تنفر از کار – ۷ سوال که بایستی در این خصوص از خود بپرسید

تنفر از کار
۵/۵ - (۱ امتیاز)

 اگر تنفر از کار خود دارید و یا بدنبال کاری با درآمد بیشتر یا شادی بیشتر هستید شما تنها نیستید.طبق یک نظرسنجی توسط گالوپ ، ۸۵٪ از کارمندان جهان از کاری که انجام میدهند راضی نیستند. این یک آمار بسیار دلهره آور است ، به خصوص با توجه به اینکه برای بسیاری از ما ، کار بخش بزرگی از زمان و زندگی ما را می گیرد. حل و فصل مشکلات و فهمیدن چگونگی تغییر شغل، می تواند یک کار غیرقابل تحمل به نظر برسد، اما فهمیدن چگونگی تغییر کارها می تواند یک کار غیرقابل تحمل به نظر برسد.

بنابراین اگر تنفر از کار ی که در حال انجام دادن آن هستید دارید چه باید کرد؟ اگر آماده هستید تا یک رویکرد پیشگیرانه تر و مؤثرتر در جستجوی شغلی را که واقعاً شما را خوشحال می کند داشته باشید ، این سؤالات را از خود بپرسید :

۱- چرا تنفر از کار دارید ؟

قبل از هر چیز دیگر ، وقت بگذارید و واقعاً فکر کنید که چرا از شغل خود متنفر هستید. سعی کنید تا حد امکان مشخص شود. آیا رئیس متکبری دارید ، رفت و آمد شما تا محل کار زیاد است و یا اینکه این کار به خودی خود اشتیاق خاصی را در شما ایجاد نمی کند؟

بیشتر بخوانید : تنفر از دیگران را چگونه میتوان کنار گذاشت

اولین قدم برای اقدام ، آگاهی است. با پیدا کردن اطلاعات خاص درباره دلیل تنفر از کار ، در واقع می توانید ایده هایی را برای انجام اقدامات برای رفع یا تغییر مواردی که باعث نارضایتی شما می شود به خودتان بدهید. توجه به اینکه چرا از شغل خود متنفر هستید نیز میتواند در مورد آنچه غیرقابل قبول است در موقعیتهای آینده به شما بازخورد خوبی بدهد تا در شغل جدید بتوانید از بوجود آمدن موقعیتهای خاص که مورد نظر شما نیست خودداری کنید.

۲- در مورد شغل خود چه چیزی را دوست دارید ؟

شغل مناسب

حتی اگر به طور کلی شغل خود را دوست ندارید ، احتمالاً حداقل چند مورد در باره آن وجود دارد که از آن لذت می برید. به عنوان مثال ، شاید شما واقعاً از همکاران خود لذت ببرید یا شما هر سال مرتباً افزایش رتبه در محل کار پیدا میکنید ، یا در کل بخش یا رشته ای که در آن زمینه کار میکنید را دوست دارید با علم به اینکه چه مواردی را در خصوص کار خود دوست دارید، می توانید در مسیر درستی قرار بگیرید تا کاری را در آینده پیدا کنید که شما را خوشحال کند. همچنین به شما کمک می کند تا تصمیم بگیرید برای یافتن شغل دلخواه تان چه کارهایی انجام دهید. به عنوان مثال ، اگر شما عاشق کار خود هستید اما نه همکاران خود ، ممکن است فقط نیاز باشد که یک شرکت متفاوت پیدا کنید.

اگر فقط تنفر از کار ی که انجام می دهید دارید و اهمیتی به آن نمی دهید ، ممکن است زمان آن رسیده باشد که یک تغییر شغلی در نظر بگیرید.

۳- چه چیزی باعث می شود تنفر از کار را کنار گذاشته و عاشق شغل خود باشید ؟

زمانی را برای فکر کردن به سوال بالا در نظر بگیرید و ببینید چه مواردی باعث می شوند که شما احساس بهتری نسبت به کار خود پیدا کنید؟ مثل اینکه بتوانید ۲ روز در هفته را از خانه کار کنید یا به بخش دیگری منتقل شوید. یا با یک سرپرست دیگر کار کنید. به جزئیات دقت کنید. چرا که کار بعدی که باید انجام دهید این است که تلاش کنید تا این تغییرات را در کار خود ایجاد کنید. مشخص کردن این موارد، گامی است برای پرداختن به سوال بعدی…

۴- آیا می توانید این موارد را در شغل خود را تغییر دهید ؟

با وجود اینکه پرسیدن این سوال های می تواند ترسناک باشد، شما هرگز پاسخ آنها را متوجه نخواهید شد، اگر که تلاشی نکنید. اگر راه حل هایی پیدا کرده اید که می تواند احساس شما را نسبت به کارتان بهبود بخشد، به این فکر کنید که آنها را به کارفرمای خود پیشنهاد دهید.

