یادگیری ریاضی با ۱۰ متد مهم و کاربردی که بایستی آن را بدانید

یادگیری ریاضی
Rate this post

تقویت یادگیری ریاضی یکی از گام‌های مهم در پیشرفت هر دانش‌آموزی است. هر درسی نیاز به مهارت‌های مخصوص به خودش دارد و ریاضیات با بسیاری از درس‌های مدرسه متفاوت است. در اغلب درس‌ها با حفظ کردن می‌توان به نمره قبولی رسید اما ریاضیات نیازمند درک عمیق و تسلط بر مفاهیم اصلی است.

بیشتر دانش آموزان و دانشجویان بافهم در این درس مشکل‌دارند و والدین هرساله هزینه‌های گزافی را صرف کلاس‌های تدریس خصوصی و کتاب‌ کمک‌آموزشی می‌کنند تا به این غول غلبه کنند. با ترفندهای ساده زیر می‌توانید موتور یادگیری ریاضی را با سوخت جت پرکنید و موفقیت تحصیلی خود را تضمین نمایید.

یادگیری ریاضیات

تقویت یادگیری ریاضی با روش های زیر

۱- تمام تکالیف ریاضی مربوط به منزل را انجام دهید
برای بهبود یادگیری ریاضی همه و همه تکالیف شب را انجام دهید. هرگز به تکالیف به‌عنوان یک انتخاب فکر نکنید. بهترین روش برای آزمودن تسلط دانش‌آموز به مفاهیم کلاسی، همین تکالیف است. زمان و مکانی منظم و مخصوص مقرر کنید که باعث شود احساس انجام تکالیف منزل در شما ایجاد شود.

۲- تلاش کنید تا از کلاس ریاضی عقب نمانید
کلاس ریاضی به‌سرعت روبه‌جلو پیش می‌رود و هرروز مفهوم تازه‌ای ارائه می‌شود. کاری که دانش آموزان امروز انجام می‌دهند متفاوت از کار فردای آن‌ها است.. قانون یادگیری ریاضی شخص غایب را مجازات می‌کند؛ برای ادامه کار ، دانش آموزان باید وقت بگذارند تا برگردند و یاد بگیرند که چه چیزی را ازدست‌داده‌اند. بنابراین اگر مجبور به غیبت کلاسی شدید سعی کنید برای جبران آن از قبل برنامه‌ریزی کنید.

۳- یک دوست فعال پیدا کنید
دوستی پیدا کنید تا شریک تحصیل در یادگیری ریاضی شما باشد. همه ما گاهی مجبور به غیبت کلاسی می شویم دوستانی را پیدا کنید که هنگام غیبت شما یادداشت های خوش خطی بردارند و در آن شب با شما تماس بگیرند و تکالیف شب را به شما اعلام کنند. . به طور ایده آل می توانید برای ساختن یک گروه مطالعه برای تمرین اقدام کنید.

۴- برای تقویت یادگیری ریاضی با معلم مربوطه خود رابطه خوبی برقرار کنید.
معلمان دبیرستان‌ها دانش آموزان زیادی دارند و احتمال دارد در طول سال تحصیلی برخی از دانش آموزان را نشناسد. بنابراین مهم است که خود را در کلاس متمایز کنید. فن بیان در اینجا کارساز است. در هفته اول مدرسه خود را معرفی کنید. به معلم خود بگویید که به کلاس او علاقه‌مندید و از فرصتی برای یادگیری استقبال کنید. سؤالاتی مطرح کنید که نشان دهد به درس توجه می‌کنید. والدین نیز در قالب جلسات اولیا و مربیان خود را به معلمان معرفی کنند.

