موفقیت در مهندسی به چه چیزها و عواملی بستگی دارد

مهندس موفق
Rate this post

موفقیت در مهندسی نیازمند تدابیری ویژه است. آنها جاده ها، ارتباطات ها، ساختمان ها و پل ها را طراحی می کنند. در واقع می توان گفت یک مهندس در پشت همه چیز در زندگی شما وجود دارد. با همه انتقاداتی که به وضع این رسته شغلی صورت می گیرد اما مهندسی یکی از بهترین شغل های پردرآمد خارج از دانشگاه است. چگونه می توان مهندس برتر شد؟ برای اینکه در زمینه مهندسی موفق باشید، باید به خوبی در دانشگاه آماده شوید، در زمینه های مختلف تخصص پیدا کنید و برای رسیدن به آن آرزو، سخت تلاش کنید.

۱- برای موفقیت در مهندسی پایه علمی خود را تقویت کنید

مانند اکثر زمینه های علمی ، مهندسی به عنوان یک حرفه به طور مداوم در حال تحول است و موفقیت در مهندسی به پایه علمی وابسته است. برای اینکه یک مهندس برتر باشید ، ضروری است که با پیشرفت های روز آشنا باشید. به عنوان مثال در مورد نوع مهندسی که تمرین می کنید مطالعه کنید و از آخرین روندها و پروسه ها باخبر شوید. مشترک شدن در یک مجله حرفه ای مانند مهندسی، مهندسی مکانیک یا مهندسی عمران و کامپیوتر می تواند مفید باشد. مهندس برتر به یک سازمان حرفه ای مانند انجمن ملی مهندسان حرفه ای بپیوندید و خبرنامه های آنها بخوانید.

موفقیت در مهندسی
۲- مهندس موفق نیازمند توسعه حرفه ای خود است

موفقیت در مهندسی به تمرین علوم و توسعه خود وابسته است. باید چیزهای جدید را امتحان کنید. روی ایده ای که خارج از کار دارید کار کنید یا از رئیس خود بخواهید که چیز جدیدی را در یک پروژه امتحان کنید یا خیر. اگر ایده ای فوق العاده ابتکاری دارید، می توانید روی کمک هزینه هایی که توسط برخی سازمان ها ارائه می شود، حساب کنید.

از فرصت های صدور گواهینامه های حرفه ای در زیر مجموعه خود نیز آگاه باشید. به عنوان مثال، مهندسان صنایع می توانند دوره های صدور گواهینامه تولید ناب را بگذرانند، که در مورد چگونگی محدود کردن ضایعات در فرآیندهای تولید و زنجیره های عرضه تحقیق می کند.

بیشتر بخوانید: جلوگیری از اشتباهات در مصاحبه شغلی با توصیه‌‌هایی از مدیر شرکت اوراکل

۳- موفقیت در مهندسی نیاز به انتشار مقاله دارد

همه مهندسین نیازی به انتشار مقالات علمی ندارند. اما اگر علاقه مند هستید و بلندپرواز هستید یا فقط یک ایده جالب و خلاقانه را امتحان کنید و ایده یا مطالعه موردی خود را بنویسید و آن را به یک مجله مهندسی یا مجله علمی ارسال کنید. مجلاتی مانند ژورنال بین المللی علوم مهندسی، ژورنال مهندسی یا مجلات بین المللی ساینس را امتحان کنید.
انتشار مقاله شما معمولاً بیشتر به صورت دوسوکور است. این بدان معنی است که ژورنال مقاله خود را برای بازخورد به یک یا چند داور ارسال می کند.
در طول داوری مقاله منتظر بمانید. پروسه داوری می تواند تا یک سال طول بکشد. اکثر مقالات در پروسه تجدیدنظر قرار می گیرند. حتی اگر به طور مشروط پذیرفته شود (تجدید نظر و ارسال مجدد) امیدوار باشید. چندین ماه دیگر طول می کشد تا احتمالا پذیرش و چاپ شود، اما ارزش انتظار را دارد!

منبع: wikihow

Rate this post
۰
برچسب ها :
نویسنده مطلب میلاد خیری

بدون دیدگاه

logo-samandehi