تنفر از دیگران را چگونه میتوان کنار گذاشت

تنفر از دیگران
Rate this post

اگر در بین افراد خانواده یا دوستان به تنفر از دیگران شهرت دارید، در این لحظه وقت آن است که اجازه دهید احساسات منفی از شما دور شوند و دیدگاه مثبت تری برای خود ایجاد کنید. برای متوقف کردن نفرت ، شما باید روی تمامی چیزهای خوب در زندگی خود و همچنین بر قدردانی از آنچه دیگران به شما می دهند متمرکز شوید. اگرچه ممکن است شما هرگز عاشق کل دنیا و مردم آن نباشید ولی می توانید یک تلاش درست برای متوقف کردن تنفر از دیگران و باز کردن عشق و درک درست خود داشته باشید.  برای شروع به این چند راهکار نگاهی بیندازید و ببینید کدام را می‌توانید از همین الان آغاز کنید.

۱- به جای تنفر از دیگران بهترین ها را برای مردم بخواهید

خواستن بهترین ها برای مردم

یکی از دلایلی که ممکن است حس تنفر از دیگران داشته باشید این است که تصور می کنید همه افراد اطراف شما فقط به نوعی به شما آسیب می رسانند و شما را آزار می دهند. یاد بگیرید که از نگاه کردن به اطرافیان خود به عنوان یک مزاحم یا تهدید جلوگیری کنید و یاد بگیرید که افراد خوب اطراف خود را در آغوش بگیرید و ببینید که در صورت اجازه به آنها می توانند زندگی شما را بهتر کنند.

مطمئناً ، همه افراد دنیا قصد ندارند زندگی شما را بهتر کنند . برای مثال وقتی در یک مترو شلوغ گیر افتاده اید ، فکر نکنید همه در آنجا حضور دارند تا زندگی شما را سخت کنند. ولی ، اگر به افراد فرصت دهید ، خواهید دید که آنها  آنقدر هم که شما فکر میکنید بد نیستند.

تمرین کنید حس تنفر را از خود دور کنید و فکر کنید هر کسی که با شما صحبت میکنید بهترین ها را برای شما میخواهد ، نه بدترین ها را . البته اگر یک غریبه در یک کوچه تاریک به شما نزدیک می شود ، باید با احتیاط عمل کنید ، اما اگر همکار یا همسایه شما از شما بخواهد یک فنجان قهوه بگیرید ، تصور کنید که شخص فقط می خواهد دوست شما باشد ، نه اینکه فکر کنید به خاطر مقاصد پنهانی به شما نزدیک شده است.

۲- به جای حس تنفر از گفتگو با دیگران لذت ببرید

گفتگو با دیگران

ممکن است به خاطر این تنفر از دیگران دارید که حس می‌کنید وقتی می‌خواهید تنها باشید مجبورید با آن‌ها حرف بزنید. اگر چنین دیدگاهی دارید، ممکن است تا ابد از همه متنفر باقی بمانید. شما بایستی یاد بگیرید به جای اینکه فکر کنید اشخاصی که با شما حرف می‌زنند وقتتان را تلف می‌کنند، از حرف زدن و ارتباط برقرار کردن با آنها لذت ببرید. بیشتر لبخند بزنید و رفتار دوستانه‌تری داشته باشید. به مردم نشان دهید که مشتاق مکالمه با آن‌ها هستید و می‌بینید که با شما رفتار صادقانه‌تری خواهند داشت.

موضوعات مشترک بیشتری با مردم پیدا کنید. این به شما نشان می‌دهد آنقدرها که فکر می‌کنید با دیگران متفاوت نیستید. قبول کنید که گپ زدن کار بی‌ارزشی نیست. گپ زدن است که شما را به سمت داشتن روابطی عمیق‌تر و در نهایت پیدا کردن شناخت بهتری از مردم سوق می‌دهد.

۳- به جای تنفر از دیگران از آنها تعریف کنید

تعریف از دیگران

اگر از مردم خوشتان نمی‌آید، تعریف کردن از آن‌ها هم کار چندان راحتی نیست. اما دقیقا به همین دلیل است که باید تعریف کردن را یاد بگیرید، چون تعاریف صادقانه‌ شما نشان می‌دهند که چقدر صادقانه به آن‌ها اهمیت می‌دهید. این عادت را در خودتان تقویت کنید که روزانه یکی دو بار از یک غریبه یا آشنا تعریف کنید تا نشان دهید به آنها توجه می‌کنید. این کار به شما کمک می‌کند تا آدم مثبت‌تری باشید و در آدم‌ها دنبال خوبی‌هایشان باشید. به‌علاوه، شاید شما ندانید؛ اما تعریف تصادفی شما از یک شخص می‌تواند یک روز خیلی خوب را برای او بسازد. شاید این تنها ارتباط مثبتی باشد که آن شخص در تمام طول روز داشته است و از طرفی این کار واقعا انرژی زیادی از شما نمی‌گیرد.

