موفقیت در امتحان – ۸ نکته ساده برای موفق بودن در امتحانات

موفقیت در امتحان
Rate this post

برای موفقیت در امتحان نیازمند یک مطالعه منظم و هدفدار هستیم. مطالعه روش های متفاوتی دارد که از شخصی به شخص دیگر متغیر است. برای افزایش احتمال موفقیت در امتحان می توانید از روش های زیر کمک بگیرید.

۱- برای موفقیت در امتحان از زمان مطالعه خود نهایت استفاده را ببرید

عجله و استرس نداشته باشید، سر خود را در یک کتاب جمع کنید و به بهترین ها امیدوار باشید. منظم باشید. برنامه ای ایجاد کنید و بدانید که برای هر موضوع چقدر زمان لازم دارید. هر روز کمی مطالعه کنید و هر ۴۵ دقیقه یکبار به مغزتان استراحت دهید. شب قبل از امتحان نخوابیدن و درس خواندن، نمیتواند یک نمره خوب را تضمین کند.

۲- برای موفقیت در امتحان فقط انفرادی مطالعه نکنید

چرا با دوستان یک گروه مطالعه تشکیل نمی دهیم؟ این به شما تنوع و پشتیبانی می دهد، به علاوه انگیزه و اشتیاقی دو چندان دارد اگر افرادی را در اطراف خود داشته باشید که در جهت رسیدن به اهداف مشابه تلاش می کنند.

۳- با استرس خود مقابله کنید

استرس امتحان کاملاً طبیعی است . در حقیقت ، کمی استرس می تواند یک محرک مثبت باشد. با این حال، بیش از حد آن می تواند بر عملکرد شما تأثیر منفی بگذارد.

بنابراین مرتباً استراحت کنید ، روزانه ورزش کنید و اوقات خود را در استراحت با دوستان بگذرانید. اگر احساس ناامیدی یا اشباع شدن می کنید، مدتی از کتابها دور شوید.

موفقیت در امتحان

۴- از کسی کمک بخواهید

برای موفقیت در امتحان از درخواست کمک معلمان خود نترسید. آنها خوشحال خواهند شد که کمک کنند. اگر در مورد موضوعی که با آن دست و پنجه نرم می کنید، نیاز به توضیح دارید، از آنها بخواهید در خصوص آن با شما صحبت کنند. وقتی در اطراف شما شبکه پشتیبانی وجود دارد پس از آنها کمک بطلبید.

۵- به اندازه کافی بخوابید

استراحت برای مغز شما مفید است. هر شب هشت ساعت کامل بخوابید و تا ساعت های اولیه از مطالعه خودداری کنید. خواب برای موفقیت در امتحان بسیار ضروری است.

۶- از شب قبل آماده باشید

شب قبل همه چیزهایی را که نیاز دارید در کیسه بسته بندی کنید – به این ترتیب می توانید از یک عجله لحظه آخر دم صبح جلوگیری کنید.موارد اساسی شامل قلم، مداد ، ماشین حساب و غیره است.

۷- برای موفقیت در امتحان از صبح خود نهایت استفاده را ببرید

زود از خواب بلند شوید و صبحانه بخورید. چه دوست داشته باشید یا نه. گرسنگی مغز شما را کند می کند، بعلاوه کسی که نمی خواهد صدای شکم خالی را در اتاق امتحان بشنود؟همچنین لباس راحتی بپوشید  و در نظر بگیرید که دمای سالن مطالعه چقدر خواهد بود.

بیشتر بخوانید: موفقیت را با رعایت این ۵ قانون طلایی بیل گیتس تجربه کنید

۸- هنگامی که در اتاق امتحان هستید از وقت خود استفاده کنید

وقتی از اتاق آزمون خارج شدید، از وسوسه صحبت در مورد آنچه که با دوستان خود مطالعه کرده اید، خودداری کنید. احتمالاً همه شما موارد کمی متفاوت را مطالعه کرده اید، بنابراین یکدیگر را به وحشت نیندازید. چند دقیقه قبل امتحان بی سر و صدا در اتاق امتحان بنشینید، نفس عمیق بکشید و از نگاه کردن به یادداشت های خودداری کنید. دستورالعمل های امتحان را با دقت بخوانید. برای هر سوال زمان اختصاص دهید و به ساعت توجه داشته باشید. اگر جواب یک سؤال را نمی دانید ، از آن کنید و بعداً به آن بازگردید. هرگز امتحان را زود ترک نکنید، از وقت اختصاص داده شده برای تکمیل و تجدید نظر در پاسخهای خود استفاده کنید. و به یاد داشته باشید شما مکلف هستید بهترین تلاش خود را انجام دهید.

منبع : blog.intostudy.com

Rate this post
۰
برچسب ها :
نویسنده مطلب میلاد خیری

بدون دیدگاه

logo-samandehi