چگونه یک کسب و کار اینترنتی موفق راه اندازی کنیم

کسب و کار اینترنتی
۵/۵ - (۱ امتیاز)

اگر قصد دارید یک کسب و کار اینترنتی موفق راه اندازی کنید ، حتما بایستی بدانید افکاری مانند یک شبه پولدار شدن از اینترنت کاملا غلط و بی اساس است . واقعیت این است که نمیشود در یک شب و بدون زحمت از اینترنت پول درآورد . اگر کسی به شما گفت و یا در جایی این موضوع را خواندید که بدون صرف وقت ، زحمت ، هزینه  و بدون آموزش و فقط با چند کلیک و خواندن ایمیل یا زیر مجموعه گیری و عضویت در یک سری از سایتها امکان راه اندازی کسب و کار اینترنتی وجود دارد بدانید حرف صحیح به شما گفته نشده است . اگر سایتهایی هم باشند که برای این کارها پولی به شما بدهند قطعا بسیار اندک خواهد بود و ارزش وقت گذاشتن برای آن را نخواهد داشت .

روش صحیح راه اندازی کسب و کار اینترنتی

اول بیاییم و افکار غلط گذشته رو دور بریزم . بیاییم و با این واقعیت کنار بیاییم که راه اندازی کسب و کار اینترنتی هم مانند راه اندازی هر شغل دیگری به آموزش نیاز دارد . بیاییم و به این باور برسیم که کسب درآمد از اینترنت نیاز به وقت گذاشتن مانند هر کار دیگری دارد . بیاییم و قبول کنیم برای راه اندازی این کار بایستی هزینه کرد. قطعا اولین هزینه را باید بر روی آموزش اصولی جهت آشنایی با این نوع کسب و کار داشته باشیم. شروع هر کاری به مطالعات اولیه نیاز دارد .

به اطراف خودتان نگاه کنید . برای مثال شخصی که قصد دارد فروش لوازم آرایشی را آغاز کند قبل از شروع کار بایستی راجع به کار لوازم آرایشی تحقیق کند . حتما باید از کسانی که در آن شغل موفق هستند سوال کند و راه و روش انجام صحیح کار را بپرسد . تا جایی که امکان دارد بایستی قبل از شروع کمی شاگردی داشته باشد. اگر بدون تحقیق و یادگیری کار شروع به انجام کاری کنید احتمال اینکه سرمایه خودتان را از دست دهید بسیار بالا میباشد.

بیشتر بخوانیدهفت گام برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی

راه اندازی کسب و کار اینترنتی هم خارج از این مقوله نیست و یک سری اصول تعریف شده دارد که بایستی بر اساس آن قدم به قدم جلو رفت تا بتوان این کار را  به درآمد زایی رساند . یک نکته که باید قبل از شروع این کار در نظر داشته باشید این است که حتما یک مکان مشخص به این کار اختصاص دهید . اگر در منزل قصد راه اندازی این کسب و کار اینترنتی را دارید حتما قسمت مشخصی از منزل را بعنوان دفتر کار اختصاص دهید .

راه اندازی کسب و کار اینترنتی

اولویت اول در این کار آموزش است. بایستی اصول اولیه وبلاگ نویسی و سایت داری رو یاد بگیرید. قواعد بازاریابی اینترنتی رو بدانید و آن وقت است که میشود به راه اندازی کسب و کار اینترنتی و سود دهی آن در دراز مدت امیدوارم بود .شما بایستی در حین آموزش و بعد از اینکه برای این کار هدفگذاری کردید راجع به آن کار اطلاعات جامع جمع آوری کنید و منابع مورد نیاز برای راه اندازی آن را مشخص کنید. بعد از تجزیه و تحلیل است که میتوانید یک تصمیم درست برای راه اندازی این کار داشته باشید .

بیشتر بخوانید : ۹ روش کسب درآمد از وب سایت های محتوا محور

برای مثال اگر قصد راه اندازی کسب و کار بر اساس فروش محصول را دارید بررسی کنید و ببینید کالا را خودتان از بازار خریداری و به فروش میرسانید یا از کالاهای دیگران برای فروش استفاده میکنید. میتوانید در اینترنت جستجو کرده و نمونه های مشابه به کار خودتان را پیدا کنید . ببینید این نوع کسب و کار چطور در اینترنت پیاده سازی شده است. آیا شما میتونید مناسب تر از  رقبا آن را پیاده سازی کنید . میتوانید کاری کنید که مخاطبان بیشتری جذب کسب و کار شما شوند . تمرکز خودتان را بر روی بزرگترین رقیب خود در اینترنت گذاشته و استراتژی های او را بررسی کنید و ببینید چه چیز باعث شده که او در حال حاضر بهتر از دیگر رقبا در آن زمینه باشد .

همیشه سعی کنید بخش کوچکی از بازار را هدف قرار دهید . اگر فروشگاه اینترنتی دارید سعی کنید بر روی یک یا چند محصول خاص تمرکز کنید . تمرکز بر بخش کوچک بازار باعث میشود کنترل مناسب بر روی محصولات خود داشته و در دید مشتریان بعنوان یک متخصص در آن زمینه باشید. این کار باعث میشود شما از سرمایه کمتری برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی استفاده کرده و مدیریت فروش نیز آسانتر خواهد بود . کاری که فروشگاه اینترنتی دیجی کالا در شروع فعالیت آن را انجام داد .

مطالعه بیشتر : کار در منزل با روش جدید و کاملا قانونی که معتبر و پولساز است

5/5 - (1 امتیاز)
۰
برچسب ها :
نویسنده مطلب علی

دیدگاه شما

بدون دیدگاه

logo-samandehi