دلیل بیاورید که چرا تغییر هر یک از این موارد، نه تنها برای شما، بلکه برای کارفرمای شما نیز موثر است. باید مشخص کنید که چگونه این تغییرات شما را به یک کارمند بهتر و مؤثرتر تبدیل می کند. چشم اندازی ارائه دهید که با تغییر هر یک از این عوامل، بهره وری و عملکرد شما بهبود پیدا می کند. با این کار احتمالا متوجه می شوید که کارفرمای شما نیز دنبال یافتن راه حل سودمند متقابل است و در نتیجه تنفر از کار در شما نیز کم کم محو خواهد شد .

۵- آیا می توانید طرز فکر خود را تغییر دهید ؟

شغل نامناسب

ممکن است شما نتوانید بخش زیادی از زندگی خود را کنترل کنید ، اما شما می توانید طرز فکر و نگرش خود را کنترل کنید. چه اتفاقی می افتد اگر شما تصمیم گرفتید به جای تنفر از کار ، از شغل خود لذت ببرید ، حتی اگر جنبه هایی از آن وجود دارد که دوست ندارید؟ اگرچه به نظر ساده می رسد، اما گفتن آن از انجام دادنش بسیار ساده تر است. انجام این کار شامل یک انتخاب آگاهانه برای جلوگیری ازایجاد یک نگرش ناکام کننده است. انجام این کار اراده زیادی لازم دارد تا از توجه به صحبت های منفی، شایعات و شکایات در محل کار جلوگیری کند.

بیشتر بخوانید : مثبت اندیشی علمی که زندگی را برای زیستن با ارزش میکند

اما گاهی اوقات ، تغییر نگرش می تواند تغییر بزرگی را در محل کار ایجاد کند. این کار سبب می شود تا احساس شما در مورد کاری که انجام می دهید تغییر کند. یا حداقل آن را تبدیل به مکانی دلپذیرتر می کند تا اینکه کار خود را تغییر دهید.

۶- آیا تنفر از کار آنقدر زیاد است که برنامه استعفا دارید ؟

آیا فکر می کنید که هیچ راه ساده ای وجود ندارد که بتوانید با کار خود کنار بیایید یا تغییراتی ایجاد کنید که باعث بهبود آن شود؟ اگر اینطور است، شاید زمان آن فرا رسیده باشد که شروع به تهیه یک برنامه استعفا کنید. از آنجا که به احتمال زیاد مسئولیت هایی دارید و نمی خواهید پل ها را خراب کنید ، معمولاً ایده خوبی نیست که استعفاء خود را تبدیل به یک نمایش کنید. به جای آن، وقت بگذارید و برای استعفا خود برنامه ریزی کنید. اهداف مشخصی را برای کاری که می خواهید شروع کنید، تعیین کنید. کارهایی را انجام دهید که سبب شوند شما به آن اهداف دست پیدا کنید. شاید لازم شود تا در اوقات فراغت خود برای چند فرصت شغلی، رزومه ارسال کنید. یا اینکه در یک دوره ثبت نام کنید تا به شما کمک کند در رشته جدیدی شروع به کار کنید.

۷- آیا می توانید کارهای متنوع انجام دهید تا درآمد بیشتری داشته باشید؟

چیزی که افراد موفق اغلب با هم مشترک هستند این است که آنها بیش از یک منبع درآمد دارند. آیا می توانید با اضافه کردن برخی از منابع درآمد اضافی ، استقلال مالی خود را افزایش داده و به طور تدریجی از کاری که آن را دوست ندارید و در حال انجام آن هستید خود را خلاص کنید؟ برخی از روشهای متداول برای متنوع سازی شامل سرمایه گذاری است . شاید با افزایش منابع درآمد، زودتر از آنچه که فکر میکنید از شغلی که از آن متنفر هستید و آن را دوست ندارید فرار کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
۰
برچسب ها :
نویسنده مطلب پانیسا

بدون دیدگاه

logo-samandehi