lock screen – صفحه قفل را در ویندوز ۸ یا ۱۰ شخصی سازی کنید

lock screen
۵/۵ - (۱ امتیاز)

lock screen در ویندوز ۸ و ۱۰ فقط یک تصویر پس زمینه یا نمایش پرده ای نیست. این برنامه می تواند اعلان ها و اطلاعات دقیق را از انواع برنامه ها نمایش دهد. همچنین می توانید مستقیماً از این برگه به کورتانا دسترسی پیدا کنید.

اما هنوز هم کارهای بسیاری وجود دارد که می توانید این صفحه را به دلخواه خود تنظیم کنید. ویندوز ۸ و ۱۰ به طور مشابه کار می کنند ، اما در مثال های زیر از Windows 10 استفاده خواهیم کرد.

 

بیشتر بخوانید : چگونه برنامه های غیر رایگان اندروید را بصورت رایگان دانلود کنیم

 

پیش زمینه سفارشی سازی شده برای lock screen تنظیم کنید

به طور پیش فرض ، ویندوز برای پس زمینه صفحه قفل شما از “Windows Spotlight” استفاده می کند. این سرویس بطور خودکار پیش زمینه های صفحه قفل جدید را به طور مرتب بارگیری می کند ، که بسیار جالب است.

متأسفانه ، مایکروسافت همچنین از تبلیغات ویندوز برای تبلیغ برنامه ها و بازی های فروخته شده در فروشگاه Windows استفاده می کند. اگر نمی خواهید آن تبلیغات صفحه قفل را ببینید ، میتوانید Windows Spotlight را غیرفعال کنید.

اگر ترجیح می دهید از یک پس زمینه سفارشی استفاده کنید ، به Settings > Personalization > Lock Screen بروید.
روی کادر “Background” کلیک کنید و “Windows Spotlight” یا “Picture” یا “Slideshow” را انتخاب کنید. اگر “Picture” را انتخاب کنید ، می توانید یکی از تصاویر موجود را انتخاب کرده یا در یک فایل تصویری در رایانه خود مرور کنید.

اگر “Slideshow” را انتخاب کنید می توانید پوشه ای که حاوی تصاویر روی رایانه شخصی شما باشد را انتخاب کنید.

شخصی سازی قفل ویندوز
اگر نمی خواهید تبلیغات را مشاهده کنید ، مطمئن شوید که گزینه “Get fun facts, tips, and more from Windows and Cortana on your lock screen” را غیرفعال کنید. مایکروسافت در گذشته از این “tips” ها برای نمایش تبلیغات استفاده کرده است.

به طور پیش فرض ، همین تصویر پس زمینه صفحه قفل در صفحه ورود به سیستم نمایش داده می شود که هنگام خروج از صفحه قفل خود ظاهر می شود.

به جای استفاده از یک پس زمینه رنگی صاف برای برگه ورود به سیستم ، در برگه تنظیمات Lock Screen به پایین بروید و گزینه “Show lock screen background picture on the sign-in screen” را غیرفعال کنید.

 

قفل صفحه در ویندوز 10

اعلان ها و برنامه های صفحه قفل خود را انتخاب کنید
صفحه قفل به شما امکان می دهد اطلاعاتی مانند ایمیل های جدید ، جزئیات آب و هوا ، قرارهای تقویم ، پیام های دریافتی یا به روزرسانی های اجتماعی را مشاهده کنید بدون اینکه حتی ابتدا کامپیوتر خود را باز کنید. ویندوز به یک برنامه واحد اجازه می دهد تا اطلاعات “detailed status” را روی صفحه قفل نشان دهد ، و به هفت برنامه دیگر اجازه می دهد تا اطلاعات “quick status” را نشان دهند.

به عنوان مثال ، برنامه Weather می تواند اطلاعات مفصلی درباره هواشناسی به شما نشان دهد و اگر نامه الکترونیکی جدیدی در انتظار شما باشد ، برنامه Mail می تواند یک نماد اعلان را به شما نشان دهد.

برای سفارشی کردن اینکه کدام برنامه ها اطلاعات روی صفحه قفل را نشان دهند ، به همان Settings > Personalization > Lock Screen بروید.

به پایین بروید و برنامه هایی را که می خواهید ببینید در زیر “Choose an app to show detailed status” و “اChoose apps to show quick status” انتخاب کنید.

اگر نمی خواهید هیچ برنامه ای اطلاعات وضعیت را در صفحه قفل نمایش دهد ، روی نماد بستن کلیک کنید یا روی آن ضربه بزنید و “None” را در لیست انتخاب کنید.

صفحه قفل در ویندوز

نظرتان را درباره cortana بگویید
ویندوز ۱۰ به طور معمول به شما امکان می دهد تا با دستیار صوتی Cortana در صفحه قفل ارتباط برقرار کنید. برای کنترل اینکه Cortana در صفحه قفل موجود است ، یا به پایین قسمت تنظیمات صفحه نمایش بروید و “Cortana lock screen settings” را انتخاب کنید یا از فهرست کار خود ، منوی Cortana را باز کنید و روی نماد تنظیمات کلیک کنید.

در زیر Lock Screen ، می توانید گزینه “Use Cortana even when my device is locked” را انتخاب کنید. اگر این گزینه را فعال کردید ، “Hey Cortana” را بگویید و برای دسترسی به Cortana از صفحه قفل شروع به صحبت کنید.

تنظیمات ویندوز
به طور پیش فرض ، Cortana در دسترس است اما نمی توان از آن برای دسترسی به اطلاعات شخصی حساس مانند رویدادهای تقویم و ایمیل های خود بدون باز کردن قفل رایانه شخصی استفاده کرد.

 

بیشتر بخوانید : خرید پرینتر – چگونه بهترین پرینتر را بر اساس نیاز انتخاب کنیم

 

قفل صفحه را غیرفعال کنید

سیستم عامل ویندوز

 

ویندوز ۱۰ صفحه قفل را در بوت و هر بار که کامپیوتر خود را قفل می کنید نشان می دهد. با این حال ، ما یک ترفند برای غیرفعال کردن صفحه قفل پیدا کرده ایم و آن را فقط در هنگام بوت کردن رایانه مشاهده می کنید.

هر زمان که کامپیوتر خود را قفل کردید ، مستقیماً به صفحه ورود به سیستم که در آن رمز عبور یا پین خود را وارد می کنید ، می روید ، با عبور از صفحه قفل.
اگر نسخه Enterprise یا Education ویندوز ۱۰ دارید ، تنظیم خط مشی گروهی آسانتر وجود دارد که به شما امکان می دهد صفحه قفل را غیرفعال کنید. اما این گزینه رسمی در نسخه های Home یا Professional ویندوز ۱۰ کار نمی کند.

در ویندوز ۸ ، می توانید صفحه قفل را با یک ترفند رجیستری غیرفعال کنید. متأسفانه این تنظیم رجیستری دیگر روی جدیدترین نسخه های ویندوز ۱۰ کار نمی کند ، بنابراین باید روی ترفند ما در بالا متمرکز شوید.

5/5 - (1 امتیاز)
۰
برچسب ها :
نویسنده مطلب امیر حسین محمدی
امیرحسین محمدی هستم. مقاله نویس و مترجم. درای سابقه طولانی در کار تدریس زبان انگلیسی. عاشق تکنولوژی های جدیدم و با اون پیش میرم. در حال ورود به دانشگاه ...

بدون دیدگاه

logo-samandehi