یادگیری زبان انگلیسی با ۶ ترفند ساده و بسیار آسان برای شما

آموزش زبان انگلیسی
۴.۵/۵ - (۲ امتیاز)

حفظ انگیزه در یادگیری زبان انگلیسی نقش مهمی دارد. ابتدای یادگیری همه فعال و پرانرژی آغاز می کنند ولی مانند هر کار دیگر، ممکن است موانعی وجود داشته باشد. در این مواقع بایستی روش خود را تغییر دهید و از اشتباه کردن نترسید. در این مطلب، ما چند روش آسان برای یادگیری زبان انگلیسی را پیشنهاد می کنیم که می توانید هر زمان در خانه، محل کار یا در ماشین و قطار از آنها استفاده کنید.

خود را با زبان انگلیسی احاطه کنید و در عین سرگرم شدن ، پیشرفت را در مهارت های زبان خود مشاهده کنید. خواندن متون انگلیسی و یا توانایی درک شنیداری از مهم ترین مهارت های یادگیری زبان انگلیسی هستند.

یادگیری زبان انگلیسی

۱- بازی کلمات متقاطع انگلیسی با دوستان
اسکرابل (Scrabble) یک بازی تخته ای کلاسیک است که در آن بازیکنان از تاس هایی برای ایجاد کلمات متقاطع استفاده می کنند. این یک روش خارق العاده برای تقویت واژگان انگلیسی شماست. همچنین یک نسخه از بازی Scrabble Junior در سایت آمازون برای مبتدیان نیز وجود دارد. بازی اسکرابل باعث می شود واقعاً به انگلیسی فکر کنید، زیرا می خواهید با استفاده از مجموعه نامه های خود کلمات مختلفی را بیابید.

اگر کلاس انگلیسی می روید، بازی تخته را بخرید و از همکلاسی های خود دعوت کنید تا با شما بازی کنند. همچنین می توانید Scrabble را به صورت آنلاین از طریق وب سایت هایی مانند فیس بوک یا جایی که به آن Words With Friends گفته می شود، بازی کنید. 

۲- گوش دادن به موسیقی به زبان انگلیسی
آهنگ انگلیسی مورد علاقه شما علاوه بر اینکه ذهن ناخودآگاه شما را بیدار می کند، برای یادگیری زبان انگلیسی شما را در وضعیت مثبت قرار می دهد. اشعار می تواند به شما در گسترش مهارت های شما کمک کند. تحقیقات نشان می دهد که موسیقی می تواند به زبان آموزان زبان دوم در دستیابی به دستور زبان و واژگان کمک کند و هجی و تلفظ آنها را بهبود بخشد. از آنجا که خواننده ها اغلب به زبان مادری خوانندگی می کنند، آهنگ های جدید شامل زبان به روز و محاوره ها است. موسیقی همچنین توانایی چسبیدن در قوه حافظه را دارد، بنابراین می تواند به شما کمک کند کلمات جدید انگلیسی خود را به خاطر بسپارید. 

۳- بارها تلاش کنید، زمین بخورید و دوباره برخیزید
برای یادگیری کلمات جدید انگلیسی به حافظه، مهم است که از آنها در خواندن و نوشتن استفاده کنید. یک یادداشت از کلمات جدید را که یاد می گیرید نگه دارید و سعی کنید از آنها در سه جمله مختلف استفاده کنید. جملات خود را یادداشت کنید و آنها را با صدای بلند بگویید. تکرار به شما کمک می کند تا کلمه را به خاطر بسپارید و انجام کاربری های مختلف این کلمه به گسترش بانک واژگان شما کمک می کند.

۴- به انجمن های آنلاین یادگیری انگلیسی بپیوندید و گفتگو کنید
به جای شرکت در دوره های آنلاین، برای موضوعاتی که به آنها علاقه مندید در انجمن ها بپیوندید. از این طریق انگیزه شما از یادگیری انگلیسی شما زیاد خواهد شد و تمایل بیشتری به مشارکت خواهید داشت. بنابراین ، چه عکاسی ، فیلم ، مسافرت و آشپزی باشد، درباره اشتیاق خود با سایر افراد هم فکر به انگلیسی صحبت کنید. برخی از دانشجویان به فکر گرفتن اپلای هستند ولی تاکنون به صورت نتیو و فعالانه با دوستان انگلیسی زبان مکالمه نکرده اند. این نکته بسیار مهم است که بسیاری از افرادی که انگلیسی را یاد گرفته اند تنها با گفت و گو و مکالمه به این سطح از توانایی رسیده اند.

بیشتر بخوانید: بهترین اپلیکیشن های ترجمه زبان جهت گوشی موبایل را بشناسید

۵- در دریای متون و صوت انگلیسی غوطه ور شوید
یکی از راه های موثر و آسان برای یادگیری زبان انگلیسی این است که به طور کامل خود را در زبان غوطه ور کنید. برای شنیدن، تماشای یک فیلم تلویزیونی به زبان انگلیسی یا گوش دادن به یک ایستگاه رادیویی انگلیسی بنشینید و یا با افرادی که مکالمه به زبان انگلیسی دارند مکالمه کنید. زمانی با توریستی روبرو می شوید به مکالمات او با دقت گوش فرا دهید و سعی کنید استفاده روزمره از زبان را تمرین کنید. شما می توانید سعی کنید کلمات را خودتان در متن تلفظ کنید تا مهارت صحبت کردن خود را بهبود ببخشید. با گسترش تکنولوژی و اپلیکیشن ها غوطه ور شدن در زبان انگلیسی سخت نیست.

یادگیری زبان انگلیسی

۶- بخوانید، بخوانید و بخوانید
هرچه قدر متن انگلیسی را با خود و با صدای بلند بخوانید، اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت. اگر شما احساس عصبی، شروع با تمرین در خانه و سپس حرکت به خواندن در مقابل حضار و درخواست آنها را بدهید. البته، آن را نیز لذت بخش را به خواندن برخی از داستان فوق العاده است. خواندن نسخه پی دی اف کتاب ها و مقالات فراوان انگلیسی، یادگیری را ساده تر کرده است چرا که اگر شما یک کلمه را نمی دانید، می توانید به سادگی بر روی آن کلیک کنید تا معنی آنها را مشاهده کنید.

بیشتر بخوانید:برترین اپلیکیشن های یادگیری زبان انگلیسی برای اندروید و آی او اس

 

منبع : english.com

4.5/5 - (2 امتیاز)
۰
برچسب ها :
نویسنده مطلب میلاد خیری

بدون دیدگاه

logo-samandehi