معرفی ۴ سایت معتبر در زمینه معرفی و نقد فیلم

سایت معرفی فیلم و نقد فیلم
Rate this post

امروز و در این مقاله به معرفی ۴ سایت برتر در زمینه معرفی و نقد فیلم خواهیم پرداخت . شاید در خصوص معرفی فیلم و سریال ، سایت های زیادی وجود داشته باشند ولی این چهار سایت که در ادامه معرفی خواهیم کرد جزء معتبرترین ها در زمینه معرفی و نقد فیلم هستند و جایگاه ویژه ای را در بین طرفداران سینما دارند .

سایت های معرفی و نقد فیلم به ترتیب اولویت

۴ سایتی که قصد معرفی آنها را داریم همگی طرفداران خاص خودشان را دارند و همانگونه که گفتم جایگاه خاص خود را به دلیل اطلاعات به روز در میان طرفدارانشان دارند. ولی اگر بخواهیم از بین این ۴ سایت اولویت اول تا چهارم را در نظر بگیریم به ترتیب زیر خواهند بود :

۱- IMDB

۲- Rotten tomatoes

۳- Metacritic

۴- Letterboxd

سایت‌های بسیار معتبر دیگری نیز در دنیای فیلم و برنامه‌های تلویزیونی وجود دارند ولی به نظر ما برای پوشش تمام نظرات ، چه نظرات مردمی چه نظرات منتقدین چه سینمای بزرگ هالیوود و چه سینمای جهانی این ۴ سایت حرف اول را می‌زنند. پس با ما در ادامه همراه شوید تا به معرفی و توضیحات کاملی در خصوص هر یک بپردازیم .

سایت معرفی و نقد فیلم IMDB

سایت معتبر فیلم IMDB

کمتر کسی پیدا می‌شود که اهل فیلم و سینما باشد و IMDB را نشناسد. IMDB بزرگترین و اصلی‌ترین مرجع فیلم و سریال در دنیاست. جذاب‌ترین بخش این سایت، بخش بهترین فیلم‌‌هاست که باعث جهت‌دادن هر مخاطبی برای دیدن فیلم‌ها می‌شود. مثلا با دیدن رتبه اول IMDB هر کسی جذب می‌شود که ببیند این فیلم چیست که جایگاه اول را از آن خود کرده‌ است. یکی از حسن‌های IMDB نسبت به سایت‌های مشابه ، تعداد آرای بالایی است که به فیلم ها داده میشود. چیزی که باعث جلب توجه بیشتر ما به IMDB می‌شود، به‌روز‌رسانی سریع سایت است. این سایت که توسط کاربران به‌سرعت اخبار جدید را در خود قرار می‌دهد ، بهترین جا برای پیدا کردن اطلاعات در خصوص اخبار فیلم و سینما و نقد فیلم است. پس اگر به دنبال معتبرترین، مرجع سینما و تلویزیون، بهترین فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی با آمار بیشتر هستید IMDB جزء بهترین سایتهای دنیا در این زمینه است . در سایت IMDB به صورت نرمال شما می‌توانید به هر فیلمی امتیازی بین ۱ تا ۱۰ بدهید و این سایت نیز میانگین امتیازات را در آنجا قرار می‌دهد.

سایت معتبر Rotten tomatoes

سایت معتبر Rotten tomatoes

دومین سایت معروف دنیای فیلم Rotten tomatoes است. اما شاید سؤال پیش بیاید، چرا با وجود IMDB باید سراغ این سایت برویم؟ و اصلا با وجود IMDB چرا چنین سایتی به وجود آمده است . سایت rotten tomatoes در ابتدای کار، فقط با هدف انتقال انتقادات منتقدین به فیلم ها به مردم تأسیس شد، ولی بیشترین دلیل توجه به این سایت مالک این سایت است. مالک سایت شرکت‌های هالیوودی هستند، بزرگترین سهام این سایت متعلق به برادران وارنر است. پس با توجه به این نکته معتبرترین سایت برای باخبر شدن از اخبار هالیوود، سایت Rotten Tomatoes است.

