چگونه با ساده ترین روش برنامه نویسی اندروید را یاد بگیریم

آموزش برنامه نویسی اندروید
Rate this post

اگر این سوال در ذهن شما هست که برنامه نویسی اندروید را چگونه باید یاد بگیریم باید بدانید که پرسیدن این سوال میتواند پاسخ های متفاوتی را از نفرات خبره این کار داشته باشد . یک نفر فیلم آموزشی برنامه نویسی اندروید را پیشنهاد میکند و نفر دیگر کتاب را و دیگری کلاسهای آموزشی و این پروسه ادامه دارد . ما در این مقاله میخواهیم با بررسی هر کدام از این روشها به معرفی بهترین روش برسیم که میتواند شما را در کمترین زمان به بهترین بازدهی برساند . اما قبل از شروع ذکر این نکته ضروری است که شما بایستی روشی را برای یادگیری برنامه نویسی انتخاب کنید که ساده باشد و باعث شود از یادگیری آن لذت ببرید . پس با ما در ادامه همراه باشید .

یاد گرفتن برنامه نویسی اندروید با جستجو در اینترنت

یکی از ساده ترین روشهای یادگیری برنامه نویسی اندروید قطعا میتواند جستجو در اینترنت و یا دنبال کردن شبکه های اجتماعی با موضوع برنامه نویسی در آن زمینه باشد . این روش شما را با دنیایی بی پایان از آموزشها در مورد برنامه نویسی روبرو خواهد کرد که در کنار رایگان بودن ابتدا و انتهایی نخواهد داشت . موضوعی که در هر آموزش میتواند نکته مثبت باشد این است که آموزش بر اساس یک قاعده و قانون مشخص شروع و با طی کردن روال موضوع به پایان آموزش برسد . با شروع یادگیری برنامه نویسی اندروید از طریق اینترنت شما قطعا این مورد مهم را از دست خواهید داد و  حتی با برخورد با آموزشهای مختلف و اطلاعات فراوان در مورد برنامه نویسی سردرگم خواهید شد و به آنچه مد نظرتان بوده نخواهید رسید . البته ذکر این نکته ضروری است که در زمانی که به مشکل چه در زمینه برنامه نویسی و هر مورد دیگر اینترنت میتواند راهنمای خوبی برای شما باشد .

برنامه نویسی موبایل

آموزش برنامه نویسی از طریق کتاب کاغذی

این روش آموزشی یکی از روشهای قدیمی و همیشگی است که در همه زمان ها برای آموزشهای مختلف مورد استفاده قرار گرفته و در آینده نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت و قطعا جایگزینی نخواهد داشت . نکته مهمی که در کتاب وجود دارد این است که نویسندگان کتاب زحمات زیادی را متحمل میشوند و با تحقیقات فراوان و وسواس زیاد سعی میکنند کتاب آنها یک کتاب پربار برای خواننده آن باشد . حال بایستی ببینیم کتاب میتواند مرجع خوبی برای آموزش برنامه نویسی اندروید باشد ؟ به شخصه معتقدم با توجه به اینکه آموزشهای کتاب منسجم و پیوسته است ولی آموزش هر زبان برنامه نویسی از طریق کتاب خسته کننده و سخت خواهد بود و آن اشتیاق به یادگیری که بایستی در دانشجو ایجاد کند را ایجاد نخواهد کرد . همچنین آموزش برنامه نویسی باید عملی و به گونه ای باشد که دانشجو را با مفاهیم کد نویسی آشنا کند به صورتی که دانشجو در عمل و بصورت پروژه ای برنامه نویسی را یاد بگیرد . مجدد ذکر این نکته ضروری است که کتاب یک مرجع خوب و کامل است و میتواند در بیشتر مواقع به شما کمک کند.

