بهتر صحبت کردن – چگونه در گفت و گوها بهتر صحبت کنیم؟

Rate this post

در بسیاری از موقعیت ها پیش می اید که افراد به دلیل عدم توانایی در صحبت کردن فرصت های شغلی و موقعیت های دیگر را از دست می دهند. چگونه می توان بهتر صحبت کرد ؟ چگونه در گفت و گوها بهتر صحبت کنیم؟ در ادامه با مقاله بهتر صحبت کردن با گوگلز همراه باشید تا به پاسخ این سوالات برسیم.

بهتر صحبت کردن

شما دعوت شده اید! به مهمانی شرکت یا شاید عروسی یک دوست یا یک گروه از دوستان هرچه که باشد ، شما دعوت شده اید. شانس های بزرگ برای دیدار با افراد جدید و حتی بدست اوردن موقعیت های مناسب و حتی کار، این طور نیست؟

اما شاید رویدادهایی مانند اینها ، مواردی که به بحث و گفتگو کوچک نیاز دارند ، اضطراب بیشتری را نسبت به هیجان برای برخی از افراد به همراه آورد. ممکن است فکر کنید ، من کسی را در آنجا نمی شناسم. من واقعاً نباید به ان دیدار و یا رویداد برم.

صحبت ها و گفت و گوهای کوچک تصور بدی را در ذهن افراد بوجود آورده است ، زیرا معمولاً گفتگویی بی معنی و بی اهمیت است. اما لازم نیست چنین باشد.

تحقیقات نشان می دهد ، کسانی که مکالمه های معنی دار تری دارند ، شادتر و با نشاط تر هستند ، و صحبت های کوچک می توانند در صورت آگاهی و گوش دادن ، درهای ارتباطی جالب و معنی داری را باز کنند.

اما مکالمات واقعی با افرادی که نمی شناسیم سخت تر است. این نکات می تواند کمک کند تا استرس از گفتگوی کوچک خارج شود و مکالمه ای با کیفیت با افراد مختلف ایجاد شود:

ذهن خود را اماده کنید (مهارت بهتر صحبت کردن)

بهتر صحبت کردن

اگر پیش بینی می کنید که هفته را  نگران کننده می گذرانید زیرا می دانید که احساس ناراحتی خواهید کرد ، خود را برای شکست چه در زمینه صحبت کردن و یا موارد دیگر آماده کرده اید. به یاد داشته باشید که چرا می خواهید در یک روز ویژه با دوست خود ، یا با افرادی که در موضوعاتی هم علاقه شما هستند یا با همکاران خود که در ارتباط هستید ملاقات کنید چرا که در اکثر مواقع ذهنی آماده می تواند پنجاه درصد مسیر را برای شما هموار کند.

تصمیم بگیرید که قبل از رفتن با چه کسی دوست دارید ملاقات کنید.

پرس و جو کنید تا بفهمید که چه کسی در آنجا خواهد بود و برای ملاقات با کسانی که ممکن است در زمینه هایی با شما مشترک باشند ، برنامه ریزی کنید. این افراد ممکن است کسانی باشند که یک دوستی متقابل ، یک طرفدار بیس بال یا یک شغل رویایی برای شما به همراه بیاورد.

یک بازی از آن درست کنید. (آن را فان و سرگرم کننده کنید)

بهتر صحبت کردن

ذهن خود را فریب دهید تا راحت تر و سرگرم کننده تر به نظر برسید. حداقل یک ساعت سعی کنید به این مورد متعهد باشید. برنامه ریزی کنید تا حداقل با پنج نفر ملاقات داشته باشید. خود را به چالش بکشید تا اطلاعات جدیدی یاد بگیرید. این تغییر ذهن می تواند به خنثی کردن اضطراب کمک کرده و مکالمه را سرگرم کننده تر کند.

مسئولیت دیدار با دیگران را بر عهده بگیرید. (منتظر نباشید تا دیگران به سویتان بیایند)

منتظر نمانید که دیگران به شما نزدیک شوند. اول سلام کنید. وقتی انتظار دارید که دیگران اولین حرکت را انجام دهند ، ناامید خواهید شد. و هرچه این کار را انجام دهید ، راحت تر خواهید بود.

سایه ی دیگران نباشید.

