تبلیغ نکنید !! قبل از اینکه این نکات طلایی را تا انتها بخوانید

نکاتی برای تبلیغ
Rate this post

شما هرروز مورد هجوم تعداد بیشماری از آگهی هایی که فقط به قصد تبلیغات نمایش داده میشود قرار می گیرید. این عمل توسط تلویزیون ، رادیو ، شبکه های اجتماعی و ده ها رسانه و ابزار دیگر که برای تبلیغ استفاده می شود به دست شما میرسد اما آیا شما همه آگهی های تبلیغاتی را به خاطر دارید؟؟ اندکی فکر کنید. چند آگهی را به خاطر می آوردید؟؟

۱۰ ، ۲۰ یا بیشتر ؟ مهمترین هدف در تبلیغات نشاندن نام یک برند در ذهن مخاطب است. تبلیغ شما زمانی مفید خواهد بود که کاربر هنگام انتخاب یک محصول نام برند یا تبلیغات شما را به یاد آورد و شما را به رقبا ترجیح دهد.

روشها و ترفندهای موثر در تبلیغات

در این مطلب قرار است درمورد ترفند هایی صحبت کنیم که اگر در تبلیغات خود به کار بگیرید قطعا شاهد تاثیرات شگرف آن خواهید بود. این ترفند ها اسرار آمیز یا فضایی نیستند. نکاتی هستند که بسیاری از شرکت های تبلیغاتی از آن آگاهی دارند اما قطعا شما از آن بی خبر هستید. در پایان هر بخش سعی کنید آگهی که به کمک آن ترفند در ذهنتان مانده است را یادآوری کنید تا بهتر آن را یاد درک کنید.

 

۱- در تبلیغات از حس ها کمک بگیرید

حس هایی مثل :  شکم پرستی، طمع، تنبلی، خشم، حسادت و غرور زمانی که در تبلیغات شما به کار گرفته می شوند نتایج جذابی را خلق می کنند. شرکت های خودرو سازی بزرگ به خوبی متوجه این اتفاق شده اند. در بسیاری از تیزر های این شرکت ها شاهد حسادت افراد نسبت به خودروی جدید همسایه ، دوست یا فامیل هستیم. با مشاهده اینگونه تبلیغ فرد به راحتی ارتباط پیدا می کند و کاراکتر های موجود را با شخصیت های واقعی در ذهنش جایگزین می کند. یا اگر به تبلیغات رستوران ها دقت کنید می بینید که وعده های همچون خوردن غذاهای جدید ، ارزان ، خوش رنگ باعث می شود حس شکم پرستی در عده ای زیادی تحریک شود.

 

۲- با کمک تبلیغ احساسات را بر انگیزید

تبلیغ به کمک افراد معروف

حتما تاکنون شده که از خریدن یک کالا احساس هیجان کنید. در واقع همه انسان ها دکمه ای برای برانگیختن احساسات خود دارند شما کافیست آن دکمه را بفشارید. آن وقت افراد هزینه ای که برای خرید محصول شما پرداخت کرده اند را فراموش می کنند و فقط به احساس خود توجه می کنند. احساساتی همچون امید ، اعتماد ،لذت و… می تواند از طریق تبلیغ و تبلیغات به شما منتقل شود.

اجازه دهید در مورد اعتماد کمی بیشتر صحبت کنیم. معرفی و تبلیغ یک محصول توسط فردی که به آن اعتماد دارید به احتمال زیاد منجر به خرید شما می شود. همین امر موجب شده چهره های هنری ، ورزشی یا حتی افراد باتجربه پایشان به دنیای تبلیغات باز شود. اگر خانم هستید و در اینستاگرام فعال باشید و به دنبال لوازم آرایشی نیز باشید به طور یقین صدف بیوتی را میشناسید . درصد بالایی از فالورهای ایشان به برندهایی که ایشان تبلیغ میکند بسیار علاقه داشته و همین علاقه باعث خرید بالای آن برند میشود .

