موفقیت مادران شاغل در محیط کار و محل زندگی چگونه ممکن است؟

موفقیت زنان کارمند
Rate this post

موفقیت مادران شاغل چگونه ممکن است؟ این سوالی است که نسل‌ زنانی که انتخاب می‌کنند تا کارمند باشند را درگیر خود کرده است. آنها فکر میکنند چگونه زندگی خانوادگی را با موفقیت شغلی هماهنگ کنند؟ خوشبختانه، در این روز و روزگار، باورهای سنتی مثل نقش جنسیت دیگر عاملی بازدارنده نیست. می‌توانیم همه جا در اطرافمان الگوهای موفقی ببینیم که نمونه بارز و زنده زنانی هستند که همه چیز را با هم دارند و هماهنگی خوبی در زندگی خود برقرار کرده اند.

در این پست با تعدادی از این زنان الهام بخش و موفق صحبت شده است . توصیه‌های کاربردی آنها،هم مناسب مادران شاغل است و هم به درد کسانی می‌خورد که تمایل دارند در تمام زوایای زندگی حرفه‌ای شان موفق شوند.

موفقیت در نگاه شما به چه معنا است

Sheryl Helsdon-Baker مدیر ارشد منابع انسانی در شرکت اوراکل کانادا است. او از به کارگیری متد چرخ زندگی برای فراهم کردن تعادل در زندگی و همچنین هدف گذاری به شدت پشتیبانی می‌کند. او میگوید این تمرینی قدرتمند است تا یک قدم به عقب بازگردید و با دیدگاه شخصی خود موفقیت را معنا کنید. باید موفقیت را برای خود و  در تمام جنبه‌ها زندگی معنا کنید و سپس بر نقاطی که به توجه بیشتری نیاز دارند تمرکز کنید.

ایده برای دستیابی به موفقیت این است که شما بر اساس درجه اهمیت ، برنامه زندگی خودتان را طرح ریزی کنید و آنها را دائما ارزیابی کنید تا متوجه شوید که چه نقاطی را از کانون توجه خود خارج کرده اید و و یا به چه جنبه‌هایی بیش از اندازه توجه داشته اید . درست از اینجا شما می‌توانید اهداف کوتاه مدت، بلند مدت و یا طولانی مدت کاری و یا اهداف خانوادگی و شخصی برای خود در نظر بگیرید. ” مهم این است که اهداف خود را دائما یادداشت کنید و زمانبندی‌ها را در تقویم کاری خود مثل گوگل کلندر علامت بزنید و این کار را در بازهای مشخص و حتما به صورت مداوم انجام دهید تا بتوانید عملکرد خود را ارزیابی کنید و اهداف خود را به روز کنید.

نقطه ادغام کار و زندگی را پیدا کنید

“برنامه‌ای که خوب زمانبندی شده است و منعطف است به این  معنا است که شما هیچ گاه نیاز نخواهید داشت تا زمان مفیدی که مختص سپری کردن با خانواده است را فدای کار دیگری کنید” این را Ingrid Mjøen  مدیر اوراکل در کشور دانمارک می‌گوید. Ingrid Mjøen قبل از اینکه به میز خود برود  و کارش را در دفترش تمام کند بعد از ظهر های خود را با بچه‌های خود می‌گذارند. او صورت جلسه کاری اش را کاملا طرح‌ریزی می‌کند و به تیمش در انجام بسیاری از امور تکیه می‌کند. “با اینکه ما در دنیای قرار داریم که تکنولوژی در آن حرف نخست را می‌زند، مرکز زندگی ما در اطراف روابط انسانی و اعتماد به یکدیگر می‌چرخد و با این دو معنا می‌شود.”

Leor Chechik هم درست بعد از به دنیا آوردن اولین فرزندش ، اولین بار مدیرش به او پیشنهاد داد به صورت پاره وقت از خانه کار کند. به عنوان توسعه دهنده نرم افزار در یک تیم بین المللی، شغلی که او دارد چنین انعطاف‌پذیری را دارد به همین ذلیل می‌تواند هر دو را با هم به خوبی هماهنگ کند. اما در این هماهنگی ظرافت‌های مدیریتی نهفته است.

” این خیلی به من کمک کرده است. من می‌توانم صبح‌ها برنامه بنویسم، بعد از آن به برنامه هالوین مدرسه پسرم بروم و نهار را با او باشم،وقتی که بچه‌ها خوابیده اند از طریق دنیای مجازی با همکارانم در هند در ارتباط باشم . Leor می‌گوید کار کردن با تیمی حرفه‌ای که بشود بر آنها تکیه کرد یکی از کلید‌های موفقیت خواهد بود. “ما به یکدیگر اطمینان داریم تا کار را به پایان برسانیم، اصلا مهم نیست که چه زمانی از صبح و یا شب باشد ما با انتخاب خود، کار را در هر ساعتی به پایان می‌بریم.”