آموزش برنامه نویسی در کلاس حضوری

شرکت در کلاس و آموزش از طریق استاد با توجه به اینکه پشتیبانی وجود دارد که در هر لحظه میتوانید سوالات خود را از آن بپرسید و همچنین نحوه آموزش برنامه نویسی اندروید در این نوع کلاسها بصورت حضوری و پروژه محور است میتواند یک نکته مهم برای این نوع آموزش باشد . اما نکته ای که میتواند این نوع آموزش را با چالش مواجه کند این است که اگر استاد تسلط و تجربه کافی را نداشته باشد و همچنین محدودیت زمانی که برای این نوع کلاسهای آموزشی در نظر گرفته میشود و احتمال اینکه برخی از مطالب در کلاس گفته نشود میتواند سطح آموزش کسی که قصد یادگیری برنامه نویسی موبایل را دارد کاهش دهد . البته ما منکر این نکته که یک استاد خوب و برجسته میتواند کمک کند تا راحتر برنامه نویسی رو یاد بگیرید نمیشویم ولی حداکثر یادگیری دانشجو در این روش به سطح اطلاعات آن استاد بستگی دارد .

آموزش در کنار تیم حرفه ای برنامه نویسی

برخی از شرکتهای برنامه نویسی و استارت آپ های تازه کار نیاز دارند در شرکت خود از کارآموزان و علاقمندان به برنامه نویسی استفاده کنند . با توجه به اینکه این روش یادگیری برنامه نویسی اندروید در شرکت ها پروژه محور است و دانشجو را درگیر یادگیری برنامه نویسی بر روی یک پروژه واقعی میکند و  میتواند از تجربه برنامه نویسان خبره در این زمینه نیز استفاده کند یادگیری در آن محیط  واقعا ارزشمند و روش خوبی است . اما به یاد داشته باشید ما از کارآموزانی صحبت میکنیم که قصد آموزش ابتدایی دارند و هنوز از برنامه نویسی چیزی یاد نگرفته اند و در شرکتی که قصد دارد با تولید برنامه کسب درآمد کند کمتر به امر آموزش به کارآموز توجه میشود . پیدا کردن یک تیم برنامه نویسی درجه یک که برای کارآموزان وقت بگذارد تا حدود بسیار زیادی مشکل است .

دیدن فیلم های آموزش برنامه نویسی

همیشه دیدن فیلم آموزشی تراز اول در هر زمینه ای از اساتید معتبر دنیا میتواند برای آموزش لذت بخش و دارای نکات پربار آموزشی باشد . یک موسسه آموزشی معتبر در دنیا مانند لیندا همیشه از اساتید معتبر برای ساخت آموزشها استفاده میکند . شرکت لیندا در سال ۱۹۹۵ تاسیس شده و هم اکنون با بیش از ۵۰۰ کارمند در سراسر دنیا مشغول به تولید فیلم های آموزشی می باشد. فیلم های تولیدی شرکت لیندا به دلیل استفاده از اساتید برجسته و سبک آموزش آنها علاوه بر اعتبار دارای محبوبیت زیادی بین کاربران میباشد. نکته ای که در این بین وجود دارد این است که خرید آموزشها از این شرکت برای کاربران ایرانی دارای محدودیت هایی است به همین دلیل سایتی با عنوان فارسی لیندا برخی از این آموزشها را با قیمت بسیار مناسب به فروش میرساند .

آموزش برنامه نویسی با مشاهده فیلم

فیلم های آموزشی معمولا یک دوره کامل یعنی از معرفی و نحوه نصب ابزارها تا کدنویسی و انجام یک پروژه کامل را شامل می شوند. اساتید مطالب اصلی را به زبان ساده آموزش می دهند.یادگیری از طریق دیدن فیلم در زمینه برنامه نویسی اندروید بسیار موثر و لذت بخش میباشد .این روش تمام ویژگی های خوب چهار روش قبلی را با هم دارد. یعنی منسجم است و یک دوره کامل را شامل می شود، بهترین اساتید جهان مدرس آنها هستند و ارزان قیمت است و برای تولید آن زحمات زیادی کشیده شده و پروژه محور نیز هست .تنها مشکلش شاید عدم پشتیبانی استاد و فارسی نبودنشان باشد که آن هم با زیرنویس دارکردن فیلم توسط سایت ایرانی فارسی لیندا برطرف شده است .

حتما بخوانیدمعرفی ۱۶ مورد از بهترین برنامه های اندروید در سال ۲۰۱۹

Rate this post
۰
برچسب ها :
نویسنده مطلب علی

بدون دیدگاه

logo-samandehi