اگر شخص مورد نظر را از نزدیک می‌شناسید، سعی کنید به جای تعریف از چیزهای ظاهری، روی شخصیت او تمرکز کنید. هرچه از افراد بیشتری تعریف کنید، خودتان هم بازخوردهای مثبت بیشتری دریافت می‌کنید. پس در تبادل انرژی مثبت بیشتری شرکت خواهید داشت و تنفر از دیگران از شما دور میشود .

۴- درد دل را با مردم شروع کنید

از بین بردن تنفر از دیگران

هرچند ممکن است درد دل کردن با مردم سخت‌‌ترین کار دنیا به نظر برسد، به خصوص اگر خودتان حس می‌کنید مردم‌گریز هستید، اما اگر کمی با دیگران احساس راحتی بیشتری کنید، درک، دلسوزی و دوستی بیشتری در آنها پیدا می‌کنید. این موضوع باعث می‌شود نفرت کمتری از مردم داشته باشید و به احتمال زیاد خودتان ببینید که ارتباط داشتن با مردم دنیا ارزش تلاش کردن را دارد. لازم نیست سفره‌ دلتان را در حضور هر کسی که می‌بینید پهن کنید. اول، خیلی آرام با آشنایان شروع کنید، بعد همان روابط ممکن است به روابط دیگری با آنها ختم شود.

ممکن است به خاطر این از مردم حس تنفر داشته باشید زیرا فکر می‌کنید آدم انزواطلبی هستید که نمی‌تواند با کسی رابطه برقرار کند. اما اگر بیشتر با مردم حرف بزنید، می‌بینید که آنقدرها که فکر می‌کنید متفاوت نیستید. وقتی که درد دلتان با مردم باز می‌شود، حتما شما هم سؤالاتی از آن‌ها بپرسید. این کار به شما کمک می‌کند تمایل بیشتری برای ارتباط با دیگران داشته باشید.

۵- به تمام راه‌هایی که مردم می‌توانند به شما کمک کنند فکر کنید

کمک کردن مردم

یکی دیگر از راه‌هایی که باعث می‌شود دست از تنفر از دیگران بکشید این است که بدانید می‌توانید بیشتر مردم اطرافتان را به عنوان منابعی ناب در نظر بگیرید. برادر بزرگترتان می‌تواند به شما در انتخاب رشته‌ دانشگاه کمک کند، معلمتان می‌تواند در فهم تاریخ جهان به شما کمک کند و دوستتان می‌تواند به شما کمک کنند یک کیک شکلاتی خوشمزه درست کنید. اگر فکر کنید همه می‌خواهند شما را بدبخت کنند، معلوم است که حس تنفر از آنها دارید.

یکی از راه‌هایی که مردم را به عنوان منابع با ارزش ببینید این است که بیشتر با آن‌ها صحبت کنید. حرف زدن با مردم باعث می‌شود ببینید چه چیزهایی برای کمک به شما در چنته دارند. به عنوان مثال، ممکن است تا وقتی با همسایه روبه‌رویی صحبت نکنید ندانید که نابغه‌ی ریاضی است. اگر کسی در موردی به شما کمک می‌کند، شما هم سعی کنید زحمت او را جبران کنید. این باعث می‌شود احساس تعلق بیشتری به مردم داشته باشد و حس تنفر شما از آنها کمتر شود.

۶- برای کمک به دیگران داوطلب شوید

کمک کردن به مردم به جای حس تنفر

شاید داوطلب بودن برای کمک به دیگران کار سختی به نظر برسد، اما اگر کمی تلاش کنید تا به جز خودتان بقیه هم برایتان مهم باشند و بدانید که یک جمع برای رشد و توسعه به کمک شما نیاز دارد، خیلی زود به سمت داشتن دیدگاهی دلسوزانه‌تر و عشق‌ ورزی به مردم اطرافتان قدم برمی‌دارید. خواه به یک آدم بی‌سواد خواندن یاد دهید، خواه در یک مرکز مراقبت از سالمندان داوطلب شوید، بیشتر احساس خواهید کرد که در ارتباط با دنیای اطرافتان هستید. از این گذشته، با افرادی آشنا می‌شوید که به شما کمک می‌کنند دیدگاه مثبت‌تری داشته باشید و ببینید که دنیا و آدمهایش آنقدرها هم سرد و غم‌انگیز نیستند. چند بار داوطلب شدن برای کارهای خوب در ماه به شما کمک می‌کند احساس بهتری نسبت به خودتان داشته باشید و حس کنید وجودتان دنیا را زیباتر می‌کند.

منبع : wikihow.com

Rate this post
۰
برچسب ها :
نویسنده مطلب علی

بدون دیدگاه

logo-samandehi