مشکل زیرنویس فارسی در برنامه ها را چگونه برطرف نماییم

برطرف کردن مشکل زیرنویس فارسی
۵/۵ - (۱ امتیاز)

بعضی از مواقع وقتی فیلم یا سریالی را میخواهیم با برنامه های پلیر در ویندوز مشاهده کنیم با مشکل زیر نویس فارسی فیلم و به هم ریختگی فونت ها مواجه میشویم . تا زمان رفع این مشکل مشاهده فیلم برای ما بصورت مطلوب وجود نخواهد داشت . در هر صورت مشکل عدم نمایش فیلم در Kmplayer باشد و یا برنامه Vlc فرقی نمیکند و باید این مورد را از راه صحیح آن برطرف کرد . در ادامه قصد داریم شما را با حل مشکل زیرنویس فارسی در فیلم ها آشنا کنیم . پس با ما همراه شوید .

رفع مشکل زیرنویس فارسی در ویندوز

بعنوان نویسنده این مطلب قبلا بارها به این مشکل برخورد کرده بودم ، وقتی که فیلمی را دانلود کرده و فایل زیرنویس فیلم را با نام فایل فیلم یکی کرده و کنار فیلم قرار میدادم تا زیرنویس بر روی فیلم قرار گیرد ، بعد از باز کردن فیلم فونت ها به صورت ناخوانا نمایش داده میشدند .

زمانی که این موضوع را با بمنظور  رفع مشکل در گوگل سرچ میکردم یک سری سایت با مطالب مشابه نمایش داده میشد که برای رفع این مشکل به چندین سایت مراجعه کردم و با کنار هم قرار دادن مطالب آنها توانستم مشکل را حل کنم . به همین منظور امروز تصمیم گرفتم یک مطلب جامع و کامل در خصوص رفع مشکل زیرنویس فارسی و به هم ریختگی فونت در زمان نمایش فیلم بنویسم تا بتوانم مشکل دوستانی که با این مورد مواجه میشوند را به طور کامل برطرف نمایم .

قبل از اینکه هر روش دیگری رو امتحان کنید ابتدا به بخش Region and Language در ویندوز ۷ رفته و از قسمت کشویی Administrative ، در بخش Language for none-Unicode programs تنظیمات رو به Persian تغییر بدید.

راه میانبر در ویندوز ۷ ، ۸ یا ویندوز ۱۰ اینه که منوی ویندوز رو باز کنیم و عبارت Region رو تایپ کنیم تا گزینه  Region and Language ظاهر شود .روی Region and Language کلیلک کنید تا پنجره زیر باز شود . به بخش Administrative رفته و بر روی Change System Location کلیک کنید.

رفع مشکل زیرنویس فیلم در ویندوز

در پنجره باز شده قسمت Current system locale رو باز کرده و مطابق شکل زیر روی Persian تنظیم کنید و بر روی OK کلیک کنید.

حل مشکل زیرنویس

در اینجا به احتمال بسیار زیاد مشکل زیرنویس فارسی و به هم ریختن فونت فارسی جهت نمایش فیلم ها در ویندوز برطرف خواهد شد. تصاویر نشان داده شده در بالا مربوط به ویندوز ۷ می باشد، همانگونه که می دانید در بقیه نسخه های ویندوز که بالاتر از ویندوز ۷ میباشند در شکل منوها تغییرات کوچکی وجود دارد. کافیست تنها به بخش Regional and Language رفته و Current System Locale را به Persian تغییر دهید.

برطرف کردن مشکل به هم ریختگی زیرنویس در KM Player

احتمالا شما هم در هنگام استفاده از بعضی از زیرنویس‌ها با کلماتی نامفهوم و به هم ریخته مواجه شده باشید. برطرف کردن این مشکل بسیار ساده است. در اینجا ما به حل این مشکل با استفاده از KM Player خواهیم پرداخت.

برای برطرف کردن مشکل زیرنویس فارسی و به هم ریختگی آن در KM Player کافیست طبق عکس زیر از منوی Formatting به بخش Select Character Encoding رفته و سپس از این بخش گزینه‌ Arabic را انتخاب کنید.

مشکل زیرنویس در Kmplayer

همچنین با استفاده از این بخش می‌توانید به ویرایش فونت ها نیز بپردازید. برای این کار کافیست از منوی Formatting به بخش Change Font بروید و فونت مورد علاقه با رنگ و اندازه‌ دلخواه برای متن را مشخص کنید.

برنامه kmplayer

 

رفع مشکل به هم ریختگی زیرنویس در VLC

برای رفع مشکل زیرنویس فارسی در نرم افزار VLC کافیست بعد از باز کردن نرم افزار ، دکمه‌های ترکیبی Ctrl + P را زده و از سربرگ Subtitles / OSD به بخش Subtitle Language و از لیست Default Encoding‌ گزینه‌ Arabic را انتخاب کنید. برای دسترسی به سربرگ Subtitles / OSD  همچنین میتوانید از منوی Tools گزینه Preferences را نیز انتخاب کنید .

به هم ریختگی فونت در vlc

در همین قسمت همچنین می‌توانید از بخش Subtitle Effects به تغییر اندازه‌ فونت و ویرایش رنگ آن بپردازید. برای این کار کافیست از لیست‌های موجود در این بخش مواردی که علاقمند به استفاده از آن‌ها هستید را انتخاب کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
۱
برچسب ها :
نویسنده مطلب علی

یک دیدگاه

  • حسن زمانی
    ۲۶ شهریور ۱۳۹۸

    ممنون . توی این زمینه هم مشکلم مثل برنامه هایی که برای اندروید معرفی کردید حل شد . به همین خاطر ۱ پنج ستاره و یک قلب برای مطلبتون گذاشتم . دمتون گرم

logo-samandehi