بهترین ماشین ایرانی برای خرید از دید اقشار مختلف جامعه

بهترین ماشین ایرانی
۴.۶/۵ - (۵ امتیاز)

اگر به تیتر بالا که در خصوص معرفی بهترین ماشین ایرانی هست نگاهی بیندازیم قطعا متوجه میشویم این مطلب از دید افراد مختلف پاسخ های مختلفی دارد . بستگی دارد سوال از چه کسی و با چه میزان درآمدی پرسیده شود . اگر از یک کارگر یا کارمند با درآمد حدود ۳ میلیون تا ۳ میلیون و پانصد هزار تومان در ماه این سوال پرسیده شود که بهترین ماشین ایرانی برای استفاده کدام است پاسخ آن با یک تاجر با درآمد بالا فرق خواهد کرد . به همین منظور قصد داریم پاسخ به این سوال را از دید ۳ طبقه از افراد جامعه یعنی طبقه ضعیف ، متوسط و بالا بررسی کنیم . تمرکز اصلی خریداران ایرانی بیشتر روی برندهای سایپا ، ایران خودرو ، کیا موتورز ،هیوندای ،کرمان موتور،مدیران خودرو میباشد و بیشتر کاربران قصد خرید آن را دارند . در ادامه برای دریافت پاسخ با ما همراه شوید .

بهترین ماشین ایرانی از دید طبقه ضعیف جامعه

بهترین ماشین ایرانی از دید طبقه ضعیف

با سوالی که از این طبقه پرسیده میشود قطعا اکثر پاسخ ها به این میرسد که امکان خرید خودرو وجود ندارد و علت آن نیز عدم امکان پرداخت پول بصورت قسطی برای این خودرو با توجه به قیمت بسیار بالا جهت خرید پایین ترین خودرو ایرانی از نظر قیمت یعنی پراید است . امکان خرید خودرو در شرایط فعلی با توجه به بازار این خودرو بصورت اقساط با پرداخت های متعارف ماهیانه عملا برای این قشر وجود ندارد . برای یک کارگر زحمت کش با درآمد حدود ۳ میلیون در ماه یا کمتر که از اقشار کم درآمد جامعه حساب میشوند بهترین ماشین ایرانی در بهترین حالت پراید است . آن هم نه پرایدی با قیمت حدود ۴۰ میلیون تومان !!! . بیشتر این طبقه خرید خودرو را دور از انتظار میدانند و در بهترین حالت خودرو کارکرده پراید را بعنوان بهترین گزینه خرید ماشین ایرانی عنوان میکنند .

گزینه مناسب جهت خرید ماشین ایرانی از دید قشر متوسط

گزینه مناسب جهت خرید ماشین ایرانی از دید قشر متوسط

خوب این قشر که از طبقه متوسط جامعه با درآمد ماهیانه بین ۴ تا ۱۵ میلیون تومان هستند راحت تر میتوانند برای خرید خودرو تصمیم گیری کنند . پاسخ این طبقه در خصوص بهترین ماشین ایرانی با پراید شروع شده و با خودروهایی مانند پژو ۲۰۷ اتوماتیک ، پژو ۲۰۶ ، سمند ، دنا پلاس توربو ، خانواده رنو و … تمام میشود . در این طبقه مشخص است بازه خرید بیشتری وجود دارد و خریداران میتوانند تا خودروهایی با قیمت ۲۰۰ میلیون تومان را تهیه نمایند . البته ۲۰۰ میلیون هزینه جهت خرید خودرو ایرانی برای افرادی است که حداقل حقوق ماهیانه ۱۰میلیون تومان به بالا دارند . این قشر بیشتر مزایای فنی و وجود خریدار دست به نقد بعدی را برای فروش خودرو مد نظر قرار میدهند.

بهترین ماشین ایرانی از نظر افراد جزء طبقه درآمد بالای

بهترین ماشین ایرانی از نظر افراد با طبقه درآمدی بالای جامعه

خوب افراد با درآمد بالا در جامعه کم نیستند . این افراد برای خرید ماشین مشکل خاصی ندارند و بیشتر روی مزایایی خودرو از نظر زیبایی ، ایمنی ، فنی و … متمرکز هستند و قیمت خودرو آنقدر در انتخاب خودرو تاثیر گذار نیست . این طبقه معمولا صاحب خودروهای مختلفی هستند و فقط به یک خودرو بسنده نمیکنند . برای کسی که درآمد ماهیانه حداقل ۲۰ میلیون تومان دارد قطعا پراید را بعنوان بهترین ماشین ایرانی برای خرید  گزینه مناسبی نمیداند . حداقل قیمت خرید خودرو از ۱۰۰ میلیون به بالا شروع میشود . در این بازه نام خودرو با برندهای مختلفی وجود دارد . از پژو ۲۰۷ اتوماتیک بعنوان حداقل خودرو گرفته تا کیا سراتو ۲۰۰۰ آپشنال اتوماتیک ، خانواده تویوتا ، سوزوکی ، چری تیگو ۷ نیو ، خانواده هیوندای ، خانواده کیا و خودروهایی با قیمت از این دست که آن را بعنوان ماشین ایرانی اعلام کردیم . البته خودروهای وارداتی زیادی وجود دارد که ما با توجه به اینکه تیتر ما در خصوص بهترین ماشین ایرانی بود در این نوشته به آن اشاره ای نکردیم .

نتیجه گیری

بهترین ماشین ایرانی از دید طبقات مختلف جامعه آن خودرویی است که امکان خرید برای آنها وجود داشته باشد . همه میدانیم که گروه بنز بهترین ماشین ها را از نظر ایمنی ، زیبایی و کیفیت تولید میکند و یا ماشین های تویوتا جزء کم مصرف ترین خودروهای دنیا میباشد . اما ملاک انتخاب بهترین ماشین ایرانی برای خرید قطعا به میزان پول کنار گذاشته شده برای تهیه آن ماشین از دید افراد مختلف برمیگردد .

خوشحال میشویم اگر شما نیز بعنوان یک ایرانی در زیر این مطلب نظر خود را در خصوص بهترین ماشین ایرانی جهت خرید برای ما و دیگر دوستان خود بنویسید .

4.6/5 - (5 امتیاز)
۰
برچسب ها :
نویسنده مطلب علی

بدون دیدگاه

logo-samandehi