ریست فکتوری ۶ گوشی اندرویدی پرطرفدار به زبان بسیار ساده

ریست فکتوری گوشی
۵/۵ - (۱ امتیاز)

برای زمانی که وضعیت دستگاه اندرویدی شما به حدی رسیده که در اجرای برنامه‌های ساده نیز تاخیر دارد و مشکلات عجیب و غریب آن شروع میشود احتمالا زمان آن رسیده که گوشی خود را ریست فکتوری کنید . این مشکلات معمولا در گوشی‌های اندرویدی به مرور زمان پیش خواهد آمد و مشکل کند شدن، هنگ کردن و اشکالات عجیب‌ و غریب شروع خواهد شد . در این وضعیت، ریست فکتوری کردن دستگاه تنها راهی است که میتواند به ما کمک کند تا دیگر شاهد تاخیر در عملکرد برنامه ها یا دیگر مشکلات بوجود آمده نباشیم . لازم به ذکر است با ریست فکتوری تمام اطلاعات گوشی اندرویدی شما حذف شده و تنظیمات نیز به حالت اولیه کارخانه بازخواهند گشت ، پس بهتر است پیش از شروع عملیات از فایل‌ها و اطلاعات مهم خود بک‌آپ بگیرید.

ریست فکتوری گوشی های اندرویدی از طریق تنظیمات

قبل از هر چیز بایستی بدانید تنظیمات هر گوشی موبایلی با دیگر برندها قطعا فرق می‌کند و احتمالا کمی باید در منوی موبایلتان بچرخید تا نهایتا به گزینه Factory data reset برسید . ولی در بیشتر مواقع از طریق قسمت تنظیمات گوشی میتوانید این کار را انجام دهید . در یک دید کلی برای ریست فکتوری گوشی اندرویدی در اغلب اوقات این کار از طریق منوی تنظیمات صورت می‌گیرد. پس به همین منظور ابتدا به تنظیمات موبایلتان بروید و وارد منو System شوید. سپس گزینه Reset options را انتخاب کنید و وارد آن شوید. با ورود به این پنجره گزینه (Erase all data (factory reset را خواهید دید. آن را بفشارید و با باز شدن به پنجره آن ، به انتهای صفحه بروید. در انتهای صفحه کلید Reset Phone را خواهید دید که با فشردن آن موبایلتان از شما کد یا الگوی عبور را درخواست می‌کند. فقط کافیست تا این رمز یا الگوی عبور را وارد کنید تا به صفحه‌ای ارجاع داده شوید که در آن کلید Erase Everything وجود دارد. این کلید را بفشارید تا پروسه بازگردانی تنظیمات موبایلتان به حالت کارخانه و ریست فکتوری آن آغاز شود.

بیشتر بخوانید : چگونه برنامه های غیر رایگان اندروید را بصورت رایگان دانلود کنیم

خوب همانگونه که در بالا نیز گفتیم معمولا تنظیمات هر گوشی موبایلی با دیگر برندها کمی فرق می‌کند. پس بهتر است بصورت اختصاصی نیز به این موضوع نگاه کرده و در خصوص برگرداندن اطلاعات گوشی های اندرویدی بر اساس برند آن نیز بصورت اختصاصی این مطلب را ادامه دهیم .

ریست فکتوری گوشی سامسونگ

ریست فکتوری گوشی سامسونگ

برای ریست کردن موبایل‌های شرکت سامسونگ ابتدا وارد تنظیمات شوید و سپس مسیر General Management -> Reset-> Factory data reset را طی کنید. با پیمودن این مسیر به صفحه‌ای ارجاع داده می‌شوید که در انتهای آن کلید Reset قرار دارد. آن را فشار دهید تا موبایلتان مراحل بازگردانی تنظیمات کارخانه را شروع کند.

گوشی های هواوی

گوشی هوآوی

اگر یک گوشی هوشمند از برند هواوی دارید، ابتدا وارد تنظیمات آن شوید و از میان گزینه‌های موجود در آن به سراغ System بروید. سپس گزینه Reset را انتخاب کنید تا به صفحه مربوط به آن ارجاع داده شوید. حالا از میان سه گزینه موجود در منو Reset، گزینه Factory data reset را انتخاب کنید و در نهایت کلید RESET PHONE را در پنجره بعدی بفشارید.

