بهترین زمان روز برای ورزش کردن (روز یا شب یا بعد از ظهر ؟)

Rate this post

ورزش کردن علاوه بر فواید بسیاری که دارد مانند کاهش استرس و تناسب اندام می تواند حتی روح انسان را نیز تحت تاثیر خود قرار دهد. و اما مسئله مهمی که گاها افراد به ان توجهی ندارند انتخاب زمان مناسب برای ورزش کردن است. در این مقاله به بهترین زمان روز برای ورزش کردن می پردازیم با ما همراه باشید.

بهترین زمان روز برای ورزش کردن

بهترین زمان روز برای ورزش کردن

پیدا کردن وقت ورزش می تواند چالش برانگیز و کمی سخت باشد و مهمترین مسئله این است که هر زمان که بخواهید می توانید از ورزش کردن شانه خالی کنید. اما اگر می خواهید تمرینات خود را برای به دست آوردن بیشترین نتیجه و مزایا انجام دهید ، پیشنهاد می شود که ورزش را در صبح انجام دهید.

بعد از انجام تحقیقات مختلف در این زمینه محققان به نتیجه رسیدند که بهترین زمان ورزش کردن صبح ها می باشد.

فواید ورزش کردن (صبح ها)

بهترین زمان روز برای ورزش کردن

ورزش کردن در صبح – به خصوص با معده خالی – بهترین راه برای سوزاندن چربی های ذخیره شده در قسمت های مختلف بدن به حساب می اید، و راه حل مناسب وایده الی برای کاهش وزن می باشد. آنتونی هاکنی ، استاد گروه ورزش و علوم ورزشی در دانشگاه چپل هیل ، کارولینای شمالی می گوید ، دلیل اصلی ورزش کردن به هنگام صبح این است که صبح ترکیب های هورمونی بدن برای انجام این هدف تنظیم شده اند.

هاکنی می گوید: “در ساعات اولیه صبح ، ویژگی های هورمونی دارید که شما را برای متابولیسم بهتر ، چربی ها را مستعد می کند.” هاکنی می گوید ، مردم به طور طبیعی در هنگام صبحگاه سطح کورتیزول و هورمون رشدشان بالا می رود – هردو هورمون درگیر در متابولیسم – بنابراین شما می توانید “بیشتر انرژی خود را از ذخایر چربی خود بکشید.” این مورد به طور بالقوه می تواند به کاهش وزن کمک کند. تحقیقات همچنین حاکی از آن است که ورزشکارانی که در هنگام صبح تمرین می کنند  در طول روز ممکن است اشتهای کمتری داشته باشند ، این مورد نیز می تواند به محافظت از بدن در برابر چربی ها کمک کند.

حتی اگر از هشدارها و الارم های صبح متنفر هستید ،بعد از مدتها ورزش کردن در صبح ، می تواند به سرعت به یک عادت تبدیل شود. مطالعه‌ای که اخیراً در مجله فیزیولوژی منتشر شده است نشان داد که ورزش در ساعت ۷ صبح ممکن است ساعت بدن شما را به زمانی زودتر تغییر دهد ، به این معنی که صبح احساس هوشیاری بیشتری خواهید کرد و در اوایل عصر خسته می شوید ، به طور بالقوه شما  ترجیح می دهید تا استراحت کافی برای بیدار شدن داشته باشید. و همین کار را روز بعد انجام دهید. برخی تحقیقات حتی حاکی از آن است که راحت تر می توانید به عادتهای سالم که صبح ها انجام می شود ، پایبند باشید.

عرق صبحگاهی نیز ممکن است منجر به سلامت روانی و بهره‌وری بهتر در طول روز شود ، زیرا ورزش برای کاهش استرس نیز بسیار عالی است.

اما اگر واقعاً فرد صحرخیزی نیستید ، سعی کنید رفته رفته به بدن خود عادت دهید. هاکنی می گوید: “شما ممکن است ورزش کنید ، اما ممکن است شدت ان به حدی کم باشد که واقعاً انرژی زیادی را صرف نکنید.”

