قد کوتاه ها چه لباس هایی را بپوشند تا قد آنها بلندتر دیده شود

قد کوتاه ها
Rate this post

شما قد کوتاه هستید؟ فکر می کنید به این دلیل، نمی توانید لباس های خوب بپوشید و استایل زیبایی داشته باشید؟ باید بدانید قد کوتاه بودن به خودی خود بد نیست، اینکه شما قدکوتاه هستید نباید باعث شود در داشتن استایلی مناسب و جذاب، مایوس شوید. شما هم میتوانید با رعایت برخی نکات ریز، استایل جذابی برای خودتان بسازید و از زندگی با تمام خوبی ها و بدی هایش لذت ببرید.

خیلی ها فکر میکنند خوش تیپ و آراسته بودن و زیبایی، منحصر به داشتن اندام کشیده و لاغر یا صورت بی نقص است؛ اما باید بدانیم، زیبایی در ذهن های ماست و هیچ انسانی هم بی نقص نیست، همه ی ما زیباییم، زندگی زیباست و ما باید یاد بگیریم خودمان را بیشتر دوست داشته باشیم.

اگر قد کوتاه یا جثه ریزی دارید، بهتر است در انتخاب لباس نکاتی را رعایت کنید، تا تناسب را در استایلتان حفظ کنید، در ادامه این مقاله همراه ما باشید: 

نه به لباس کوتاه

اگر می خواهید بلند تر دیده شوید، لباس های کوتاه را کنار بگذارید. البته لباس هایی که دامن خیلی کوتاه و بالای زانو دارند، از این قاعده مستثنی هستند، چون پاهای شما را کشیده تر و ظریف تر نشان می دهند. اما لباس هایی که زیر زانو و تا روی ساق هستند مناسب شما نبوده و تاثیر منفی شان بیشتر است. بنابراین اگر قد کوتاه هستید، لباس های بلند تر انتخاب کنید.

دامن کوتاه

دامن بالای زانو، پاهای شما را کشیده تر و بلند تر نشان می دهد.

 

دامن بلند برای قد کوتاه ها

دامنی که تا روی ساق پا آمده باشد، میتواند شما را قد کوتاه تر نشان بدهد.

نه اور سایز، نه تنگ، سایز مناسب برای افراد قد کوتاه :

لباسی که شما میپوشید باید کاملا اندازه ی تن خودتان باشد، لباس های اور سایز یا خیلی تنگ، شما را از آنچه هستید، ریز تر نشان می دهند. لباسی بخرید که علاوه بر راحتی و زیبایی، کاملا اندازه ی خودتان باشد.

لباس سایز مناسب

لباسی با سایز مناسب میتواند تاثیر بسیار زیادی بر استایل شما بگذارد.

خطوط عمودی روی لباس مناسب برای افراد با قد کوتاه :

در انتخاب استایل خود به خطوط عمودی توجه کنید. لباسی بپوشید که خطوط عمودی دارد، البته در این کار افراط نکنید، مثلا شلواری که دو خط در کنار پا ها دارد می تواند برای قد کوتاهها مناسب باشد. همچنین پارچه هایی که طرح خطوط عمودی دارند انتخاب کنید، همچنین هر چه این خط ها باریک تر باشند بهتر است. در دوخت لباس نیز می توانید از برش های عمودی استفاده کنید. این خطوط خطای دید ایجاد کرده و شما را بلند تر نشان می دهند.

خطوط عمودی در لباس

لباسی که خطوط عمودی در خود داشته باشد میتواند در بلند تر نشان دادن شما نقش ویژه ای داشته باشد.

