ویزای کار سوئد را چگونه دریافت کنیم

ویزای کار سوئد
Rate this post

زندگی در کشور سوئد و گرفتن ویزای کار سوئد به دلیل شرایط خوب زندگی در این کشور بسیار پر طرفدار است.بعضی از متقاضیان مهاجرت بعد از بررسی شرایط چندین کشور و دیدن شرایط مناسب زندگی در سوئد ، این کشور اروپایی را جهت ادامه فعالیت و زندگی انتخاب میکنند .

اگر شما بدنبال کار در سوئد هستید، لازم است که ویزای کار سوئد را تهیه کنید. فقط معلمان و کارکنان فنی میتواند ویزای کار درخواست نمایند . دانشجویان دکتری و اشخاصی که تحقیق انجام خواهند داد نیازی نیست که مثل موارد فوق الذکر تقاضای ویزا دهند. به منظور کسب ویزای کار در سوئد ، شما بایستی که پیشنهاد کاری را از سوئد دریافت بکنید.

شما مادامی که کارتان در سوئد طول می کشد مجوز دارید.مجوز کار تا حداکثر دو سال در یک دوره زمانی اعطا می گردد. اگر شما ویزای کار سوئد را بدست آوردید ، همزمان مجوزهای سکونت هم می تواند مشمول حال اعضای خانواده شما گردد. اگر شما به مدت حداقل شش ماه مجوز دریافت بکنید ، اعضای خانواده اتان نیز می توانند مجوز کار بدست آورند.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کار سوئد

۱) مدارک شناسایی : بهنگام ورود به کشور سوئد، لازم است که شما پاسپورت معتبر یا مدرک شناسایی معتبری داشته باشید که شهروندی تان را نشان دهد.

۲) مجوزهای کار و اقامت : اگر شما شهروند غیر اتحادیه ی اروپایی باشید و بخواهید در سوئد کار کنید در خیلی از موارد لازم است تا یک ویزای کار تهیه کنید. مادامیکه مجوز به شما اعطا نشده شما نمی توانید وارد سوئد شوید . بدون توجه به اینکه آیا شما در سوئد یا خارج استخدام شده اید، اگر کارفرمای تان از یک شرکت کارگزینی باشد که برای یک شرکت سوئدی پرسنل استخدام بکند یا بخواهد به شما در سوئد ماموریتی (جهت اقامت) محول کند، شما برای کار در سوئد به مجوز نیازمندید.

در اکثر موارد، شما همچنین به ویزا نیاز خواهید داشت تا برای اقامت در سوئد مجاز شمرده شوید. شهروندان کشورهای خاص برای مشاغلی که کمتر از سه ماه طول می کشد هم به مجوز کار و هم به ویزا نیاز دارند. اگر شما بخواهید که تا اعضای خانواده تان را هم خود به این کشور بیاورید آنها هم بایستی که برای اخذ مجوزهای اقامت تقاضا دهند. اعضای خانواده شامل همسر یا همسر عرفی ( پارتنر ) و فرزندان زیر ۲۱ سال متعلق به شما یا همسرتان یا همسر عرفی تان می باشد. می بایستی که قبل از ورود به سوئد، ویزا نهایی شده و در پاسپورت وارد شود. در این خصوص  متقاضیان ویزا به سفارت یا کنسولگری سوئد درخواست داده یا در کشوری که زندگی می کنند، درخواست ویزا دهند. اجرت تقاضای ویزا تقریبا SEK 550  می باشد.

جهت اخذ ویزای کار سوئد

  • شما بایستی که پاسپورت معتبری داشته باشید.
  •  پیشنهاد کار بایستی که به شما اطلاع داده شود که دست کم در سطح مشابهی همانند قراردادهای گروهی سوئدی قرار می گیرد یا اینکه در اشتغال یا صنعت اختیاری هست.
  • به شما بایستی که دستمزد پیش مالیات ماهانه  حداقل SEK 13000 پیشنهاد شود.

نحوه درخواست ویزای کار سوئد

زمانیکه شما پیشنهاد کار از سوئد دریافت کردید، کارفرمای شما یک فرم استخدامی شامل اطلاعاتی راجع به پوشش بیمه، مدت زمان اشتغال و دستمزدتان پر می کند. به اتحادیه ی تجاری مربوطه فرصت داده می شود که تا نظرش را درباره دستمزد و شرایط استخدامی بیان کند. وقتی که پیشنهاد استخدام را دریافت کردید شما می توانید ویزای کار سوئد را درخواست دهید. ممکن است که شما با استفاده از فرم هئیت مهاجرت شماره ۱۴۹۰۱۱ مجوزهای کار و سکونت را درخواست بکنید. فرم را در migrationsverket.se پر کنید یا آنرا به سفارت یا کنسولگری سوئد تحویل دهید.

مدارک مورد نیاز

۱. کپی از صفحات پاسپورت شما که داده های شخصی،مدت اعتبار،و اینکه آیا شما مجاز برای زندگی در کشورهایی غیر از کشور مبداتان می باشید، نشان دهد.

۲. پیشنهاد استخدامتان

۳.گزارش توسط اتحادیه تجاری

۴. هر مدرک دیگری که کارفرمای شما برای شما فرستاده است.

احتمالا لازم میشود که شما هزینه تقاضا را پرداخت کنید. اگر شما آنلاین تقاضا می دهید از Pay by Visa یا MasterCard استفاده کنید.  اجرت تقاضا تقریبا SEK 2000 می باشد. تصمیم تان را بگیرید. اگر شما آنلاین تقاضا می دهید زمانیکه  تصمیم گرفتید ایمیلی دریافت می کنید. کارفرمایتان هم همزمان نامه ای درباره این تصمیم دریافت می کند. اگر شما از طریق سفارت یا کنسول اقدام به تقاضا کنید بعد از بررسی تقاضای شما با شما تماس می گیرند.

Rate this post
۰
برچسب ها :
نویسنده مطلب علی

بدون دیدگاه

logo-samandehi