واتساپ وب – استفاده از واتساپ بدون نیاز به گوشی هوشمند

واتساپ وب
۴.۲/۵ - (۴ امتیاز)

اگر بخواهید در خصوص نرم افزار Whatsapp و استفاده از قابلیت واتساپ وب که قصد داریم در خصوص آن صحبت کنیم بیشتر بدانید بایستی بدانید واتساپ یکی از نرم افزار موبایل در زمینه ارتباطات است که از طریق آن میتوانید پیامهای متنی، صوتی یا فیلم ارسال و دریافت کنید و یا ارتباط صوتی یا تصویری زنده داشته باشید. امروز از واتساپ بیشتر در گوشی های هوشمند استفاده میشود . اما در بعضی مواقع نیاز است از قابلیتهای این برنامه بر روی کامپیوتر استفاده کنیم. در ادامه قصد داریم شما را با چگونگی استفاده از قابلیت وب مخصوص برنامه واتساپ آشنا کنیم .

چگونه میتوان از برنامه واتساپ بر روی کامپیوتر استفاده کرد

برای استفاده از برنامه واتساپ بر روی کامپیوتر میتوان از سه راه استفاده کرد که به شرح ذیل است :

۱- نصب نسخه تحت ویندوز بر روی کامپیوتر

برای این منظور بایستی برنامه واتساپ مخصوص ویندوز را دانلود و بر روی سیستم نصب و سپس از آن استفاده کنیم . این برنامه بدون استفاده از قابلیت واتساپ وب بوده و بایستی حتما برنامه ای جداگانه نصب شود .

۲- نصب برنامه شبیه ساز اندروید بر روی سیستم و نصب اپلیکیشن اندرویدی واتساپ

اگر بخواهید از این روش برای استفاده از برنامه واتساپ استفاده کنید بایستی برنامه های شبیه ساز اندروید مانند بلو استکس را نصب و سپس با نصب اپ واتساپ از آن استفاده کرد.

۳- استفاده از قابلیت واتساپ وب

این مورد استفاده از واتساپ در مرورگر است که به سادگی در دسترس قرار میگیرد و به آن واتساپ وب (نسخه تحت وب واتس آپ) میگویند .

چگونگی استفاده از واتساپ وب

برای اینکه از طریق کامپیوتر و یا لپ تاپ به برنامه واتس آپ گوشی خود دسترسی داشته باشید بایستی ابتدا در کامپیوترتان به لینک https://web.whatsapp.com وارد شوید . بعد از ورود ، صفحه ای به شکل زیر را مشاهده میکنید.

استفاده از واتساپ وب

در صفحه بالا یک QRCode را مشاهده میکنید. خوب در ادامه بایستی مطابق با شکل زیر به برنامه واتساپ گوشی خود مراجعه کنید و در صفحه اول سه نقطه در قسمت بالا سمت راست را مطابق شکل زیر لمس کنید.بعد از انجام این کار گزینه  WhatsApp Web  را انتخاب کنید. در اینجا یک بارکدخوان بر روی گوشی شما به دنبال پیدا کردن QRCode میگردد که بایستی دوربین گوشی را بر روی QRCode صفحه کامپیوتر خود قرار دهید تا اتصال واتساپ شما توسط مرورگر برقرار شود .

برنامه واتساپ

در اینجا کار دیگر تمام است و شما توانسته اید از قابلیت واتساپ وب بدون نصب هیچگونه برنامه خاصی استفاده کنید .

حال هر بار که به لینک https://web.whatsapp.com در مرورگر خود بروید برنامه واتساپ شما باز میشود . اگر بخواهید این قابلیت را حذف کنید بایستی در گوشی مجدد به قسمت WhatsApp Web بروید و گزینه log out from all devices را لمس نمایید تا از اکانت خود خارج شوید .

بیشتر بخوانید گیم های جدید اندروید در سال ۲۰۱۹ که طرفداران زیادی دارد

 

4.2/5 - (4 امتیاز)
۰
برچسب ها :
نویسنده مطلب علی

بدون دیدگاه

logo-samandehi