بیشتر بخوانید : معرفی ۵ مورد از ژانرهای موسیقی معروف در جهان

Rotten Tomatoes نسبت به رقیبش IMDB که برای شرکت آمازون است، در اطلاعات تخصصی، قوی‌تر است. این سایت به هر فیلمی دو امتیاز می‌دهد یکی از دیدگاه منتقدین هالیوود و دیگری آرای کاربران. درست است در آرای کاربران، این سایت بسیار عقب‌تر از IMDB است اما نکته اصلی این سایت، توجه بیشتر اهالی هالیوود و سینمای آمریکا به این سایت است. اگر به فیلم‌های هالیوود علاقه‌ی ویژه‌ای دارید و منتقدین هالیوود را بیش از منتقدین جهانی در خصوص فیلم و سینما قبول دارید Rotten tomatoes را به شما پیشنهاد می‌کنیم. در خصوص امتیاز دادن کاربران به فیلم ها به این صورت عمل میشود که شما یک امتیاز از ۱ تا ۵ می‌دهید، اگر امتیاز شما بیشتر از سه بود شما جزو افراد راضی از فیلم قرار می‌گیرید و اگر پایین‌تر بود شما جزء دسته ای از افراد قرار میگیرید که از فیلم ناراضی بوده اید، آن وقت سایت درصد آدم‌هایی که از فیلم راضی بودند را می‌نویسد.مثلا اگر ۵۰۰ نفر به فیلم رأی دهند و ۴۰۰ نفر راضی بوده‌باشند سایت به آن ۸۰ می‌دهد.

سایت نقد فیلم Metacritic

سایت نقد فیلم Metacritic

معتبرترین سایت منتقدان در زمینه‌های فیلم،سریال و بازی‌های کامپیوتری Metacritic است. منتقدین اینجا لزوما منتقدین هالیوود نیستند، بلکه منتقدین جهانی هستند. در توضیح منتقدین این سایت باید گفت این منتقدین، همان منتقدین مجلات معروف و سایت‌های معتبر مخصوص نقد هستند. لازم به ذکر است Metacritic در کارش بسیار حرفه‌ای است، آنها برای مجلات معتبرتر ضریب امتیاز بیشتری نسبت به مجلات نامعتبرتر درنظر گرفتند و میانگین وزنی از امتیازات منتقدین می‌گیرند. پس اگر به دنبال سایت مناسبی برای آرای منتقدین هستید، این سایت معتبرتر است. البته این سایت بخش آرای کاربران را نیز دارد که نسبت به دو سایت قبلی بسیار ضعیف‌تر است. لازم به ذکر است IMDB آرای این سایت را مورد تأیید قرار داده و کنار امتیاز فیلم، امتیاز منتقدین از نظر Metacritic را نوشته است. اگر دوست دارید فیلم‌های با‌کیفیت منتقدین جهانی ببینید Metacritic بهترین سایت است.

سایت مردمی Letterboxd در خصوص فیلم و سریال

سایت مردمی Letterboxd در خصوص فیلم و سریال

نکته قابل توجه این سایت نسبت به سه سایت بالا مردمی‌تر بودن این سایت است. این سایت کاملا مردمی است و در زمینه فیلم سینمایی بسیار جامع است . شما ممکن است فیلم‌های بسیار قدیمی یا حتی جدید عرضه‌شده‌ را در Metacritic یا Rotten Tomatoes نتوانید پیدا کنید، ولی سابقه نداشته در letterboxd نتوانسته‌باشید این فیلم را پیدا کنید. البته در زمینه برنامه‌‌های تلویزیونی این سایت از سه سایت بالا بسیار ضعیف‌تر است. اما قابلیت‌های جالب این سایت که خود را از سایت‌های دیگر متفاوت می‌کند دنبال کردن فیلم‌ها و نظردهی فراوان‌تر و ساده‌تر از سایت‌های دیگر است. با این قابلیت‌ها شما راحت‌تر از نظر مردم باخبر می‌شوید.اگر نظرات مردم و دنبال‌کردن فیلم‌ها برایتان جذاب است و دوست دارید فیلم‌های مردمی‌تر را ببینید letterboxd را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

Rate this post
۱
برچسب ها :
نویسنده مطلب علی

یک دیدگاه

  • پژمان
    ۰۶ شهریور ۱۳۹۹

    سلام هر گونه همکاری که نیاز داشته باشید در خدمت هستم

    جواب رو به همین ایمیل بفرستید تا از خودم بیشتر براتون توضیح بدم …

logo-samandehi