خود را باهوش تر کنید – ۱۰ روش عالی و تاثیرگذار برای افزایش قدرت مغز

افزایش قدرت مغز
Rate this post

چگونه خود را باهوش تر کنید؟ شما ممکن است تحت این تصور باشید که هوش یک مقدار ثابت است که تا وقتی جوان هستید رشد دارد و بعد آن دیگر تغییر نمی کند. اما تحقیقات نشان می دهد که شما اشتباه می کنید. نحوه نزدیک شدن به موقعیت ها و کارهایی که برای تغذیه مغز خود انجام می دهیم می تواند قدرت هوش ما را به میزان قابل توجهی بهبود بخشد.

خود را باهوش تر کنید – افزایش قدرت مغز

۱- در زمان آنلاین بودن خود را باهوش تر کنید

در هر استراحتی نیازی نیست به بررسی شبکه های اجتماعی و برانداز کردن عکسهای حیوانات زیبا بپردازیم. محیط وب مملو از منابع یادگیری عالی مانند دوره های آنلاین، مذاکرات جذاب TED و ابزار تقویت لغات است. به جای بازی سگ دونده در گوشی می توانید با اینترنت معلومات خود را  افزایش دهید. از اندروید استفاده کنید تا خود را باهوش تر کنید.

۲- برای باهوش شدن بنویسید و بنویسید

برای اینکه خود را باهوش تر کنید هر روز بنویسید. لازم نیست عالی یا طولانی باشد، هر روز چند دقیقه وقت گذاشتن برای نوشتن مطالب درباره آنچه آموخته اید ، مطمئناً باعث افزایش  شما خواهد شد. معلم یوگا ، کلودیا آزولا آلتوشر ، می گوید: “روزانه ۴۰۰ کلمه را روی چیزهایی که آموخته اید بنویسید.” مایک شی، استاد تحقیقاتی در بییساید بایوساینس، نیز می گوید: “درباره آنچه آموخته اید بنویسید.”
۳- برای باهوش شدن یک لیست تهیه کنید
بخش بزرگی از هوش، مربوط به اعتماد به نفس و خوشبختی است، بنابراین هر دو را تقویت کنید و مواردی را که هنوز انجام نشده اند را سعی کنید انجام دهید. لیستی تهیه کنید. تمام کارهایی را که قبلاً انجام داده اید نیز ذکر کنید.  چک لیست “کارهای انجام شده” توسط مشاهیری چون مارک آندرسن و  آزولا آتوچر توصیه می شود.
۴- بازی کنید و خود را باهوش تر کنید
بازی هایی مثل تخته و پازل ها فقط برای سرگرمی نیستند بلکه یک راه عالی برای اینست که خود را باهوش تر کنید . بازی هایی دستمالی ، پل ، شطرنج و نبرد اینترنتی را انجام دهید. خی پیشنهاد می کند: برای تقویت مغز در سطح نینجا، حافظه خود را با تلاش برای بازی بدون نگاه کردن به تخته بورد ورزش کنید. آزولا آلتوچر می گوید: “بازی اسکرابل را بدون کمک نکات و کتابها بازی کن”.
۵- دوستان باهوش پیدا کنید

این می تواند بر عزت نفس شما خشن باشد، اما معاشرت کردن با افرادی که از شما باهوش تر هستند یکی از سریعترین راههای یادگیری است. سوراب شا می نویسد: “یک شرکت هوشمند را حفظ کنید. به یاد داشته باشید که ضریب هوشی شما میانگین نزدیکترین پنج نفری است که با آنها در ارتباط هستید.”

ماناس جی سالوی، توسعه دهنده می گوید: “خود را با افراد باهوش تر احاطه کنید.” “من سعی می کنم تا آنجا که می توانم با راهنمای فنی خود وقتم را بگذرانم. من در بهترین حالت یک رمزگذار متوسط هستم و چیزهای زیادی وجود دارد که من هنوز باید یاد بگیرم، همیشه فروتن و مایل به یادگیری  باشم. “

۶- بیشتر بخوانید

خوب، این تعجب آور نیست، اما بهترین پاسخ است: خواندن ضروری است. نظرها متفاوتی در مورد مطالب تقویت کننده مغز وجود دارد. با پیشنهادهایی از ایجاد یک عادت برای مطالعه روزانه روزنامه گرفته تا خواندن انواع داستان ها و غیر داستانها . اما به نظر می رسد همه موافق هستند که کمیت اهمیت دارد. زیاد بخوانید.خود را باهوش تر کنیم

 

بیشتر بخوانید: مقابله با استرس را بیاموزیم تا زندگی بهتری را تجربه کنیم

 

۷- مطالب را برای دیگران توضیح دهید

آلبرت انیشتین گفت: “اگر نمی توانید چیزی را به سادگی توضیح دهید، آن را به اندازه کافی درک نمی کنید.” پوستر کویا اعتقاد دارد: با تلاش برای آموختن مطلبی به دیگران، اطمینان حاصل کنید که واقعاً آنچه را که فکر می کنید، درست یاد گرفته اید و اطلاعات واقعاً در حافظه شما قرار گرفته است. خی می گوید: “اطمینان حاصل کنید که می توانید مطالبی را برای شخص دیگری توضیح دهید.” تدریس به دیگران می تواند باعث می شود یاد بگیرید تا چگونه خود را باهوش تر کنید.

۸-کارهای جدید انجام دهی و باهوش شوید

شین پاریش، نویسنده وبلاگ جذاب خیابان فرنام، داستان کلاس خوشنویسی جوان استیو جابز را روایت می کند. استیو مؤسس آینده اپل پس از ترک مدرسه، وقت زیادی را روی دستان خود می گذارد و در یک دوره خوشنویسی سرگردان می شود. در آن زمان بی ربط به نظر می رسید، اما مهارت های طراحی او که یاد گرفت بعداً در اولین مک ها به در خورد. شما هرگز نمی دانید چه چیزی در آینده مفید خواهد بود. شما فقط باید چیزهای جدید را امتحان کنید و صبر کنید تا ببینید که بعداً چگونه آنها با بقیه تجربیات شما ارتباط برقرار می کنند و چگونه باهوش تر می شوید.

بیشتر بخوانید: موفقیت را با رعایت این ۵ قانون طلایی بیل گیتس تجربه کنید

۹- برای اینکه خود را باهوش شدن کنید یک زبان جدید بیاموزید

نه ، لازم نیست سریعاً به یک کشور خارجی سفر کنید تا به زبان انتخابی خود تسلط پیدا کنید و باهوش شوید. شما می توانید به راحتی از راحتی میز کار خود دور شوید و باز هم عادت های کهنه ذهنی خود را دور بریزید. زبان جدید بیاموزید. بسیاری از سایت های رایگان برای این کار وجود دارد. از Livemocha یا Busuu استفاده کنید.” سولای می گوید: “شخصاً من یک طرفدار بزرگ Memrise هستم با این ابزارها یادگیری زبان چیز سختی نیست.”

۱۰- برای باهوش تر شدن به مغر استراحت دهید

مشاور شخصی آزولا آلتچر توصیه می کند به خود فرصت دهید تا مغز شما آنچه که آموخته حلاجی کند. “روزانه در سکوت بنشینید و بنویسد. مدتی را صرف فکر کردن کنید، ریک برونو  می گوید: “من در حالی که می دوم (تقریباً هر روز) به امور فکر می کنم.” برای اینکه خود را باهوش کنید نیاز به ریکاوری نیز دارید.

منبع : inc.com

Rate this post
۰
برچسب ها :
نویسنده مطلب میلاد خیری

بدون دیدگاه

logo-samandehi