بازی Call of Duty: Modern Warfare – بازگشت به ریشه ها ؟

Call of Duty: Modern Warfare
۵/۵ - (۱ امتیاز)

بعد از انتشار سه گانه معرکه Modern Warfare ، شرکت سازنده بازی از ریشه های کال اف دیوتی تا حدودی دور شده بود. در ادامه با ما همراه شوید تا به بررسی بازی Call of Duty : Modern Warfare بپردازیم.

نقد و بررسی Call of Duty: Modern Warfare

Call of Duty: Modern Warfare فرنچایز را به طرز امیدوارکننده ای به سمت ریشه هایش حرکت می دهد ، گرافیک خیره کننده ، اکشن و گیم پلی سریع و حالت های چند نفره که بسیار بهتر از چند سری قبل ساخته شدند. اما با تغییر کمپین به محتوای تاریک تر و واقعی تر که باعث ایجاد انتقادهایی هم شده و اخلاق بازیکن را آزمایش می کند ، بزرگترین تغییر در این بازی است. در بعضی مواقع این موضوع ناراحت کننده است ، اما می توان این تغییرات بزرگترین تغییرات این سری بعد از روند های خسته کننده قبل دانست.

نکات مثبت قابل توجه :

  • ردیابی اشعه انویدیا در رایانه شخصی
  • در مرحله های مختلف نیاز به استراتژی و فکر کردن وجود دارد
  • تغییر در لحن و قالب بازی
  • حالت های چند نفره زیاد بازی

نکات منفی

  • کمپین کوتاه
  • در برخی مکان ها تاریخ را بازنویسی می کند.

و اما بازی Call of Duty: Modern Warfare

کاپتان پرایس در بازی Modern Warfare

به دنبال افراد نظامی آمریکایی در خیابان های غبار آلود Urzikstan تخیلی ، ما آنچه را که از ساختمان های ویران شده در هر دو طرف ما وجود دارد ، برای کوچکترین حرکتی اسکن می کنیم.

ما در حال رفتن به بیمارستان هستیم تا رهبر تروریست القطلا “گرگ” را پس از حمله به سیرک Piccadilly لندن ، اسیر کنیم. به نظر می رسد یک دستور بسیار ساده و مستقیم از فرمانده است که می گوید از خیابان بروید ، ناگزیر با برخی از تک تیراندازهای تروریستی در ساختمانهایی که در اطراف هستند خوش و بشی کنید و سلام من را به فرمانده گروه تروریستی برسانید !!

سپس چراغ های زیرپا خاموش می شود و چندین عضو گروه کشته می شوند. ما را با تعجب کاملاً غافلگیر کرد. داشتیم پشت بام ها را اسکن می کردیم. آنها معمولاً از پشت بام ها حمله می کنند !!

این همان چیزی است که از Modern Warfare بر می اید ، فرمول تکان دهنده ای که بسیار واقعی است و احساس کمی بیشتر از ناراحت کننده به شما می دهد.
این موضوع که Modern Warfare تغییرات بسیاری کرده است فوق العاده امیدوارکننده به نظر می اید. قبل از اینکه بازی را در دست بگیرید و به بررسی Call of Duty: Modern Warfare بپردازید احتمالا چندین صحنه بازی شما را یاد سری Modern Warfare می اندازد.

بیشتر بخوانید : بازی call of duty mobile – بررسی بازی ندای وظیفه موبایل

به عنوان مثال ،در ماموریت بدنام “Clean House” که در پی حمله تروریستی فوق الذکر به سیرک پیکادلی ، به یک ساختمان در لندن هجوم می برید می توانید بر روی هرکس و یا ناکسی اسلحه ببرید و او را بکشید حتی مادری که بچه در دست دارد!!

با این حال ، در حالی که انتظار می رفت کارهای و اعمالی که بازی باز انجام می دهد بر روی روند کلی بازی تاثیر داشته باشد اما اینطور به نظر نمی رسد ممکن است در بازی نکته های کوچکی در مورد کارهای اشتباهی که در بازی کرده اید در دیالوگ ها بشنوید اما تنها شنیدن است انتظار عمل و کار دیگری نداشته باشید!!

بازگشت به ریشه ها ؟ (خطر اسپویل !!)