به جای اینکه سایه کسی باشید که از قبل می شناسید ، به تنهایی با دیگران ملاقات کنید.

سوالات “رفتن به” خود را آماده کنید.

بهتر صحبت کردن

شروع مکالمه و صحبت کردن با شخص جدید می تواند سخت باشد. سعی کنید ، “چگونه می دانید ……؟” “این روزها به چه کاری مشغول هستید؟” یا “چه چیزی شما را به این منطقه کشاند؟”  نباید مسئله را برای خود سخت کنید و تنها ذهن خود را اماده کنید.

علاقه مند باشید بیشتر از حرف زدن گوش کنید.

پرسیدن سؤال نکته مخفی برای رسیدن به مکالمات جالب است. از پرسیدن سؤالات بله / خیر خودداری کنید. شما به طور طبیعی می توانید با سؤالات ساده ای که معمولی به نظر می رسند شروع کنید ، اما برای کشف و ساختن آن به یک اظهار نظر جالب توجه کنید.

به عنوان نمونه برای کم نیاوردن سوالات :

 آلیسون را چگونه می شناسید؟
 من نمی دانستم که شما یک طراح گرافیک هستید. چه نوع طراحی را انجام می دهید؟
 چرا تصمیم گرفتید وارد طراحی گرافیک شوید؟
 اوه ، من هم در میامی به مدرسه رفتم! مکانهای موردعلاقه شما در میامی کجاهاست؟
 آیا میامی برای سکونت شهر مناسبی است؟ چگونه حرکت را از فلان شهر به این مکان انجام دادید؟
با چند سوال ، می توانید به محتوای بیشتر و یک مکالمه واقعی برسید.

خودتان باشید!

هیچ کس از افراد دروغین خوشش نمی آید. برای انکه خودی نشان دهید، کسی نباشید که نیستید. تلاش کردن به معنای جعلی بودن نیست.

اظهار نظر و تغییر بحث (مهارت بهتر صحبت کردن)

موضوعی پیدا کنید که واقعاً بتوانید در مورد شخص دیگر اظهار نظر کنید و سپس موضوع را با یک سوال دیگر عوض کنید، بنابراین کار بی دردسری نیست اما همه عاشق یک تعارف و اظهار نظر خوب هستند.

برنامه ریزی برای یک خروج برازنده

بهتر صحبت کردن

هر مکالمه و صحبت با دیگران مسیر خود را طی می کند ، اما رسیدن به یک نتیجه طبیعی سخت است. فقط بگویید ، “دیدار با شما بسیار عالی بوده است و امیدوارم هفته آینده بهترین تعطیلات را داشته باشید.” بهانه آورید که قرار است کار دیگری انجام دهید.

به دنبال دیگران باشید که می خواهند اتصال برقرار کنند.

اخیراً به یک جشن بزرگ رفتم و فقط در میان شلوغی میزبان را می شناختم. متوجه شدم مهمان دیگری او را مشغول صحبت کردن کرده است رفتم و خودم را معرفی کردم. گفتگوی خوبی داشتیم در حالی که اطرافیان ما با دوستان دیرینه درگیر صحبت می شدند.

در صحبت هایتان خود را معرفی کنید

اگر با کسی در حال گفتگو هستید و مهمان دیگری کمی ناراحت کننده به نظر می رسد ، او را به مکالمه دعوت کنید. زمان هایی را که به خاطر آن شخص ناراحت کننده بود به یاد بیاورید و سعی کنید دیگران را به گفت و گوی خود ملحق کنید.

 “چکش به دنبال ناخن” نباشید.

موضوع مورد علاقه شما موضوع مورد علاقه همه افراد دیگر نیست. شما ممکن است غذایی  یا کتاب مورد علاقه یا برنامه تلویزیونی مورد علاقه خود را دوست داشته باشید ، اما فرض نکنید همه افراد علاقمند هستند. گفتگو را سنجیده و ان را ادامه دهید.

با استفاده از این موارد می توانید بهتر صحبت کنید و گفت و گوهای بهتری داشته باشید. امیدواریم از مقاله بهتر صحبت کردن لذت برده باشید.

Rate this post
۰
برچسب ها :
نویسنده مطلب محمد مهدی رجب پور

بدون دیدگاه

logo-samandehi