ریست فکتوری گوشی HTC

ریست فکتوری گوشی HTC

موبایل‌های برند HTC را نیز می‌توان بسیار ساده از طریق مسیر Settings > Backup & reset ریست فکتوری کرد. فقط کافیست پس از پیمودن این مسیر وارد منو Factory data reset شد تا با انتخاب گزینه Reset Phone موبایل شما ریست شود.

گوشی ال جی

برگرداندن گوشی ال جی به تنظیمات کارخانه

برای ریست فکتوری موبایل‌های شرکت ال جی باید به تنظیمات بروید و از طریق منو General گزینه Backup and Reset را انتخاب کنید. سپس از میان گزینه‌های موجود وارد Factory Data Reset شوید و کلید Reset را بفشارید.

گوشی شیائومی

گوشی شیائومی

برای ریست فکتوری کردن موبایل‌های شرکت شیائومی باید ابتدا وارد تنظیمات شوید و به سراغ تنظیمات بیشتر بروید. سپس پنجره Backup and Reset را باز کنید و وارد Factory Data Reset شوید. در نهایت کلید Reset phone را بفشارید تا پروسه فکتوری ریست کامل شود.

ریست فکتوری گوشی های نوکیا

ریست گوشی نوکیا

ریست فکتوری موبایل‌های برند نوکیا هم تقریبا شبیه مابقی گوشی‌های موجود در بازار میباشد . برای فکتوری ریست گوشی های نوکیا نیز ابتدا باید وارد تنظیمات شده و گزینه Backup and Reset را انتخاب کنید. سپس با ورود به منو Factory data reset گزینه Reset Device را بفشارید تا موبایلتان ریست شود.

 

در بالا روش برگرداندن تنظیمات ۶ گوشی پرطرفدار در بازار ایران را از طریق منوی تنظیمات آنها بررسی کردیم. گاهی پیش می‌آید که موبایل از کار می‌افتد و نسبت به هیچ چیز عکس العمل نشان نمی‌دهد. در این شرایط دیگر ریست فکتوری موبایل اندرویدی از طریق منوهای موجود در تنظیمات قابل اجرا نیست و فقط می‌توان آن را با استفاده از کلیدها به تنظیمات کارخانه بازگرداند. حال اگر بخواهید ریست فکتور را از طریق کلید‌های سخت افزاری روی گوشی انجام دهید بایستی به روش زیر عمل کنید :

ریست فکتوری گوشی های اندرویدی از طریق کلید‌ها

برای این کار ابتدا موبایل خود را خاموش کنید. سپس کلیدهای کم کننده صدا و پاور را برای چند ثانیه با هم نگه دارید.

هارد ریست گوشی اندرویدی

در مرحله بعد وارد بوت لودر می‌شوید که امکان جا به جایی در آن تنها از طریق کلید‌های ولوم ممکن است. از این طریق خود را به گزینه Recovery برسانید و با استفاده از کلید پاور آن را انتخاب کنید.

با این کار به صفحه‌ای ارجاع داده می‌شوید که در آن نماد اندروید دیده می‌شود. به این صفحه که برخورد کردید، همزمان کلید‌های زیاد کننده صدا و پاور را برای یک بار فشار دهید. با اعمال این حرکت به صفحه دیگری وارد می‌شوید که Wipe Data / Factory Reset یکی از گزینه‌های موجود در آن است.

ریست فکتوری از طریق بوت لودر

این گزینه را همانطور که در بالا توضیح دادم انتخاب کنید و در مرحله بعدی به سراغ گزینه Yes — Delete All User Data option بروید. با انتخاب این گزینه کمی صبر داشته باشید تا در نهایت با انتخاب گزینه Reboot، موبایل اندرویدی شما به حالت کارخانه بازگردانده شود .

5/5 - (1 امتیاز)
۰
برچسب ها :
نویسنده مطلب علی

بدون دیدگاه

logo-samandehi