بازی Call of Duty: Modern Warfare

بیایید با فرضیه کلی کمپین Modern Warfare شروع کنیم. جنگ مدرن با تکیه بر جنگ خلیج فارس (حمله آمریکا به عراق برای کشتن صدام حسین) ، شما را در درجه اول به عنوان افسر سیا الکس و کایل گاریک افسر SAS (همراه با چهره آشنا کاپیتان پرایس) بازی می کنید که در تلاش هستند تا گاز شیمیایی دزدیده شده را که توسط یک سازمان تروریستی در اروزیکستان ربوده شده است پس بگیرند.

در حالی که الکس با شورشیان و نیروهای روسی که آن را اشغال کرده اند در کشور تخیلی در حال جنگیدن است ، گاریک با شروع درگیری ها در لندن قبل از اینکه اوضاع خراب تر شود دست به کار می شود.

بله ، تبلیغات مدرنی غربی در جنگ مدرن وجود دارد و حتی نمونه ای از تاریخ بازنویسی شده تا ایالات متحده بهتر به نظر برسد. در مأموریتی با عنوان “بزرگراه مرگ” ، به شما گفته می شود که چگونه روسها هنگام حمله ، این جاده حیاتی را بمباران کردند و کسانی را که سعی در فرار داشتند کشتند. این یک اشاره ی روشن به واقعه مرگ بزرگ بزرگراه سال ۱۹۹۱ است – که در واقعیت ، ارتش ایالات متحده نیروهای عراقی را که در حال عقب نشینی بودند ، قتل عام کرد – اما از یک دیدگاه کاملاً متفاوت.

در بازی کمی پیچیدگی وجود دارد که کاملاً مسائل سیاسی است ، اما در عین حال هر دو اکتیویژن و توسعه دهنده بازی می گویند که از این موضوع بی خبرند و همچین چیزی وجود ندارد اما این موضوع کاملاً آشکار است و در بدترین حالت ، بازنویسی واضح و روشن است که به دلیل قصه گویی ، جنایتی جنگی محسوب می شود. در هر صورت ، غفلت از این موضوعات غیرممکن است و نهایتا شما را نسبت به جهان و حوادث غم انگیز و چند جانبه که اکنون به صورت عمد و عمیق دچار مشکل شده است اشنا می کند.

و ما تنها کسانی نیستیم که چنین احساسی را تجربه می کنیم: تبلیغات ضد روسی بسیار فراتر از حد است و در واقع فروشگاه های بازی روسی حق دارند که این عنوان را برای فروش نگذارند.

بیشتر بخوانید : بررسی بازی فیفا ۲۰ از نظر معتبرترین سایت ها

با این حال ، با وجود این مسائل واضح ، انکار این مسئله دشوار است که Modern Warfare نسبت به سایر بازیهای کال اف دیوتی نسبتاً قابل اعتمادتر است. این که آیا این یک چیز خوب یا بد است ، به تجربه شخصی شما بستگی دارد ، اما ماموریت ها و سناریوهایی که به تصویر کشیده شده مطمئناً از جنگ با نازی ها در جنگ جهانی دوم آشنا هستند – حتی اگر هضم آنها سخت باشد.

یک نمونه در بازی وجود دارد که شما می خواهید پشتیبانی نظامی روسیه را در یک پایگاه از بین ببرید و بازی شما را در نقش یک خلبان آمریکایی قرار می دهد تا پایگاه روسی را از بین ببرید. شما بر روی پایگاه پرواز می کنید و با استفاده از تصویربرداری حرارتی ، ده ها روس را شناسایی و ان ها را از پای در می اورید. اما از طریق دیدگاه سازنده و اکتیویژن آنها فقط به عنوان اشیاء متحرک سفید دیده می شوند.

به نظر می رسد نکته ای که Infinity Ward سعی در اشاره به ان داشت نقطه نظری است که ارتش در چنین موقعیت هایی چه واکنشی دارد اما بسیار وحشتناک به نظر می اید همانطور که خبرهایی که از سوریه به گوش می رسد نیز چنین صحنه هایی را به ما یاد اور می شود.