از یک رنگ استفاده کنید :

تا حد امکان از یک رنگ در استایلتان استفاده کنید، این کار نیز خطای دید ایجاد کرده و میتواند شما را کشیده تر نشان بدهد. اگر کمی اضافه وزن دارید رنگ های نود و تیره استفاده کنید، اما اگر لاغرید از رنگ های روشن نیز می توانید بهره ببرید. حتی می توانید از یک رنگ با تن های مختلف استفاده کنید، اما باید توجه داشته باشید که تفاوت رنگ چشمگیری در استایلتان نباشد. قد کوتاه ها همچنین باید دقت کنند که لایه لایه لباس نپوشند.

رنگ لباس قد کوتاه

لباسی با یک رنگ یا طیف های مختلف یک رنگ.

شلوار قد نود و کوتاه نپوشید :

توجه کنید که شلوارهای کوتاه و خیلی تنگ تاثیر منفی در استایل شما دارد و به هیچ وجه شما را بلند تر نشان نمی دهد. شلوار های راسته یا دمپا گشاد برای قد کوتاه ها مناسب تر هستند. شلوار هایی که از زیر زانو گشاد می شوند نیز بسیر زیبا هستند، به خصوص اگر همراه با کفش پاشنه بلند پوشیده شده و روی آن بیفتند. این کار پاهای شما را کشیده تر و زیباتر نشان می دهد.

شلوار کوتاه

شلوار های قد نود و کوتاه، برای قدکوتاه ها مناسب نیستند و تاثیر منفی دارند.

لباس ضخیم و کلفت مناسب افراد کوتاه قد نیست :

فصل زمستان نزدیک است و موج لباس های زمستانی در راه. اگر در این فصل قصد خرید لباس گرم را دارید، توجه کنید که از انتخاب کت ها، کاپشن و پالتو ها و در کل لباس های ضخیم و کلفت دوری کنید. لباس های کلفت قد کوتاه ها را کوچکتر نشان می دهند. لباس های ظریف و ساده بیشتر برای شما مناسب اند.

اگر به مبحث مد و استایل علاه مند هستید به شما پیشنهاد می کنیم:

بیشتر بخوانید: مدل موی مردانه و جذاب برای مردان ایرانی.

کفش مناسب :

یکی از بهترین آیتم هایی که می تواند جلوه ی خاصی به استایل شما ببخشد، کفش است. در انتخاب کفش باید نهایت دقت را به خرح دهید، چون هم به طور مستقیم با سلامتی شما در ارتباط است و هم با زیبایی استایلتان مرتبط است. کفش ها انواع مختلفی دارند، کتانی و پاشنه دار و کژوال و صندل و… اما در انتخاب کفش باید اول به راحتی و مناسب بودن و سپس کاربرد آن کفش توجه کنید.

تمام اینها به این دلیل است که کفش ها می توانند کامل کننده ی استایل شما باشند، بهترین جلوه را به آن بدهند یا کاملا آن را از چشم بیندازند.

بهترین کفش برای قد کوتاه ها کفش های پاشنه بلند و نوک تیز هستند، البته پاشنه های خیلی بلند و باریک نه، بلکه در حد ۵ و ۷ سانت. این کفش ها کمک شایانی یه شما کرده و اگر با شلوار و لباس مناسب نیز ست شوند به شد به زیبایی استایلتان کمک می کنند.

کفش مناسب

کفش هایی که کمی پاشنه داشته و نوک تیز باشند می توانند تاثیر مثبتی در استایل شما داشته باشند.

کفش قد کوتاه ها

جمع بندی :

ما در این مقاله به سوال قد کوتاه ها چه لباس هایی بپوشند؟  پاسخ دادیم،نکاتی را بیان کردیم که برای داشتن استایل زیبا باید رعایت کنید. چه نوع لباس هایی بپوشید و چه چیز هایی را نه. در هنگام خرید لباس به چه نکاتی توجه کنید و چطور کفش تان را با لباستان ست کنید.

امیدوارم از خواندن این مقاله لذت برده باشید.

Rate this post
۱
برچسب ها :
نویسنده مطلب فاضله قراخانلو

یک دیدگاه

logo-samandehi