تقویت مکالمه زبان انگلیسی با ۷ روش کاربردی و قابل فهم بسیار ساده

تقویت مکالمه زبان انگلیسی
Rate this post

تقویت مکالمه زبان انگلیسی یکی از چالش هایی هست که بسیاری از افراد پیر و جوان با آن درگیر هستند. آیا سالهاست که انگلیسی یاد می گیرید ، اما هنوز هم نمی توانید به راحتی و روان صحبت کنید؟
تو تنها نیستی. بسیاری از افراد از نظر مهارت خواندن یا نوشتن مشکلی ندارند، اما وقتی صحبت از زبان انگلیسی می شود، خجالت می کشند و می لنگند. در این پست من می خواهم هفت نکته عملی را با شما در میان بگذارم که به شما در بهبود سریع زبان انگلیسی کمک می کند

 ۱- برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی  عبارات را بیاموزید، نه کلمات مجرد را

یادگیری کلمات جداگانه یک اشتباه بسیار رایج است که زبان آموزان معمولا از آن استفاده می کنند. این روش خوبی برای یادگیری زبان انگلیسی نیست و همچنین روش مناسبی برای یادگیری هیچ زبان دیگری نیز نیست. دانستن معانی کلمات مفید است. اما دانستن نحوه استفاده از آنها در متن از اهمیت بیشتری برخوردار است. آیا تا به حال فکر کرده اید که چرا می گوییم

take a picture نه make a picture

۲- کمتر به گرامر توجه کنید
به جای دستور زبان به تسلط تمرکز کنید. برخی از کارشناسان حتی می گویند برای اینکه بتوانید تقویت مکالمه زبان انگلیسی را انجام دهید، نیازی به آموزش گرامر ندارید.به نحوه یادگیری بچه ها به زبان انگلیسی نگاه کنید. انها خیلی کم دستور زبان را یاد می گیرند ، امام مهارت مکالمه آنها را می توان در حد تسلط، طبیعی مانند گویندگان بومی دانست و حقیقت این است که بچه ها زبان را از ما می گیرند. آنها اصلاً زبان را یاد نمی گیرند.بچه ها هرچه به ذهنشان خطور می کند می گویند و از اشتباه کردن هراس ندارند.این اصل با موفقیت می تواند در بزرگسالان اعمال شود.

۳- برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی گوش دهید

به مکالمات انگلیسی بیشتری گوش دهید. هرچه ورودی بیشتری داشته باشید، می توانید تولید بیشتری داشته باشید. گوش دادن و خواندن دو کانال دریافت ورودی است.اگر می خواهید زبان انگلیسی خود را بهبود ببخشید ، بیشتر روی گوش دادن تمرکز کنید تا خواندن.  با گوش خود بیاموزید، نه با چشمانتان.گوش دادن به ساخت واژگان و دستور زبان کمک می کند. اگر همزمان بخوانید و گوش دهید، دانش و درک برخی از موضوعات نیز گسترش می یابد.

بیشتر بخوانید: تافل TOEFL iBT و هر چیزی که در مورد این آزمون باید بدانید

۴- فکر کردن به انگلیسی جهت تقویت مکالمه زبان انگلیسی

آیا هنگام صحبت کردن در محله یا مدرسه، از زبان مادری خود به انگلیسی ترجمه می کنید؟ اگر بله، همین حالا آن را متوقف کنید. وقتی انگلیسی صحبت می کنید، به انگلیسی فکر کنید. بسیاری از مردم می توانند ۹۹٪ آنچه را که انگلیسی زبان می گوید گوش دهند و درک کنند ، اما نمی توانند یک فکر ساده را بیان کنند زیرا آنها نمی توانند کلمات صحیحی را پیدا کنند. به همین دلیل است که باید مستقیم به انگلیسی فکر کنید.

۵- برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی با خود صحبت کنید

با خود صحبت کنید نیازی به گفتن نیست ، خود تمرین نقش مهمی در یادگیری یک زبان خارجی دارد. باید خودتان را برای اولین بار آماده کنید تا با یک زبان خارجی با دیگران صحبت کنید. هرچه بیشتر تمرین کنید ، هنگام استفاده از زبان احساس راحتی بیشتری خواهید داشت. درست مانند زبان مادری، شما با آن متولد شده اید ، بنابراین صحبت کردن مسئله بزرگی برای شما نیست. ایده اصلی این است که فقط سعی کنید خود را با انگلیسی آشنا کنید.

تقویت مکالمه زبان انگلیسی

۶- خود را در محیط های انگلیسی قرار دهید

صحبت با خودتان ممکن است کافی نباشد. پیوستن به کلوپ های انگلیسی زبان، صحبت با زبان انگلیسی با دوستان ، دوستی با خارجی ها یا حضور در هر مکانی که در آن زبان انگلیسی برای برقراری ارتباط استفاده می شود، توصیه می شود.آنچه برای مهارت صحبت کردن نیاز دارید یک تمرین روزانه است. آن را به یک عادت تبدیل کنید. اگر فقط ورودی را تقویت کنید، بدون خروجی دادن ، مکالمه شما بهتر نخواهد شد. برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی، پس از همه آماده سازی و تمرین ها، ایجاد محیط لازم برای صحبت کردن به زبان انگلیسی ضروری است.

۷- برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی عمیق یاد بگیرید  و مرور کنید

وقتی کلمات، عبارات و الگوهای جملات را سریع نمی توانید به خاطر بیاورید، نمی توانید به راحتی و روان انگلیسی صحبت کنید.مسئله رایج زبان آموزان انگلیسی این است که آنها فقط سعی می کنند تا حد امکان موارد مختلف را یاد بگیرند، اما هرگز آنها را مرور نکنید.یک مطالعه نشان داده است که مردم ۴۰ درصد از آنچه در ۲۰ دقیقه یاد گرفته اند ، ۷۷ درصد از آنچه در شش روز یاد گرفته اند و ۹۰ درصد پس از یک ماه را فراموش می کنند.

 

منبع : basicenglishspeaking

 

Rate this post
۰
برچسب ها :
نویسنده مطلب میلاد خیری

بدون دیدگاه

logo-samandehi