهت تاسیس شرکتهای تولیدی باید قبل از هر کاری  برای این نوع شرکت انجام شود .
صدور مجوز جهت تاسیس شرکت های که فعالیت آنها مربوط به بیمه است باید در ابتدا مورد تایید وزارت اقتصاد و بازرگانی  امارات قرار بگیرد .
صدور مجوز برای  تاسیس شرکتهایی که در زمینه محصولات پزشکی و دارویی خدمات دارند باید در ابتدا مورد تایید وزارت بهداشت قرار گیرند . بعد از طی مراحل بالا  توسط سرمایه گذار در ادامه  ثبت شرکت با تایید وزارت بازرگانی و صنایع دبی امارات در دبی انجام می پذیرد .

شرایط  مالکیت شرکت در امارات

هر شرکتی، که در امارات متحده عربی تاسیس شود باید پنجاه و یک درصد (۵۱٪)  از سهام  شرکت به  اتباع امارات متحده عربی واگذار شود. البته در این مورد استثناهایی به شرح ذیل نیز وجود دارد :

چنانچه شرکت شما  در یکی از مناطق آزاد در دبی تاسیس گردد در مواردی  خاص این ۵۱ درصد کفایت نمی کند و  طبق قانون ۱۰۰٪ مالکیت  شرکت باید واگذار به تبعه  امارات شود .
اگر شرکتی که  قرار است در امارات ثبت شود  شرکتی وابسته  به شورای همکاری خلیج فارس باشد در اینصورت این شرکت باید  حتما با یک شرکتی که متعلق به اتباع امارات متحده عربی  است همکاری نزدیک داشته باشد و تحت نظارت آن باشد .
در شرکت های خاص که در زمینه های صنعتی  فعالیت دارند  مالکیت خارجی ها در امارات مجاز است.

چنانچه شرکتی در کشور خود دارید می توانید  یک شعبه از آن را در امارات ثبت کنید .
اشخاصی که دارنده مشاغل معمار، دکتر، هنرمند و غیره هستند می توانند در زمینه فعالیت خود  مالکیت ۱۰۰٪ داشته باشند هر چند که یک شهروند امارات باید «مسئول خدمات»در موارد ذکر شده باشد.

روش ثبت شرکت در امارات

فرایند ثبت شرکت در امارات

۱- انتخاب  شریک محلی یا حامی مالی در امارات
۲- تایید فعالیت اقتصادی خود از وزارت توسعه اقتصادی در امارات

۳- سرمایه گذار باید یک تفاهم نامه همکاری با فرد تبعه امضا نماید

۴- درخواست مجوز قانونی از طرف سرمایه گذار در DED و همینطور اجاره کردن یک محل مناسب برای محل شرکت و ارائه نمودن این اجاره نامه .

اگر علاقمند به سرمایه گذاری در امارات هستید  باید بدانید کدام منطقه و مقصد برای فعالیت اقتصادی شما  مناسبتر است. برای دریافت  گواهی شرکت محلی( Local) باید یک دفتر کار واقعی داشته باشید .اگر میخواهید در هزینه ها صرفه جویی کنید  می توانید  Free Trade Zone دفتری به صورت نیمه وقت با قیمت پایین تر اجاره نمایید .چنانچه قبلا ذکر شد بعد از تعیین نوع فعالیت  شرکت شما گواهی و تاییدیه های لازم را دریافت خواهید کرد .در ادامه انواع شرکت در امارات به شما معرفی میشود .

شرکت با مسئولیت محدود و نامحدود

این نوع از شرکتها در زمینه های  صادرات و واردات فعالیت می کنند.تفاوت این دو نوع شرکت در این است که در شرکتهای با مسئولیتهای محدود کالای محدود را میتوان معامله کرد که در گواهی باید  قید شود، ولی در شرکتهای با مسولیت نامحدود هیچ محدودیت کالایی برای سرمایه گذار وجود ندارد. در نتیجه شرکتهای با مسئولیتهای نامحدود همواره گران تر هستند .

شرکت ها قابل ثبت در امارات

شرکت تضامنی در امارات
شرکت با مسئولیت محدود در امارات
شرکت مختلط غیر سهامی در امارات
مشارکت محدود با سهام در امارات
شرکت سهامی عام و خاص در امارات
سرمایه گذاری مشترک در امارات

نتیجه گیری

امارات از جمله کشورهایی است که در اعطای اقامت و تابعیت بسیار سخت گیر است . چنانچه ملاحظه فرمودید در اکثر سرمایه گذاریها و ثبت شرکتها ۵۱ درصد از سهام شرکت باید به نام تبعه امارات باشد . این مساله با اهمیتی است که قطعا سرمایه گذاران باید بدان توجه ویژه نمایند .

نکته بعدی این است که پروسه دریافت اقامت دائم و پاسپورت در امارات برای سرمایه گذارانی که اقدام به ثبت شرکت در امارات می کنند غیر ممکن است . بنابراین قبل از اینکه تصمیم به سرمایه گذاری و ثبت شرکت در امارات بکنید تمام موارد و نکات ذکر شده را در نظر داشته باشید . هزینه های اقامت و زندگی در امارات ارزان نیست و می توان گفت دوبی از شهرهای گران و پر هزینه برای زندگی به حساب می آید .

5/5 - (1 امتیاز)
۱
برچسب ها :
نویسنده مطلب علی

یک دیدگاه

  • حسن جابری
    ۰۳ اسفند ۱۳۹۷

    خیلی خوب گفتید .البته اگه مولتی مدیا باشه قطعا نکات بسیار کاملتری رو میتونه شامل بشه .

logo-samandehi