بوشهر بهترین مقصد برای مسافرت های پاییزه و زمستانه است

بوشهر
Rate this post

بوشهر ، بندری در جنوب غرب ایران؛ مرکز استان بوشهر و از زیباترین شهر های ایران است. این بندر از شمال، غرب و جنوب با خلیج فارس مرز آبی دارد. مردم در بوشهر لهجه ی محلی منحصر به خود را داشته و بسیار خونگرم و مهان نواز هستند. این بندر دارای نیروگاه اتمی می باشد و کشتی سازی نیز در آن رونق بسیار دارد.

بافت قدیمی و زیبا، خانه ها با معماری خاص، کلیساها، مساجد و عمارت های قدیمی، سواحل بسیار زیبا، بازار، قلعه ها و  آب و هوای گرم، سبب شده تا این شهر، مقصد مناسبی برای مسافرت های پاییزی و زمستانی باشد. اگر قصد سفر داشته و خواهان تجربه ای تکرار نشدنی هستید، آماده شوید و ما را در این مقاله از سایت گوگلز  دنبال کنید.

سواحل بوشهر

بوشهر از بندر های قدیمی ایرانی است، شهری بسیار زیبا با دریایی چشم نواز و مردمانی مهربان. معماری حاکم برخانه های این شهر، خاص و متفاوت بوده و تماشای آنها از نزدیک خالی از لطف نیست. همزیستی بافت کهن و نمای مدرن خانه ها در این شهر، چشم انداز زیبایی را خلق  نموده که بسیار ارزشمند بوده و قطعا شما را شیفته بوشهر میکند. این شهر البته مقاصد گردشگری بسیاری دارد، در ادامه به معرفی تعدادی از جاذبه های گردشگری این شهر می پردازیم تا بیشتر با عجایب این قطعه از ایران آشنا شوید:

سواحل چشم نواز بوشهر

می گویند سال ها قبل، یک سیاست مدار انگلیسی بوشهر را دریایی ترین شهر جهان توصیف کرده بود به این معنی که وقتی از دور در کشتی به آن می نگری چنین به نظر می رسد که تا نیمه در آب قرار دارد و کرانه ای تشخیص داده نمی شود.  این بندر از سواحل بسیار زیبایی برخوردار است. استان بوشهر با خلیج فارس بیش از ۶۰۰ کیلومتر مرز دریایی دارد. سواحل بوشهر، آبی نیلگون خلیج فارس را مهمان چشمان شما خواهند کرد و بازدید از آنها حال و هوای فوق العاده و منحصر به فردی را دارد، این پاییز، زمان مناسبی برای لذت بردن از این مناظر زیباست.

بندر بوشهر

عمارت ملک بوشهر

این عمارت دیدنی که قدمت آن به ۱۰۰ سال می رسد و مربوط به دوره قاجار است، متعلق به فردی به نام ((محمدمهدی ملک التجار)) بوده است. معماری این خانه توسط فرانسوی ها انجام شده و در ساخت آن از مصالح محلی بهره برده شده است. ملک التجار که در یکی از سفر های خود به فرانسه، دلباخته معماری خانه ای شده بود، با استخدام بنّای آن خانه و البته دخالت دادن سلیقه  خود، سبب متولد شدن این عمارت زیبا شد.

عمارت ملک

قبر جنرال

یکی از مکان های دیدنی بوشهر، قبر جنرال در محله ی سنگی است. این قبر، محل دفن جنرالی انگلیسی است که در سال ۱۸۵۶ میلادی  و در پی لشکرکشی به جنوب ایران، به دست ایرانی ها کشته شده. محوطه  اطراف این مقبره تبدیل به پارک شده، همچنین ۳۵ تن از سربازان انگلیسی که در آن جنگ کشته شدند نیز در این محل دفن هستند.

بازار بوشهر

اگر اهل خرید کردن هستید و در عین حال از بازار های قدیمی خوشتان می آید، بازار بوشهر، انتخاب مناسبی برای شماست. این بنا نیز متعلق به دوره  قاجاریه بوده و معماری زیبا و خاص آن دوران را دارد. همچنین معماری این بازار به گونه ای است که در هنگام روز، روشنایی به درونش میتابد اما برف و باران به هیچ عنوان وارد آن نمی شوند. اگر قصد خرید سوغاتی دارید نیز این مکان به شما پیشنهاد می شود.

قصد سفر به چشمه های آب گرم را دارید؟

این مقاله به شما کمک می کند: معرفی ۸ چشمه ی آب گرم معروف ایرانی.

 

 

سرنوشت تلخ و عجیب یک کشتی در سواحل خلیج فارس

رافائل، نام کشتی باشکوهی است که سرنوشت عجیبش با خلیج فارس گره خورده. این کشتی در سال ۱۹۷۶، توسط دولت پهلوی، در ازای بدهی های ایتالیا، به ایران آورده شد. در آن زمان این کشتی در بندر بوشهر پهلو گرفته و به یکی از جاذبه های این شهر تبدیل شد. این کشتی بسیار باشکوه و زیبا، سالن استخر، سینما، زمین های ورزشی، هتل و … داشت و در آن زمان، نمی شد همانندش را جایی پیدا کرد. اما سرنوشت، قصه تلخی برای این کشتی رقم زده بود، در طی جنگ ایران و عراق، این کشتی مورد اصابت موشک های رژیم بعث قرار گرفته و آسیب های جدی دید؛ آسیب هایی که قابل جبران و تعمیر بودند، اما هیچ گاه کسی به تعمیر آنها نپرداخت و مدتی بعد، پس از برخورد یک کشتی دیگر به این کشتی، در حالی که خیلی از امکانات داخلی آن نیز بیرون کشیده شده بود، رافائل در آب های خلیج فارس غرق شد.

کشتی رافائل در بوشهر

 

رافائل در اعماق آب

کلیسای مسیح مقدس بوشهر

از دیگر زیبایی های بوشهر، کلیسا های آن است؛ کلیسای مسیح مقدس یکی از آنهاست که معماری خاصی دارد. تمام پنجره های این کلیسا شیشه های الوان ایرانی دارد و معماری آن تلفیقی از سمبل های معماری ایرانی و مسیحی بوده و بسیار زیبا می باشد.

آب انبار قوام

این بنا که متعلق به دوران قاجاریه است، اکنون تبدیل به سفره خانه شده. با سر زدن به این سفره خانه میتوانید تجربه لذت بردن از غذایی خوشمزه را در ساختمانی مربوط به ۱۵۰ سال پیش تجربه کنید.

آب انبار قوام بوشهر

در این مقاله به معرفی تعداد کمی از زیبایی های بوشهر پرداختیم، از آنجایی که نمی شود تمام زیبایی ها را در قالب نوشته ابراز کرد، بهتر است برای داشتن تجربه ای بی نظیر، به این شهر سفر کرده و از نزدیک آن را ببینید.

امیدوارم از خواندن این مقاله لذت برده باشید.

Rate this post
۰
برچسب ها :
نویسنده مطلب فاضله قراخانلو

بدون دیدگاه

logo-samandehi