روغن جوجوبا برای موی سر با اثرات بسیار عالی و معجزه‌آسا

خواص روغن جوجوبا برای موی سر
۵/۵ - (۱ امتیاز)

آیا با خواص روغن جوجوبا برای موی سر آشنایی دارید؟ آیا با اثرات معجزه‌آسا روغن جوجوبا برای موی سر آشنا هستید؟ در این مقاله ما را همراهی کنید تا در مورد روغن جوجوبا بیشتر بدانید.

روغن جوجوبا چیست

روغن جوجوبا یکی از روغن‌های گیاهی محبوب است که از گیاهی به همین نام تهیه می‌گردد و در طب سنتی استفاده بسیار دارد. نام علمی این گیاه سیموندزیا کینانسیس و به عنوان یکی از گیاهان بومی آمریکا اثرات فوق‌العاده‌ای برای پوست و موها دارد.

روغن جوجوبا برای موی سر

موها را از داخل به بیرون مرطوب می‌کند

یکی از خواص روغن جوجوبا برای موی سر اثر مرطوب کنندگی آن است.به دلیل داشتن ۹۸٪ چربی اشباع نشده و ۲٪ ترکیب چربی اشباع شده، روغن جوجوبا غنی از مواد مغذی با نفوذ به داخل فیبر مو به مرطوب شدن و حالت دادن به مو کمک می‌کند.

بیشتر بخوانید : خواص روغن نارگیل برای مو و اثرات موثر آن در حفاظت از مو

در صورت استفاده قبل از شستن مو، می‌تواند اثرات مخرب شامپوهای شیمیایی را خنثی کند. همچنین می‌توانید روغن جوجوبا را بعد از شستشو، در حالی که مو هنوز مرطوب است، بمالید تا یک پوشش محافظ برای هر شافت مو فراهم شود.

تعادل طبیعی پوست سر شما را حفظ می‌کند

از دیگر مزایای روغن جوجوبا برای مو حفاظت همه جانبه برای موهای شماست.ترکیب مولکولی روغن جوجوبا تقریباً با سبوم انسان یکسان است – روغنی که به عنوان مانع رطوبت طبیعی پوست عمل می‌کند – بنابراین باعث رطوبت پذیری رشته‌ها می‌شود بدون اینکه تعادل چربی طبیعی پوست سر شما را به هم بزنند یا باقیمانده چرب باقی بمانند.

شوره را کنترل می‌کند

روغن جوجوبا خواص ضد باکتریایی دارد، بنابراین رشد باکتری ها را در فولیکول مو کنترل می‌کند و احتمال بروز شوره سر را کاهش می‌دهد. 

 روغن جوجوبا برای موی سر و تحریک رشد آن

از آنجا که روغن جوجوبا به تمیز کردن پوست سر و فولیکول‌های مو کمک می‌کند، می‌تواند با حل کردن شکاف با عدم انسداد فولیکول‌ها رشد مو را تقویت کند و یک مسیر واضح برای رشد رشته‌ها ایجاد کند.

آسیب‌های ناشی از گرما و حالت دادن مو را کاهش می‌دهد

از دیگر مزایای روغن جوجوبا برای مو این است که می‌تواند با ترمیم موهای آسیب‌دیده ناشی از حالت دادن‌های بیش‌ازحد و یا رنگ کردن‌های غیراصولی و یا شستشوی روزانه در حفظ کوتیکول مو تلاش کند. علاوه بر این، روغن دارای خواص آرامش‌بخش می‌باشد، بنابراین رشته‌ها را نرم و نرم می‌کند و شما را با یک پوستی صاف و ابریشمی مواجه می‌کند.

بیشتر بخوانید : روغن آرگان و معرفی برخی از خواص آن برای پوست و مو

5/5 - (1 امتیاز)
۰
برچسب ها :
نویسنده مطلب فرشته کاظم زاده

بدون دیدگاه

logo-samandehi