رهایی از افسردگی در نوجوانان – چگونه نوجوانان می توانند از افسردگی رهایی یابند؟

رهایی از افسردگی در نوجوانان
۱.۳/۵ - (۳ امتیاز)

یکی از مسائلی که هر نوجوانی این روزها با آن سرو کله می زند افسردگی و اثرات آن می باشد. در ادامه با این مطلب همراه باشید تا به رهایی از افسردگی در نوجوانان بپردازیم.

چگونه نوجوانان می توانند از افسردگی رهایی یابند؟

درمان افسردگی نوجوانان

اگر احساس افسردگی می کنید بهتر است کاری در این باره انجام دهید – افسردگی به تنهایی از بین نمی رود. علاوه بر کمک پزشک یا درمانگر ، ۵ کار وجود دارد که می توانید انجام دهید و یا از فرزندان بخواهید تا احساس بهتری داشته باشند.

برای رهایی از افسردگی ورزش کنید

هر روز ۱۵ تا ۳۰ دقیقه پیاده روی سریع انجام دهید – اگر ترجیح می دهید رقص ، دویدن یا دوچرخه بخرید. افرادی که افسرده هستند ممکن است احساس کنند که خیلی فعال نیستند. اما خودتان را به کاری مشغول کنید.(اگر دوست دارید انگیزه داشته باشید از یک دوست بخواهید با شما ورزش کند.) هنگامی که عادت به ورزش کردید ، تفاوت در روحیه شما طولی نمی کشد.

علاوه بر ورزش هوازی ، برخی از نکات یوگا می تواند به تسکین احساس افسردگی کمک کند. حالت های به پایین یا پاهای بلند به دیوار را امتحان کنید (می توانید این عکس ها را در وب سایت های یوگا پیدا کنید). دو جنبه دیگر یوگا – ورزش های تنفسی و مراقبه نیز می تواند به افراد مبتلا به افسردگی کمک کند تا احساس بهتری داشته باشند.

خود را با تغذیه مناسب پرورش و رشد دهید

ناراحتی در نوجوانان

افسردگی می تواند بر اشتها تأثیر بگذارد. ممکن است یک نفر اصلاً احساس خوردن غذا را نداشته باشد ، اما ممکن است دیگری پرخوری کند. اگر افسردگی در خوردن شما تأثیر گذاشته است ، باید نسبت به دریافت تغذیه مناسب بسیار مراقب باشید. تغذیه مناسب می تواند بر روحیه و انرژی فرد تأثیر بگذارد. بنابراین میوه و سبزیجات زیادی بخورید و به طور مرتب وعده های غذایی بخورید (حتی اگر گرسنه نمی شوید ، سعی کنید چیزی را مانند یک تکه میوه بخورید تا شما را سرحال نگه دارد).

مشکلات را شناسایی کنید اما روی آنها خیلی متمرکز نشوید

سعی کنید موقعیت هایی را که به افسردگی شما کمک کرده است ، شناسایی کنید. وقتی می دانید چه احساسی به شما احساس رنگ آبی (افسردگی) داده است و چرا ، با یک دوست دلسوز در مورد آن صحبت کنید. صحبت کردن راهی برای رها کردن احساسات و درک برخی از مسائل است.

هنگامی که این افکار و احساسات را از بین می برید ، توجه خود را به سمت چیزی مثبت سوق دهید. برای حل مشکلات اقدام کنید. احساس ارتباط با دوستان و خانواده می تواند به رفع افسردگی کمک کند. همچنین ممکن است به آنها کمک کند احساس کنند کاری می توانند انجام دهند به جای اینکه فقط شما را صدمه دیده ببینند.

خودت را بیان کن (توانایی های خود را بشناس)

با افسردگی ، خلاقیت و احساس سرگرمی فرد ممکن است مسدود و محدود به نظر برسد. تصورات  و علایق خود را انجام دهید (نقاشی ، طراحی ، خیاطی ، نوشتن ، رقصیدن ، آهنگسازی موسیقی ، و غیره) و نه تنها آن دسته از جریانات خلاق را به جریان می اندازد ، بلکه برخی از احساسات مثبت را نیز بوجود می اورد. برای بازی کردن با یک دوست یا یک حیوان خانگی وقت بگذارید ، یا یک کار جالب برای خودتان انجام دهید. شاید چیزی برای خندیدن در مورد آن پیدا کنید – یک فیلم خنده دار ، شاید. خنده کمک می کند تا روحیه شما بهتر شود.

سعی کنید به چیزهای خوب توجه کنید

افسردگی روی افکار فرد تأثیر می گذارد و باعث می شود همه چیز به نظر ناخوشایند بیاید ، منفی و ناامیدکننده به نظر برسد. اگر در افسردگی فقط به نکات منفی توجه می کنید ، سعی کنید موارد خوبی را در زندگی مشاهده کنید. سعی کنید به یک مورد توجه کنید ، سپس سعی کنید به یک مورد دیگر فکر کنید. نقاط قوت ، هدایا یا نعمت های خود را در نظر بگیرید. مهمتر از همه ، فراموش نکنید که با خودتان صبور باشید. افسردگی برای بهبودی زمان می برد.

امیدواریم از مقاله رهایی از افسردگی در نوجوانان لذت برده باشید.

1.3/5 - (3 امتیاز)
۰
برچسب ها :
نویسنده مطلب محمد مهدی رجب پور

بدون دیدگاه

logo-samandehi