چگونه ایمیل بسازیم – آموزش ساخت ایمیل بوسیله کامپیوتر

چگونه ایمیل بسازیم
۵/۵ - (۲ امتیاز)

شاید با دیدن تیتر چگونه ایمیل بسازیم برخی تصور کنند این آموزش بسیار پیش پا افتاده است و امروزه دیگر کسی نیست که ساخت ایمیل را بلد نباشد و نتواند برای خود ایمیل بسازد . اما این نگرش کاملا اشتباه است . به هر حال روز به روز بر تعداد افرادی که کار با سیستم های کامپیوتری را شروع میکنند افزوده میشود و نیاز است برخی از دانش های این رشته و تکنولوژی های جدید نیز به آنها چه از طریق مطالب در اینترنت و چه از طریق کتاب یا دیگر موارد منتقل گردد. تیتر چگونه ایمیل بسازیم را به خاطر این برای این مقاله در نظر گرفتم که با بررسی که صورت داده ام متوجه شدم افراد زیادی در گوگل روزانه به دنبال جستجوی این مطلب هستند و احتمال غریب به یقین نحوه ساخت ایمیل را نمیدانند .

با عنایت به اینکه سرویس دهنده های زیادی از جمله گوگل ، یاهو ، اوتلوک و …  برای ساخت ایمیل وجود دارند و شما میتوانید در هر کدام از آنها که خواستید ایمیل بسازید بایستی گفت ساخت ایمیل در هر کدام از آنها بسیار نزدیک به هم است و اگر بتوانید در یکی از آنها صندوق پستی خود را ایجاد کنید در بقیه نیز میتوانید این کار را انجام دهید . ما برای این نوشته ساخت ایمیل در گوگل را با توجه به اینکه یکی از محبوب ترین ارائه دهنده های سرویس ایمیل در دنیاست و  امکانات اولیه آن نیز رایگان بوده و از کارایی بالایی چه از نظر سرعت و چه از نظر امنیت برخوردار است هم بصورت متن و عکس هم بصورت فیلم آموزش خواهیم داد .

اگر فکر میکنید کاملا با نحوه ساخت ایمیل آشنا هستید این مطلب برای شما نیست . اما اگر دنبال آموزشی هستید که با نحوه ساخت ایمیل از طریق کامپیوتر آشنا شوید این مطلب برای شما نوشته شده است ، پس در ادامه با ما همراه باشید تا چگونگی ساخت ایمیل در جیمیل را برایتان توضیح دهیم .

چگونه بوسیله کامپیوتر ایمیل بسازیم

برای ساخت ایمیل بوسیله کامپیوتر ابتدا از طریق مرورگر خود به آدرس mail.google.com بروید و روی دکمه Create An Account جهت ساخت یک حساب کاربری جدید کلیک کنید. در ویرایش جدید شما ۲ انتخاب دارید  for myself  یعنی برای خودم و انتخاب دوم نیز to manage my business که به معنی برای مدیریت کسب و کارم میخواهیم ایمیل بسازم که ما در اینجا for myself را انتخاب میکنیم .

ساخت ایمیل در جیمیل

در ادامه گوگل اطلاعات اولیه ای از شما مطابق تصویر زیر درخواست می کند تا بتواند به ساخت ایمیل ادامه دهد .

چگونه در کامپیوتر ایمیل بسازیم

بخش اول بایستی اطلاعات شامل نام ، نام خانوادگی ، آدرسی که قصد دارید برای ایمیل خودتان در نظر بگیرید و رمز ورود به حساب ایمیل تان را دوباره شبیه به هم وارد کنید . بعد از اینکه اطلاعات خواسته شده را در کادرهای مربوطه نوشتیم بر روی دکمه Next کلیک میکنیم . سپس به مرحله بعد رفته و آموزش چگونه ایمیل بسازیم را مطابق با تصویر زیر ادامه میدهیم .

نحوه ساخت حساب ایمیل

مطابق با اطلاعاتی که در تصویر بالا مشخص است ابتدا شماره تماس خود را وارد کرده و در ادامه میتوانید ایمیلی را جهت ایمیل بازیابی وارد کنید . البته این دو گزینه در ساخت ایمیل اختیاری است.اما اگر این اطلاعات را وارد کنید در صورتی که اطلاعاتی از ایمیل خود را فراموش کنید بازیابی آن ساده تر خواهد بود .در ادامه تاریخ تولد را بر اساس روز و ماه و سال وارد کرده و در آخر جنسیت خود را مشخص میکنید و بر روی دکمه Next کلیک میکنید تا صفحه ای به شکل زیر باز شود .

ساخت صندوق پستی در گوگل

در اینجا میتوانید دکمه Send را بزنید تا کد تائید شماره تلفن برای شما از طرف گوگل ارسال گردد و یا دکمه Not now  را بزنید و بگید حالا نمیخوام این کار انجام بشه . اختیار با شماست . اگر دکمه Send را انتخاب کنید صفحه زیر نشان داده میشود

چگونه ایمیل بسازیم

  بایستی در قسمت وریفای کد ، کدی که به شماره همراه شما ارسال گردیده را وارد و سپس دکمه Verify را بزنید . تا تصویر زیر را مشاهده کنید .

در ادامه دکمه yes im in را زده تا به صفحه حریم خصوصی و امنیت وارد شوید.

چگونه ایمیل بسازیم در گوگل

بعد از تائید و زدن دکمه I agree کار ساخت ایمیل شما تمام است و شما به پاسخ چگونه ایمیل بسازیم دست پیدا کرده اید و توانسته اید یک ایمیل جدید در سایت گوگل بسازید .

 

5/5 - (2 امتیاز)
۲
برچسب ها :
نویسنده مطلب علی

۲ دیدگاه

 • هادی
  ۰۳ آذر ۱۳۹۹

  عالی بود این اموزش ساخت ایمیل
  ممنون

 • Maryam
  ۲۱ آبان ۱۴۰۱

  چجوری دامین (domain)را پیدا کنیم

logo-samandehi