 

۳- عده ای را مجاب کنید بقیه همراهشان خواهند آمد

شاید به نظر غیر منطقی باشد اما وقتی به آن عمیق تر نگاه کنید متوجه آن می شوید. هیچ کس دوست ندارد نسبت به هم ردیف هایش عقب بماند. از طرفی بسیاری از مردم کالایی را خرید می کنند که دیگران هم آن را در اختیار دارند. بنابراین اگر شما گروهی را به سمت خرید کالاهای خود هدایت کنید بقیه افراد خود به سمت شما خواهند آمد.

بیشتر بخوانید :انواع بازاریابی و روشهای تشویق مشتری برای خرید محصولات

 

۴- ظاهر سازی در تبلیغات را فراموش نکنید

تا حالا به تبلیغات تلویزیون دقت کرده اید؟ آشپزخانه هایی که همیشه تمیز هستند. خانواده هایی که همواره در کنار یکدیگر خوشحالند. انسان هایی که بسیار خوش تیپ و خوش پوش هستند حتی بعد از اینکه از سر کار به خانه بر می گردند.تعجب نکنید، اینها همه برای تحت تاثیر قرار دادن شماست. مدل های لباس همواره افرادی با ظاهری زیبا و اندامی خوش فرم هستند برای اینکه شما هم فکر کنید اگر آن لباس را بپوشید شبیه او می شوید. همین امر موجب می شود شما برای داشتن ان محصول هزینه های گاها نجومی صرف کنید.

 

۵- تکرار کنید

هیچ چیز به اندازه یک آگهی تبلیغ تکراری آن هم وسط تماشای فیلم مورد علاقه تان اعصابتان را خرد نمی کند.اما همین تکرار ها باعث می شود نام برند در ذهن مخاطب برای مدت طولانی بماند. دوران مدرسه را به یاد بیاورید. آن زمان برای حفظ کردن یک شعر ، داستان یا بخشی از متن از تکرار کمک می گرفتیم. در تبلیغات نیز شما می توانید با کمک گرفتن از همین تکنیک نام محصولات خود را در ذهن مخاطب حفظ کنید.

 

۶- قیمت در تبلیغات می تواند موثر باشد

قیمت پایین می تواند توجه مخاطب را برای چند لحظه جلب کند اما حتما باید به او تضمین بدهید که این قیمت پایین  لزوما برابر با کیفیت پایین نیست. یکی از راه هایی که در این مواقع استفاده می شود خلق محصولاتی است با هزینه خریداری اندک ولی هزینه نگهداری بالاتر. مخاطب در درجه اول به خاطر قیمت پایین آن را خریداری می کند اما برای حفظ آن مجبور به پرداخت هزینه های جانبی است.

 

۷- طنز در تبلیغ باعث ماندگاری بیشتر پیام می شود

طنز در تبلیغ

تبلیغ هایی که از عنصر طنز در خلق پیام های خود کمک می گیرند ماندگاری بیشتری را در ذهن مخاطب دارند. گاهی یک  تبلیغ خلاق و طنز به اندازه ای باز نشر پیدا می کند که اگر لازم بود به همان اندازه بازدید جذب کنید باید چندین میلیون تومان هزینه می کردید. به همین دلیل همواره برای تولید یک آگهی تبلیغاتی جدید به اندازه کافی روی آن فکر کنید. یکی دیگر از کارهایی می تواند به معرفی برند شما کمک کند استفاده از موضوعاتی است که هر از گاهی در جامعه پررنگ می شوند نظیر یک دیالوگ یا یک موسیقی. اگر بتوانید سریع دست به کار شوید می توانید از این موج ایجاد شده به منظور تبلیغ حسابی ماهی بگیرید.

بیشتر بخوانید : تبلیغات با جیب خالی – رازهایی که کسب و کار را متحول میکند

Rate this post
۰
برچسب ها :
نویسنده مطلب عباس اعتمادی

بدون دیدگاه

logo-samandehi