با وجود این که بسیاری از این مسائل در بازی وجود داشت ، با این واقعیت کنار امدیم و تلاش کردیم از بازی لذت ببریم. این نوع جنگی است که ما از روی تلویزیون مشاهده کرده ایم و در روزنامه ها می خوانیم. بدیهی است که ما نسبت به آن احساس بدی خواهیم کرد. با این حال ، این بدان معنا نیست که جنگ مدرن می تواند واقعاً تجربه بدی را به شما منتقل کند.

بخش چند نفره بازی Call of Duty: Modern Warfare

بخش چند نفره بازی Call of Duty: Modern Warfare

قسمت مولتی پلیر بازی یکی از بخش ها و قسمت هایی است که طرفداران وفادار زیادی را جذب کال اف دیوتی کرده است. اگرچه تا حد زیادی این بخش از باری بدون تغییر باقی می مانده است اما بازی چند ویژگی خوب را معرفی می کند که باعث می شود اوضاع بسیار بهتر شود.

برای اولین بار در تاریخ ، بازی Modern Warfare ویژگی کراس پلی کنسول و پی سی را در این فرنچایز قرار داده است. اکتیویژن در یک پست وبلاگ تأیید کرد که “بیشتر” محتوای پس از انتشار آن به طور همزمان در تمام سیستم عامل ها قابل دسترسی است. بنابراین سرانجام نقشه ها ، حالت ها و مأموریت های جدید به طور هم زمان در دسترس همگان قرار می گیرند.

به نظر نمی رسد که ویژگی crossplay تاثیر بسیار زیادی بر مچ میکینگ داشته باشد ، اما هنوز هم فقط چند ثانیه طول می کشد تا در یک مسابقه چند نفره قرار داده شوید.

علاوه بر این ، چند حالت چند نفره جدید (مانند Team Deathmatch) وجود دارد که می توانید آن را امتحان کنید. در قدم اول ، Gunfight وجود دارد که یک حالت شدید دو در مقابل دو است که دو تیم در مسابقات چند راند در سه نقشه کوچک سفارشی بازی می کنند. هر دو راند بازی، تیم ها به طرف های مخالف نقشه تغییر مکان می دهند (spawn). هر چهار بازیکن به طور معمول یک اسلحه اولیه و ثانویه و همچنین یک نارنجک تاکتیکی و یک قطعه تجهیزات کشنده خواهند داشت. اولین تیمی که در شش راند موفق به کسب پیروزی می شود ، برنده بازی است.

اگر تیم های بزرگتری را ترجیح می دهید ، می توانید از مسابقات شیش در مقابل شیش ، ده در مقابل ده و بیست در مقابل بیست لذت ببرید. در کنار یک حالت جدید به نام Ground War که تا ۱۰۰ بازیکن را پشتیبانی می کند و در واقع یک مسابقه بزرگ و طولانی تر است.

گرافیک بی نظیر بازی

گرافیک بی نظیر بازی

حال ، اجازه دهید در مورد بهترین تغییر مهم بازی صحبت کنیم ، گرافیک آن.

گرافیک بازی Modern Warfare خیره کننده است: هر چهره ، هر محیطی با جزئیات و کیفیت بسیار خوب طراحی شده است. حتی در پلی استیشن معمولی هم بازی گرافیک بسیار خیره کننده ای داشت.

هر کات سین سینمایی بازی احساس می کنید که وارد یک جنگ تعاملی و واقعی می شوید. حتی نقشه های بازی نیز از جزئیات مناسبی برخوردار هستند.

این موضوع جای تعجب ندارد زیرا Modern Warfare از یک موتور کاملاً جدید برای این بازی استفاده می کند ، اولین بار است که بازی ها در ۱۴ سال از موتور جدید استفاده می کنند. و ما قطعاً یکی طرفداران بزرگ این تغییر هستیم.

شایان به ذکر است که اگر بازی را در GPU با قابلیت ردیابی پرتوی انویدیا بازی کنید ، می توانید از عملکرد گرافیکی حتی بهتری بهره مند شوید.

امیدواریم از نقد و بررسی Call of Duty: Modern Warfare لذت برده باشید.

5/5 - (1 امتیاز)
۰
برچسب ها :
نویسنده مطلب محمد مهدی رجب پور

بدون دیدگاه

logo-samandehi