یادگیری ریاضیات

۵- هر اشتباه محاسباتی را تجزیه‌وتحلیل کنید.
فرهنگ کمال‌گرایی در ما وجود دارد و این باعث می‌شود که اشتباهاتمان را نادیده بگیریم. دانش آموزان اغلب خواهان آن هستند که از خطایی که در تکالیف ریاضی دارند، عبور کنند و بر آن سرپوش بگذارند. اما مهم این است که اشتباهات را برطرف کنیم و درک کنیم که چرا این خطاها به وجود آمده‌اند که در غیر این صورت ما محکوم‌به تکرار آن‌ها هستیم. برای فهمیدن تفکری که منجر به‌اشتباه شده، وقت بگذارید و سعی کنید بفهمید که چگونه این اشتباهات قابل‌حل و درک هستند. اگر علت برایتان معلوم نشد از معلم بپرسید. برای تقویت یادگیری ریاضی، نوشتن یک پاراگراف تفکر در مورد چرایی اشتباهات می‌تواند بسیار مؤثر باشد.

بیشتر بخوانید: چگونه فرایند یادگیری را با ۵ راهکار نتیجه بخش سرعت دهیم؟

۶- برای درک ریاضی از یک دوست کمک بگیرید

اگر دانش‌آموز یا دانشجویی متوجه شد که مبحثی دشوار است و در درک آن گنگ مانده است، باید هر چه سریع‌تر طلب کمک کند. می‌توانید از همکلاسی‌های فعال برای این کار استفاده کنید. معلمان نسبت به درخواست کمک بیشتر پذیرایی بالایی دارند و این می‌تواند نشانه فعال بودن شما در درس ریاضی نیز باشد.

۷- سؤالات خود را در کلاس یادگیری ریاضی پنهان نکنید

سؤالات وسیله‌ای هستند که یادگیری ما به آن‌ها وابسته است. اگر سؤالی در کلاس دارید، آن را بپرسید، چه‌بسا که بسیاری از دانشجویان شما همان سؤال را داشته باشند. اطمینان داشته باشید که گفتن سؤال در کلاس به همکلاسی‌ها و معلم کمک خواهد کرد تا کلاس به سمت یادگیری حرکت کند. پرسیدن سؤالات خوب یک مهارت مهم است و مدرسه مکان امنی برای تمرین این مهارت است. هرچه بیشتر سؤال کنیم ، آسان‌تر یاد می‌گیریم. از نتیجه نگران نباشید، یک معلم خوب به تمام سؤالات احترام می‌گذارد.

بیشتر بخوانید: یادگیری زبان انگلیسی با ۶ ترفند ساده و بسیار آسان

۸- در یادگیری ریاضی، فونداسیون خیلی مهم است

نه ضربدر هفت چقدر میشه؟ برای موفقیت در ریاضی دوران راهنمایی ، دانش آموزان باید بتوانند در خواب نیز به این پاسخ دهند. جدول ضرب اساس بسیاری از مشکلات یادگیری ریاضی راهنمایی و دبیرستان است. اگر فرزند شما آنها را نمی شناسد ، تمرین کنید. کارت های جدول ضرب بخرید و یا یک برنامه کامپیوتری نصب کنید و به طور مرتب تمرین کنید ، تمرین کنید

۹- برای پیشرفت یادگیری ریاضی از جبر شروع کنید

مهارت های جبر برای سال های دبیرستان و دانشگاه بسیار حیاتی است .دانش آموزان باید مهارت هایی مانند حل سیستم معادلات ، نمودار، شیب دستگاه های خطی و غیرخطی و ساده سازی ریشه ها را به دست آورند. دانش آموزان را تحت فشار قرار ندهید. اگر درجه جبر آنها زیر صفر است، کلاس خصوص یا نیمه خصوصی برای او را در نظر بگیرید.

یادگیری ریاضیات

۱۰- بگذارید بچه ها با ماشین حساب بازی کنند

بگذارید دانش آموزان باید با ماشین حساب های خود بازی کنند و با نحوه کارشان آشنا شوند. گاهی بسیاری از والدین از اینکه دانش آموز با ماشین حساب جواب ها را پیدا می کند نگران است. بگذارید ابتدا دانش آموز جواب خود را به شیوه خود پیدا کند آنگاه صحت پاسخ ها را با ماشین حساب چک نماید.

منبع : education.com

 

Rate this post
۰
برچسب ها :
نویسنده مطلب میلاد خیری

بدون دیدگاه

logo-samandehi