از شیر گرفتن فرزندان – چگونه و چطور فرزندان را از شیر بگیریم ؟

از شیر گرفتن فرزند
Rate this post

یکی از مواردی که پدر و مادرها با آن دیر یا زود درگیر می شوند مسئله از شیر گرفتن فرزندان می باشد. برای آشنایی بیشتر با این موضوع با ادامه مطلب همراه شوید .

شیر گرفتن فرزندان چیست؟

زمان از شیر گرفتن وقتی است که کودک از شیر مادر به سایر منابع تغذیه ای منتقل می شود. شیر دادن به کودک فرایندی است که از برای شما و فرزندتان صبر و درک لازم دارد.

زمان مناسب برای از شیر گرفتن چه زمانی است؟

زمان مناسب برای از شیر گرفتن

چه موقع از شیر گرفتن ، یک تصمیم شخصی است. ممکن است یک مادر تحت تأثیر بازگشت به محل کار ، سلامتی او یا وضعیت کودک یا احساس ساده زمان مناسب ، این کار را انجام دهد.

آکادمی اطفال آمریکا (AAP) توصیه می کند که شیرخواران در ۶ ماه اول زندگی تنها از شیر مادر تغذیه کنند. پس از آن ، AAP ترکیبی از غذاهای جامد و شیر مادر را توصیه می کند تا زمانی که کودک حداقل ۱ سال داشته باشد. سپس ، ممکن است نوزادان نوشیدن شیر گاو را شروع کنند.

اکثر متخصصان موافق هستند که شیردهی باید تا زمانی که مناسب مادر و نوزاد باشد ادامه یابد. بسیاری از خانمها بعد از اولین سال تولد نوزاد خود ، شیر گرفتن را انتخاب می کنند. در این سن ، نوزادان شروع به راه رفتن ، صحبت کردن ، و خوردن غذاهای محکم تر می کنند. بنابراین ممکن است آنها به طور طبیعی علاقه خود را به پرستاری از دست دهند.

سایر مادران بیش از یک سال به فرزندان اجازه می دهند از شیر مادر تغذیه کنند (به این روش شیردهی طولانی گفته می شود). شیردهی طولانی مدت برای مادران و کودکانی که آماده شیر گرفتن نیستند ، گزینه ای سالم و معقول است. در حقیقت ، سازمان بهداشت جهانی (WHO) توصیه می کند که مادران برای ۲ سال اول زندگی کودک از شیر مادر تغذیه کنند.

شیر گرفتن لازم نیست همه یا هیچ باشد. برخی از خانم ها بسته به وضعیت کار و برنامه هایشان ، در طول روز از شیر دادن خودداری می کنند و در شب شیردهی می کنند.

هر زمان که تصمیم به از شیر گرفتن کودک خود را دارید ، ممکن است فرزند شما زمان دیگری را در ذهن داشته باشد. بعضی از کودکان زودتر از آنچه مادر در نظر گرفته است تصور دارند و برخی دیگر از کودکان در هنگام آماده شدن مادر در مقابل از شیر گرفتن مقاومت می کنند. آنهایی که بعداً در زندگی از بین می روند ، بیشتر مقاوم هستند. به عنوان مثال ، کودک نوپای ۲ ساله ممکن است نسبت به نوزاد ۱۲ ماهه نسبت به ترک شیردهی دلبستگی بیشتری داشته باشد و انعطاف پذیری کمتری داشته باشد. در مواقعی مانند اینها ، کند کردن آن و حساس بودن به نیازهای یکدیگر مهم است.

شیر خوردن کودک

ممکن است کودک شما در حال شیر خوردن باشد/
برخی از بچه ها به طور نامحدود از پرستاری راضی هستند. اما دیگران سرنخ هایی را به مادران می دهند که آماده هستند تا روند مستقل شدن را شروع کنند ، مانند:

هنگام پرستاری به نظر نمی رسد بی علاقه یا گنگ باشد.
پرستاری مادر کوتاهتر از گذشته.
هنگام پرستاری به راحتی پریشان می شوند.
“بازی کردن” در سینه ، مثل کشیدن و یا گاز گرفتن دائم. نوزادانی که در حین شیر خوردن نیش می زنند باید سریعاً از پستان جدا شوند و با آرامش به او بگویند: “نیش نزن. نیش زدن باعث درد من می شود.”
پرستاری برای آسایش (مکیدن پستان اما نخوردن شیر)
رویکردهای برای فرار کردن.
برای اینکه مادر و نوزاد بتوانند از نظر جسمی و عاطفی خود را با تغییر تنظیم کنند ، شیر گرفتن باید به مرور زمان انجام شود.

یک روش این است که هفته ای یک جلسه تغذیه را کنار بگذارید تا زمانی که کودک شما تمام خوراک ها را از یک بطری یا فنجان مصرف کند. اگر می خواهید شیر مادر را به کودک خود شیر دهید ، برای ادامه عرضه شیر را باید پمپاژ کنید. اگر کودک خود را از شیر مادر جدا می کنید ، به آرامی رها کردن شیر می تواند به جلوگیری از بی تابی های کودک کمک کند.