بیشتر بخوانید: راه‌های موفقیت در زندگی و اصولی که باید رعایت کنیم

چیزهای مهم را به اولویت ببرید

Vidya Nagaraj  از بخش زنان رهبر شرکت اوراکل در هند توصیه می کند که مهم ترین چیزها را در خانه و محل کار شناسایی کنید و هیچ کدام را فدای دیگری نکنید” استراحت کردن و در صندلی خود ساعتی آرامش داشتن هیچ چیز را بغرنج نمی‌کند، البته تا آن زمان که می‌دانید چه چیزی برای رهبری تیمتان و مدیریت خانواده در درجه الویت است.” همچنین او توصیه می‌کند که مدام فرآیند خود را ارزیابی کنید. “اولویت‌ها شما در هر روز و هر هفته ممکن است تغییر کند، بنابراین این فرآیند باید ادامه دار باشد.”

یاد بگیرید برخی چیزها را رها کنید” اینکه بدانید چگونه برای خود نماینده ای در کارها داشته باشید از جمله صفات زنان شاغل موفق است. Vidya اتفاقا اعضای owl (زنان رهبر در اوراکل) را تشویق می‌کند تا توصیه کاربردی در مورد اینکه چگونه بین تعهداتشان در خانه و محل کار تعادل برقرار کنند را با یکدیگر به اشتراک بگذارند.

موفقیت زنان کارمند

موفقیت به یک تیم خوب نیاز دارد

به گفته Sharyl Jupeدستیار مدیر ارشد اوراکل هر خانواده‌ای با اوقات سختی روبرو می‌شود و باید با آنها به نحوی کنار بیاید. کنار هم گذاشتن این چالش‌ها همیشه کاربردی‌ترین راه رو به جلو است.

Sharyl Jupe هنگام جدایی از همسرش نیاز کمک به خود و حل مشکلات شخصی‌اش را دو چندان دید و در نوشتن چندین کتاب با همین موضوع که جزو پر فروشترین‌ کتابها هم شد کار مناسبی انجام داد . این سری کتابها توصیه‌های کاربردی برای پدر و مادرهایی که به تازگی از یکدیگر جدا شده اند، فراهم میکند و راهکارهایی ارائه می‌کند که چگونه بچه‌ها را در اولویت خود بگذارید.

در ابتدای این رخداد ما بالا و پایین‌های زیادی داشتیم و همیشه ساده نبود و شرایط اصلا عالی نبود اما همه ما موافقت کردیم که ما در درجه اول خانواده هستیم و باید راهی پیدا کنیم تا از هر لحاظ به نفع بچه‌هایمان باشد.

Sharyl در خصوص ذهنیت با اولویت همکاری در شرکت اوراکل نیز می‌آورد. “مدیران در قسمت توسعه همانند یک خانواده هستند. ما پشت همدیگر را  داریم. در میان ما هیچ مشکلی که قابل حل شدن نباشد وجود ندارد. “

 

موفقیت زنان کارمند

هرگز برای حس جاه طلبی خود از کسی معذرت خواهی نکنید

KyungHee Lee در حالی که هم مادر یک خانواده بود و یک همسر ، با چندین چالش‌ مواجه شد. او جزو آن دسته از افرادی بود که تازه جزو دسته زنان شاغل در ده ۸۰ در کشور کره شده بود و هنگامی که می خواست کار حرفه ای اش را آغاز کند با موانعی زیادی مواجه بود. اما تا به امروز او هیچ عذر خواهی برای اراده‌ای که او را قادر ساخت تا جایگاه خود را بالا ببرد نکرده است. 

به جای آن Kyunghee بر روی بالا بردن استواری اش برای رسیدن به موفقیت تمرکز کرد. او به نکته اشاره کرد که همیشه به دنبال این بود که ببنید چه نقشی در تصویری بزرگ تر می‌تواند ایفا کند. ” من تمایل دارم که برای مدیران کار کنم، کسانی که کارایی و عملکرد و پتانسیل من را می‌بینند و مهم تر از آن این که خوشحال هستن تا نکته ای را به من آموزش دهند و توانایی من را بالا ببرند”. من همیشه قادر بوده ام که به نتیجه طولانی مدت فکر کنم و بهترین تصمیم‌ها را برای خود بگیرم.

جدا از مسئله زن بودن، Kyunghee باور دارد که شما باید این اراده و میل را داشته باشید تا برای خود کار کنید و دائما دانش، مهارت‌ها و تخصص‌ها یتان را افزایش بدهید. ” وقتی که فرصتی خوبی برای شما فراهم شد، آن را سریع بشناسید و در نظر بگیرید.” از اینکه مسئولیت بیشتری را به دوش بکشید خجالت نکشید یا از اینکه به نقش دیگر و موقعیت شغلی با جایگاه متفاوت بروید اصلا نترسید. و مهم تر از همه هرگز به توانایی خود شک نکنید، همیشه اعتماد به نفس داشته باشید و آماده باشید.

بیشتر بخوانید : موفقیت را با رعایت این ۵ قانون طلایی بیل گیتس تجربه کنید

Rate this post
۰
برچسب ها :
نویسنده مطلب نجمیه سادات صفرآبادی

بدون دیدگاه

logo-samandehi