بکاپ گیری از ویندوز – آموزش تهیه پشتیبان از ویندوز به سادگی

بکاپ گیری در ویندوز
Rate this post

بکاپ گیری از مسائل مهم و بسیار حیاتی برای ویندوز شماست و اگر به این آموزش خوب دقت کنید می توانید احتمال از دست دادن اطلاعاتتان را بسیار کاهش دهید در ادامه با گوگلز همراه باشد.

شاید فکر می کنید برای بکاپ گرفتن از سیستم خود به نرم افزار خاصی احتیاج دارید یا باید نرم افزاری را خریداری کنید یا این کار را آنقدر دشوار می دانید که حتما باید آن را به کسی بسپارید تا برایتان این کار را انجام دهد اما خیر این طور نیست نرم افزار های زیادی اعم از رایگان و پولی برای گرفتن بکاپ از سیستم شما وجود دارد اما شاید کار آمد ترین و راحتترین راه برای بکاپ گیری ، استفاده از همان ابزار بکاپ گیری ویندوز است.

بیشتر ابزار های بکاپ گیری که در ادامه آن ها را معرفی خواهیم کرد کار بکاپ گرفتن را به درستی انجام نمی دهند و فقط فایل های کاربر را از جایی به جای دیگر منتقل می کنند. در این صورت اگر هارد درایو به طور کامل از بین برود، بازگردانی اطلاعات به امری غیر ممکن تبدیل می شود. اگر بخواهیم به بعضی از این ابزار ها اشاره کنیم می توانیم CrashPlan یا EaseUS Todo Backup نام ببریم البته اگر بتوانید مقداری هزینه پرداخت کنید نرم افزار های Macrium Reflect یا Acronis True Image این کار را به نسبت بهتر انجام می دهند.اما ما در این آموزش راه ساده تر را در نظر گرفته ایم و ابزار تهیه پشتیبات از ویندوز را به شما آموزش خواهیم داد با ما همراه باشید.

 

بیشتر بخوانید : آنتی ویروس های پر قدرت رایگان و پولی در سال ۲۰۱۹

 

مرحله اول: وارد بخش بکاپ گیری ویندوز شوید

از آن جایی که پیدا کردن این بخش در نسخه های مختلف ویندوز یعنی ۱۰،۸،۷ با هم تفاوت دارند به ترتیب اول ویندوز ۱۰ و سپس ویندوز ۸ و سپس ویندوز ۷ را بررسی خواهیم کرد.

پیدا کردن بخش بکاپ گیری در ویندوز ۱۰

در ویندوز ۱۰ برای یافتن این بخش کافی است در کنترل پنل عبارت “Backup” را سرچ کنید و گزینه “(Backup and Restore (Windows 7” در بخش نتایج ظاهر می شود. روی آن کلیک کنید و وارد شوید.

بکاپ گیری ویندوز 10

 

حال در پنجره باز شده، از بخش کناری روی “Create a system image” کلیک کنید.

بکاپ گیری از ویندوز 10

پیدا کردن بخش بکاپ گیری در ویندوز  ۸

 

در ویندوز ۸ کافیست در استارت عبارت “File history” را سرچ کنید و وارد اولین نتیجه به نمایش درآمده شوید. 

بکاپ گیری ویندوز 8

حالا در پنجره File History، مانند عکس زیر روی گزینه “System Image Backup” کلیک کنید و وارد آن شوید.

بکاپ گیری از ویندوز 8

پیدا کردن بخش پشتیبان گیری در ویندوز  ۷

در ویندوز ۷ کافیست ابتدا start را باز کنید و از قسمت Getting started به دنبال عبارت “Back Up Your Files” بگردید و روی آن کلیک کنید.

بکاپ گیری ویندوز 7

حال در پنجره ایجاد شده، گزینه «Create a system image» را از بخش کناری پیدا و روی آن کلیک کنید.

بکاپ گیری از ویندوز 7

مرحله دوم: آغاز بکاپ گیری از سیستم

بالاخره پس از باز کردن ابزار پشتیبان گیر ویندوز، نوبت به استفاده از آن می رسد. به محض باز شدن پنجره این بخش، ابزار مورد بحث مشغول بررسی درایوهای خارجی متصل به سیستم می شود. در این قسمت شما باید محل ذخیره شدن بکاپ خود را مشخص کنید. هارد اکسترنال یا دی وی دی یا شبکه .انتخاب هر کدام بر عهده خودتان است و بسته به نیازتان می توانید یکی را برگزینید. پس از انتخاب محل ذخیره سازی روی Next کلیک کنید.

انتخاب محل ذخیره بکاپ

به طور پیش فرض ابزار بکاپ گیری ویندوز از درایو اصلی سیستم (که معمولا درایو C می باشد) بکاپ می گیرد ولی می توان با انتخاب درایو های دیگر از آن ها هم بکاپ بگیریم البته باید به این موضوع توجه داشت که حجم فایل ها بالاتر می رود و طبیعتا زمان بیشتری برای برای بکاپ گیری صرف می شود.

مرحله انتخاب درایو ها

 

حالا پس از انتخاب درایوها، صفحه ای در مقابل تان به نمایش در می آید که نشان دهنده درایوهای منتخب شماست. علاوه بر این، در این بخش حجم نهایی بکاپ نیز مشخص می شود.

البته اگر حس می کنید حجم نهایی بکاپ بسیار زیاد است ، می توانید به عقب بازگردید و از تعداد هارد درایوهای انتخاب شده کم کنید. در نهایت روی کلید «Start Backup» کلیک کنید تا مرحله بکاپ گیری آغاز شود.

 

حجم نهایی فایل ها

با شروع بکاپ گیری، نوار پیشرفت مراحل روی صفحه ظاهر می شود. در اینجا باید منتظر بمانید و بگذارید تا سیستم کارش را به درستی به پایان برساند.

مرحله پایانی

تا پایان مراحل، مدتی طول می کشد. به عنوان مثال، برای پشتیبان گیری از ۴۰۰ گیگابایت، باید چیزی در حدود دو ساعت و نیم صبر کنید. البته سرعت هارد اکسترنالی هم که به سیستم متصل کرده اید نیز در سرعت پیشرفت کار تاثیر گذار است.

 

بیشتر بخوانید :چگونه با کامپیوتر گوشی اندرویدی خود را کنترل کنیم

Rate this post
۰
برچسب ها :
نویسنده مطلب دانیال اکبری

بدون دیدگاه

logo-samandehi