مهندس برتر چه ویژگی هایی دارد – موفقیت در شغل مهندسی با ۶ راهکار

مهندس برتر
Rate this post

مهندس برتر چند ویژگی مهم دارد که او را از بقیه جدا می کند. در دنیای کنونی هرکسی که صاحب لیسانس رشته های فنی و کشاورزی باشد را مهندس خطاب می کنند. اما چند درصد از این مهندسان به معنای واقعی کلمه مهندسی را درک کرده اند. مهندس پرسشگر است و به دنبال راه حل می دود و می اندیشد و از بین انبوهی از مسایل تئوری در حوزه های ریاضی، فیزیک، الاستیسیته، مکانیک و هیدرولیک و… پاسخی برای سوال خود پیدا می کند.

۱- یک مهندس برتر  دائم از خود سوال می پرسد

منظورم فقط سؤالات مربوط به کار شما نیست، بلکه به طور کلی سؤالات موقعیتی است. خلاصه اینکه کنجکاو باشید. مهندسی حرفه ای می گفت: به یاد دارم که وقتی حدود هفت سال داشتم متوجه شدم که به طور کلی خط ترمز به وزن خودرو بستگی ندارد. تقریباً یک ماه قبل آن، همیشه سعی کردم توضیحی برای آن بیابم و سوالاتی ذهنم را به چالش می کشید.
گاهی سؤالاتی از خود می پرسید که به راحتی می توانید جواب را در اینترنت بیابید، اما آموزش مغز شما واقعاً چیز بسیار بالقوه ای است و می توانید سوالات وسیعتر و چالشی تری از خود بپرسید.

۲- مهندس برتر یافته های خود را اعتبارسنجی می کند

مهندس برتر بعد اینکه جواب های سوالات خود را در اینترنت یا جای دیگر پیدا کرد، در اینترنت یا منابع مکتوب در مورد آن تحقیق می کند. اعتبار خوانده ها و پاسخ ها را صحت سنجی می کند.

۳- مهندس برتر خود را به چالش می کشد

روش های بسیاری برای انجام یک کار خاص وجود دارد، اما برخی از راه ها بهتر از سایرین هستند. مهندسین عامل تغییر هستند. شما می توانید تصور کنید چه اتفاقی می افتد اگر انیشتین مساله ها و چالش ها و گره ها را نمی دید. انیشتین مهندس خوبی بود، زیرا توانست نقطه ها را به هم وصل کند. تا گره را باز کند. مهندس برتر چالش را می بیند و سعی دارد آن را حل کند.

بیشتر بخوانید: مصاحبه شغلی ۲۵ توصیه مهم برای موفقیت بیشتر در مصاحبه

۴- او آموخته است که چگونه پرسشگر باشد

مهم نیست چه کسی از شما سؤال می کند، خودتان یا دیگران ، باید فرایندی انجام شود که با تصویر کلی شروع شود و با آخرین جزئیات به پایان برسد. برای من، روند سؤال کردن بسیار شبیه Google Maps است. در ابتدا ، شما تصویری از کل منطقه را بدست می آورید و پس از آن می توانید بزرگنمایی کنید. مجموعه اصلی سؤالات حاوی حداقل “چه” ، “چگونه” ، “چگونه” و “جایی” است. بعضی اوقات ، شاید لازم باشد سؤال بیشتری کنید ، اما اغلب از “چه” و “چگونه” آغاز می شود. داشتن یک استراتژی برای پرسیدن سوال یکی از مهمترین کارهایی است که می توانید انجام دهید.

مهندس برتر
۵- از انجام اشتباه نمی ترسد

یک مهندس برتر از انجام دادن اشتباه اصلا ترسی ندارد . مهندسان بزرگ اشتباهات بزرگی می کنند. افرادی که نمی خواهند اشتباه کنند مثل کتاب زندگی می کنند بدون کنکاش و بدون شجاعت. به عنوان مثال، در مهندسی نرم افزار تقریباً برای هر چیزی راه حلی وجود دارد. تمام آنچه شما نیاز دارید کمی تحقیق است.

من این را دوست دارم وقتی مردم هنوز تلاش می کنند چیزهای بیشتری بسازند، حتی اگر در گذشته هم شکست خورده باشند واقعاً شرم آور نیست. به طور خاص با مهندسی، بسیاری از موارد می توانند به اشتباه پیش بروند و بسیاری از سرزمین ها همچنان ناشناخته مانده اند. زیرا بیشتر مردم راه رفتن را خط انتخاب می کنند.

من متنفرم از افرادی که بعد یک بار تسلیم می شوند. آنها باید بفهمند که افراد دیگر نیز همین کار را کردند و شکست خوردند. قبل از هر چیز ، مهم است که بدانیم چرا تلاشهای من به نتیجه نرسید. اگر افراد دیگر شکست خورده اند، به این معنی نیست که شما نیز باید آن کار را کنار بگذارید.

۶- مهندس عالی غیرممکن ها را دوست است

شاید فرض کنید چیزی به این دلیل اتفاق نمی افتد که به این دلیل که احتمال آن ها پایین است، این درست نیست و خبر بد اینکه اتفاقات بد نیز هر لحظه امکان وقوع دارند. به عنوان یک مهندس برتر ، سعی کنید مواردی را که نادیده گرفته شده است شناسایی کنید و بدترین حالت را پیش بینی کنید. ممکن است چند پیش بینی غیرقابل پیش بینی و غیرمترقبه از کار مهندس برتر باشد.

Rate this post
۰
برچسب ها :
نویسنده مطلب میلاد خیری

بدون دیدگاه

logo-samandehi