تمرین کردن به هنگام بعد از ظهر نیز مفید می باشد

بهترین زمان روز برای ورزش کردن

هاکنی می گوید اگر بتوانید زمان تمرین را با زمان ناهار تغییر دهید ، می تواند فوایدی مانند ورزش کردن در هنگام صبح را داشته باشد به خصوص اگر سعی کنید یک روال بسیار طولانی یا سخت را انجام دهید و ورزش کردن را به یک عادت روزانه تبدیل کنید.

همانطور که اشاره شد تمرین های صبحگاهی برای سوزاندن چربی و کاهش وزن ایده آل هستند ، اما تمرینات بعد از ظهر ممکن است عملکرد شما را تقویت کند ، زیرا تا زمان رفتن ، یک یا دو وعده غذایی میل کرده اید. هاکنی می گوید: “هر زمان که می خورید ، سطح قند خون شما بالا می رود.” “قند به شکل قند خون یکی از مواردی است که در صورت کار کردن با شدت بالاتر ، به آن نیاز داریم.”

یک تمرین بعد از ظهر همچنین می تواند راهی عالی برای جلوگیری از افت و خستگی در روز باشد. مجله فیزیولوژی با مطالعاتی که انجام داد نشان داد که ورزش بین ۱ بعد از ظهر و ۴ بعد از ظهر می تواند ساعت بدن شما را به همان روشی که تمرین صبحگاهی تنظیم می کند، تنظیم کند. حتی پیاده روی سریع ممکن است به شما کمک کند تا بتوانید دوباره تمرکز کنید.

یک مقاله در سال ۲۰۱۸ نشان داد که بدن شما در اواخر بعد از ظهر ، در مقایسه با صبح زود و اواخر شب ، حدود ۱۰ درصد کالری بیشتر می سوزاند. محققان برای این مقاله افراد را در حالت استراحت بررسی کردند بنابراین محققان نمی توانند نتیجه گیری محکمی درباره آنچه که بر سر افراد در هنگام ورزش کردن می اید داشته باشند اما این احتمال وجود دارد که اگر بعد از ظهر ورزش کنید کمی انرژی بیشتری بسوزانید.

و اما ورزش کردن در شب

بهترین زمان روز برای ورزش کردن

برای بسیاری از افراد ، ورزش که نوعی سبک زندگی سالم به شمار می اید بعد از کار مناسب تر به نظر می اید. اما یک عقیده رایج وجود دارد که تمرین عصرانه آنقدر شما را سرحال نگه می دارد که بعداً خوابیدن دشوار می شود.

در حالی که مطالعه مجله فیزیولوژی نشان داد که ورزش بین ساعت ۷ بعد از ظهر و ۱۰ شب ساعت بدنی را به تأخیر می اندازد. هاکی می گوید که او در این موضوع به اندازه کافی قانع نشده است. او می گوید: “شواهد نشان می دهد ، تا زمانی که شما ورزش نمی کنید ، دوش گرفتن و سپس بلافاصله پریدن در رختخواب ، به هیچ وجه در الگوی خواب شما تغییری پیش نمی اید.” وی می افزاید: یک فعالیت تسکین دهنده استرس که به کاهش استرس کمک می کند مانند یوگا حتی ممکن است به خواب شبانه شما نیز کمک کند. در حالی که تحقیقات مربوط به تمرین های صبحگاهی و کاهش وزن اثبات شده است ، برخی از شواهد نشان می دهد که تمرینات شبانه نیز می تواند به افراد در کاهش وزن کمک کند.

امیدواریم که از مقاله بهترین زمان روز برای ورزش کردن لذت برده باشید و به ورزش کردن ادامه دهید.

Rate this post
۰
برچسب ها :
نویسنده مطلب محمد مهدی رجب پور

بدون دیدگاه

logo-samandehi