ممکن است شما با قطع کردن غذای ظهر شروع کنید زیرا این مورد معمولاً کوچکترین و ناراحت کننده ترین است – به خصوص برای مادران شاغل. بسیاری از مادران ، تغذیه قبل از خواب را رها می کنند، چراکه خسته هستند و یا دلایل دیگر.

برخی از مادران تصمیم می گیرند که چه موقع از کودک خود شیر بگیرند. کودکانی که روزانه سه وعده غذایی غذایی جامد (به علاوه میان وعده) می خورند ، اغلب کمتر و کمتر از شیر مادر تغذیه می کنند. در این حالت ، شیر مادر از کمبود تقاضا ، خشک می شود و برای ادامه جریان شیر باید پمپاژ شود. اگر فرزند شما کمتر از شیر مادر تغذیه می کند ، اطمینان حاصل کنید که او به اندازه کافی فرمول یا شیر غنی شده آهن را دریافت می کند. درمورد میزان شیر مورد نیاز فرزندتان باید با پزشک معاینه کنید.

اگر کودک شما قبل از ۱ سال از شیر گرفتن ، متوجه شدید که به اندازه کافی شیر درست نمی کنید و به او نمی دهید ، باید فرمول کودک خود را تهیه کنید. با پزشک مشورت کنید تا ببینید چه فرمول برای کودک کوچک شما مناسب است.

ایجاد تغییر آسان تر

تغذیه نوزاد

اگر کودکی شیر را از منبع دیگری نیز گرفته باشد ، شیر گرفتن راحت تر است. بنابراین سعی کنید یک بطری شیر بعد از تغذیه با شیر مادر به کودک کوچک خود تحویل دهید. حتی اگر شیر مادر را ادامه دهید ، این کار می تواند بعداً شیر گرفتن را آسان تر کند. همچنین به سایر اعضای خانواده این امکان را می دهد تا کودک را تغذیه کنند و این امکان را فراهم می کند که فرزند خود را به یک مراقب بسپارید.

به یاد داشته باشید که نوزادان بالای ۶ ماه باید از غذاهای جامد و همچنین شیر مادر استفاده کنند. بعد از گذشت ۱ سال ، شیر مادر به تنهایی تمام مواد مغذی مورد نیاز یک کودک در حال رشد را تأمین نمی کند. بنابراین غذاهای جامد باید به بخشی منظم از رژیم تبدیل شوند.

هنگامی که شروع به شیر گرفتن می کنید ، به یاد داشته باشید که فرزند شما برای خوردن نوشیدنی از بطری به زمان نیاز دارد. صبور باشید چون کودک کوچک شما شروع به کاوش در جهان غذا می کند.

در اینجا چند روش دیگر برای آسانتر کردن این تغییر وجود دارد:

کودک خود را در یک فعالیت بازی سرگرم کننده یا یک سرگرمی در مواردی که معمولاً پرستاری می کنید ، درگیر کنید.
اگر فرزند شما در تلاش است تا با تغییرات دیگری سازگار شود ، از شیر گرفتن به تأخیر بیفتید. تلاش برای شیر گرفتن وقتی کودک کوچک شما تازه شروع به مراقبت می شود یا هنگام دندانپزشکی ، ایده خوبی نیست.
اگر کودک شما بیشتر از یک سال دارد، سعی کنید بطری را معرفی کنید.

از شیشه شیر استفاده کنید. برای یک کودک بزرگتر یک میان وعده سالم را امتحان کنید ، یک فنجان یا شاید یک نوازش را انجام دهید.
سعی کنید کارهای روزمره خود را تغییر دهید تا در غیر اینصورت در زمان شیردهی درگیر نباشید.
اگر فرزند شما عادت آسایشی (مانند انگشت شست) را انتخاب کرد یا به پتو وصل شد ، از آن دلسرد نشوید. فرزند شما ممکن است در تلاش باشد تا با تغییرات عاطفی شیر گرفتن سازگار شود.

چگونه ممکن است از شیر گرفتن فرزندان را احساس کنید ؟

زمان از شیر گرفتن نوزاد

بسیاری از مادران تصمیم به شیر گرفتن با احساسات مختلط می گیرند. شیر گرفتن باعث آزادی و انعطاف پذیری بیشتری می شود و تحقق افتخارآمیز که کودک در حال دستیابی به نقطه عطف است. اما پرستاری یک فعالیت صمیمی است که پیوند محکمی بین مادر و فرزند برقرار می کند و برخی از خانم ها این کار را سخت می کنند.

بنابراین انتظار طیف گسترده ای از احساسات را داشته باشید و بدانید که فرزند شما ممکن است آنها را نیز داشته باشد. همچنین به یاد داشته باشید که روشهای بیشماری برای پرورش فرزندتان در روزهای آینده وجود خواهد داشت.

امیدواریم از مقاله از شیر گرفتن فرزندان لذت برده باشید.

Rate this post
۰
برچسب ها :
نویسنده مطلب محمد مهدی رجب پور

بدون دیدگاه

logo-samandehi