حالت تاریک در Gmail – نحوه فعال کردن حالت دارک در سیستم عامل های مختلف

حالت تاریک در Gmail
Rate this post

با ورود ورژن های جدید سیستم عامل های اندروید و ios گوگل نیز تصمیم گرفت تا حالت جدیدی از رنگ بندی را برای جیمیل طراحی کند. در ادامه همراه ما باشید تا به حالت تاریک در Gmail بپردازیم.

حالت تاریک در Gmail – نحوه فعال کردن حالت دارک در سیستم عامل های مختلف

روند حالت تاریک هیچ نشانه ای از کند شدن را نشان نمی دهد ، و Gmail یکی از جدیدترین برنامه ها برای دریافت طراحی مجدد تاریک است (تم دارک).چند ماه از ورود سیستم عامل iOS 13 و Android ۱۰ گذشته بود که حالت های تاریک گسترده ای برای سیستم و برنامه ها ساخته شد، اما با وجود محبوبیت بسیار زیاد در هر دو سیستم عامل ، Gmail یکی از آخرین برنامه های اصلی بود که دریافت یک رنگ بندی مناسب برای مطابقت با آن ها ذا ارائه کرد.

حالت تاریک برای جیمیل در هر دو دسکتاپ و موبایل موجود است (همانطور که توضیح خواهیم داد)) و دلایل زیادی برای امتحان کردن آن وجود دارد. در مرحله اول ، تحقیقات خود گوگل نشان می دهد که پیکسل های تاریک نسبت به نمونه های سفید قدرت کمتری را مصرف می کنند ، به این معنی که حالت تاریک برای جیمیل اگر مدت زمان زیادی را در برنامه سپری کنید باید باعث شود که عمر باتری شما کمی طولانی تر شود.همچنین ممکن است طراحی تیره نسبت به گزینه سفید مهیج تر به چشم بیابید و تضاد بیشتری بین پیام های خوانده شده و خوانده نشده ایجاد کند و این باعث می شود مدیریت صندوق ورودی تان راحت تر شود.سرانجام ، این رنگ بندی به نظر خوب می رسد. Google عجله ای برای انتشار حالت تاریک برای Gmail نداشت و به نظر ما زمان اضافی که برای طراحی آن صرف شده است ، واقعاً این موضوع را نشان می دهد.

نحوه فعال کردن حالت دارک در سیستم عامل های مختلف

نحوه فعال کردن حالت تاریک روی دسک تاپ

برای فعال کردن حالت تاریک برای Gmail در دسک تاپ ، به Gmail.com بروید و روی نماد “تنظیمات” (مانند یک چرخ دنده) در بالا سمت راست در زیر تصویر پروفایل خود کلیک کنید. “مضامین” را انتخاب کنید ، از تم های مختلف تصاویر گذر کنید و روی تصویر کوچک سیاه رنگ کلیک کنید (وقتی روی آن موس را می برید، برچسب “Dark” ظاهر می شود).

نحوه فعال کردن حالت تاریک در Gmail برای Android

ابتدا مطمئن شوید که با مراجعه به صفحه آن در فروشگاه Google Play و بررسی دکمه «بروزرسانی» آخرین نسخه برنامه Gmail را نصب کرده اید. اگر چنین دکمه ای ظاهر نمی شود ، می توانید به ادامه کار بروید.اگر موضوع تاریکی گسترده ای با سیستم عامل اندروید ۱۰ را فعال کرده اید ، برنامه باید به صورت خودکار به ظاهر جدید خود تغییر کند. روش دیگر ، می توانید با ضربه زدن روی نماد منو در بالا سمت چپ ، پیمایش به پایین و ضربه زدن به “تنظیمات” ، سپس “تنظیمات عمومی” ، آن را به صورت دستی فعال کنید. در اینجا می توانید موضوع Gmail را به صورت پیش فرض به تیره تغییر دهید.

اگر از Android Pie یا نسخه های قبلی استفاده می کنید ، متأسفانه حالت تاریک در دسترس نیست ، اما اگر از Gmail.com در یک مرورگر وب با حالت تاریک فعال شده ، می توانید از Gmail در حالت تاریک استفاده کنید. این گزینه در Chrome برای Android و پیش نمایش Firefox در دسترس است.

نحوه فعال کردن حالت تاریک برای iOS

رسیدن به حالت تاریک برای iOS کمی طولانی تر از نسخه Android است و ممکن است تا زمانی که اپل آن را در سمت سرور فعال نکند ، این گزینه در دسترس شما نباشد. هنگامی که حالت تاریک برای Gmail در iOS در سطح جهان در دسترس است ، شما را به روز می کنیم.وقتی تلفن شما از حالت تاریک در سطح سیستم استفاده می کند ، گزینه جدید به طور خودکار فعال می شود. از طرف دیگر ، می توانید با ضربه زدن به منوی برنامه Gmail ، انتخاب «تنظیمات» ، سپس «ضربه زدن» روی «تم» و به دنبال آن «تاریکی» ، آن را برای خود پیش فرض کنید.

Rate this post
۰
برچسب ها :
نویسنده مطلب محمد مهدی رجب پور

بدون دیدگاه

logo-samandehi