آلوئه ورا برای مو و خواص بی نظیر این گیاه برای تقویت مو

آلوئه ورا برای مو
Rate this post

آیا با خواص آلوئه ورا برای مو اشنایی دارید؟ آیا می‌دانید که آلوئه ورا برای مو مانند یک داروخانه طبیعی می‌ماند و بیشتر مواد مغذی مورد نیاز موها را دارد. در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد مزایای آلوئه ورا بیشتر بدانید.

ویژگی‌های آلوئه ورا برای مو

گیاه آلوئه ورا یا صبر زرد به دلیل داشتن آمینواسیدها، ویتامین‌ها و ترکیبات معدنی بسیار برای موها دارای خواص بسیاری است که در ادامه به چند نمونه از آن‌ها می‌پردازیم.

آرام نمودن خارش پوست سر

یکی از فواید آلوئه ورا آرام کردن خارش پوست سر است. خارش پوست سر که در علم پزشکی به درماتیت سبورئیک معروف است درواقع همان شوره سر است که باعث خارش پوست سر شده و بسیار آزاد دهنده است.
نتایج یک مطالعه نشان داد که آلوئه ورا دارای ترکیباتی است که به درمان خارش سر و یا همان شوره کمک می‌کند. گفته می‌شود که این خاصیت گیاه مربوط به اسیدهای چربی است که دارای خاصیت ضد التهابی هستند.

تقویت رشد مو

گیاه صبر زرد توانایی افزایش گردش خون در سر را دارد و این باعث می‌گردد که فولیکول‌های مو بیشتر از اکسیژن و مواد مغذی و… برخوردار شوند و با همه این موارد دیگر دلیلی برای ریزش مو نمی‌تواند وجود داشته باشد.

خواص گیاه آلوئه ورا برای مو

خاصیت بی نظیر آلوئه ورا برای مو

گیاه آلوئه ورا دارای ترکیباتی مانند ویتامین‌های A، C و E و ویتامین B-12 و اسیدفولیک است. این فاکتورها علاوه برای اینکه موها را از ریزش حفظ می‌کنند آن‌ها را قوی‌تر و مقاوم‌تر می‌کنند.

وقتی صحبت از مقاومت موها مطرح می‌گردد مقاومت در مورد انواع مواد شیمیایی موجود در رنگ موها، شامپوها، نرم‌کننده‌ها، حالت‌دهنده‌ها، حالت‌دهنده‌های حرارتی و … است.

آلوئه ورا همچنین دارای کلاژن است که می‌تواند پوست را تقویت کند و همچنین روند جوان‌سازی و یا همان بازسازی آن را سرعت ببخشد. این مورد می‌تواند به موها در مقابل اشعه ماوراءبنفش خورشید هم کمک کند.

تمیز نمودن موها

چربی طبیعی پوست و مو که همان سبوم نامیده می‌شود گاهی بیش‌ازحد ترشح می‌گردد و باعث می‌شود موها چرب شوند.آلوئه ورا دارای قابلیت تنظیم نمودن چربی پوست است. آلوئه ورا علاوه برتمیز نمودن موها آن‌ها را از آسیب‌های مواد شیمیایی نیز حفظ می‌کند و سلامتی را برای موها به ارمغان می‌آورد.

جمع بندی

در این مقاله در مورد خواص گیاه صبر زرد برای موها مطالبی را آموختید. این گیاه دارای مواد مغذی مختلفی است که برای موها و پوست بسیار مفید است ولی بهتر است قبل از مصرف حتما تست حساسیت انجام شود.

Rate this post
۰
برچسب ها :
نویسنده مطلب فرشته کاظم زاده

بدون دیدگاه

logo-samandehi