چگونه اطلاعات گوشی قدیمی خود را به دستگاه جدید خود انتقال دهیم

برگرداندن اطلاعات گوشی اندرویدی
Rate this post

شاید برایتان پیش آمده باشد که گوشی جدیدی خریداری کرده اید و می خواهید اطلاعاتی که در گوشی قبلی خود اعم از اپلیکیشن ها ، عکس ها ، شماره تلفن ، smsها و .. داشته اید به گوشی جدید خود انتقال دهید ما در این پست به بررسی چگونگی انجام این کار می پردازیم و به شما آموزش خواهیم داد که اگر گوشی جدیدی خریداری کردید چگونه اطلاعات خود را حفظ کنید. در ادامه با گوگلز همراه باشید.

 

بیشتر بخوانید : آموزش بکاپ گیری از ویندوز

فرآیند backup گرفتن از اطلاعات گوشی 

ابتدا وارد Settings شوید سپس گزینه Backup and reset را انتخاب کنید. این آموزش و عکس ها برای گوشی های سامسونگی است البته بیشتر گوشی های اندروید به همین شکل هستند اما بعضی شاید متفاوت باشند.

فرآیند backup گرفتن از اطلاعات گوشی 

در این قسمت باید توجه داشته باشید که گزینه backup my data در قسمت Google Account روشن باشد همچنین گزینه Automatic restore نیز روشن باشد. خب حالا در این قسمت بروی back up my data از قسمت Samsung account کلیک کنید تا مراحل backup گیری از اطلاعات گوشی آغاز شود.

فرآیند backup گرفتن از اطلاعات گوشی 

حال در این قسمت اگر از قبل samsung account ساخنه اید باید gmail و پسورد خود را وارد کنید اگر نه بروی Create with Google ID کلیک کنید تا اکانت گوگل شما ثبت شود وقتی این کار را انجام بدهید وارد مرحله بعد می شویم.  

ورود به حساب سامسونگ

در این قسمت ابتدا گزینه Auto backup را فعال کنید با فعال کردن این گزینه گوشی شما اگر به wifi وصل شود هر ۲۴ ساعت از اطلاعات گوشی شما backup می گیرد به صورت دستی هم خودتان می توانید این کار را انجام دهید همانطور که در تصویر پایین می بینید شما می توانید از smsها ، ایمیل ها و تماس های خود و سایر موارد که با اسکرول کردن صفحه گوشی تان می توانید ببینید backup بگیرید حال به سراغ برگرداندن این اطلاعات در گوشی جدیدمان می رویم. 

backup از اطلاعات گوشی

برگرداندن اطلاعات در گوشی جدید

در گوشی های جدید اندرویدی وقتی گوشی را برای اولین بار باز می کنید با چنین گزینه ای “A Backup from the cloud‌” مواجه می شوید آن را انتخاب کنید در ادامه احتمالا از شما اطلاعات حساب گوگلتان را بخواهد پس از وارد کردن آن بکاپی که گرفته بودید را انتخاب کنید .حال از شما سوال می شود که چه اطلاعاتی را می خواهید که restore شوند مثل تماسها ، اپلیکیشن ها یا sms ها و… گزینه هایی که علاقه مند هستید به گوشی جدید انتقال داده شوند انتخاب کنید و restore را بزنید. 

برگرداندن اطلاعات در گوشی جدید

 

 

انتخاب backup برای restore

 

 برگرداندن اطلاعات در گوشی جدید

اما به غیر ار این روش ، روش دگیری هم وجود دارد شما میتوانید وارد همان بخش backup and reset در settings شوید سپس گزینه restore را یزنید بخاطر داشته باشید برای این کار معمولا باید به wifi وصل باشد سپس باید وارد اکانت گوگل خود شوید بعد از چند لحظه آخرین اطلاعات گوشی قبلی شما که از آن ها backup گرفته بودید نمایش داده می شود و شما هر کدام را که بخواهید می توانید restore کنید.

بررسی اپلیکشن پلی استور

یکی دیگر از راه‌ها برای برگرداندن اپلیکیشن‌های نصب شده در گوشی قبلی سر زدن به کتابخانه اپلیکیشن پلی استور است. شما می‌توانید با رفتن به این بخش ببینید که قبلا چه اپلیکیشن‌هایی را نصب کرده بودید. البته این روش زمانی می‌تواند مفید باشد که بکاپی از اطلاعات گوشی قدیمی خود تهیه نکرده باشید.

برای شروع وارد اپلیکیشن پلی استور شوید و سپس وارد منو و سپس وارد قسمت my apps & games شوید.

حال وارد قسمت library شوید در این قسمت گزینه ای وجود دارد به نام not on this device و تمام برنامه هایی که در گوشی قبلی داشتید در اینجا وجود دارد می توانید آن ها را دانلود کنید و استفاده کنید.

 

بررسی اپلیکشن پلی استور

بیشتر بخوانید :  کنترل گوشی با کامپیوتر – چگونه با کامپیوتر گوشی اندرویدی خود را کنترل کنیم

Rate this post
۰
برچسب ها :
نویسنده مطلب دانیال اکبری

بدون دیدگاه

logo-samandehi