مشکل در زندگی و معرفی ۶ روش کاربردی برای حل مشکلات زندگی

مشکل در زندگی
۵/۵ - (۱ امتیاز)

در مورد مشکل در زندگی سخنان قصار زیادی وجود دارد که در زیر به برخی از آنها اشاره می کنیم.

“بهترین سال زندگی شما سالی است که در آن در می یابید که مشکلات شما متعلق به خود شما است. شما آنها را بر سر والدین، محیط زیست یا رئیس جمهور نمی اندازید. شما می دانید که سرنوشتتان را خودتان کنترل می کنید. “

آلبرت الیس

“مشکلات وجود دارند تا ذهنتان ورزش کند، تا مانند عضلات سفت و محکم شود.”

نورمن وینسنت

“هر مشکلی برای شما هدیه ای در دستان خود دارد.”

ریچارد باخ

آیا الان مشکلی در زندگی خود دارید؟ اگر چنین است ، شاید این شش نکته سریع می تواند به شما کمک کند تا کمی راحت تر آن را حل کنید:

۶ نکته برای حل مشکل

۱- آیا واقعا این مساله یک مشکل در زندگی است ؟

غالباً ما چالش هایی را در ذهن خود ایجاد می کنیم و شاید که در واقعیت وجود ندارند. بنابراین کمی استراحت کنید. و به این فکر کنید که آیا این واقعاً آن یک مشکل بزرگی است. آیا این چیز در ۵ سال بعد زندگی من مهم خواهد بود؟ یا حتی در ۵ هفته؟

هنگامی که جلوی ساختن کوه از کاه را بگیرید ، زندگی چنان استرس زا نمی شود.

۲- مشکل را بپذیرید

زمانی که شما مشکل در زندگی خود را می پذیرید و اصرار ورزی را کنار می گذارید آنگاه انرژی بیشتری برای حل مشکل کنار می گذارید و آن را می فهمید. اکنون مشکل در زندگی فقط وجود دارد. شما ممکن است اکنون انرژی بیشتر از قبل داشته باشید تا جواب های خلاقانه برای مساله بیابید.

بیشتر بخوانید: با رعایت این نکات شادی را به زندگی خود بیاورید

۳- کمک بخواهید

شما ممکن است بای حل مشکل در زندگی خودتان از دیگر افراد که در شرایط یکسان و مشبابه بوده اند کمک بخواهید. همچنین شما ممکن است راهنمایی عملی و دقیقی را طالب باشید. شما مجبور نیستید هر مساله ای را خودتان حل کنید. بعضی اوقات بهتر است که کسی در کنار شما باشد. اگرچه در این اوقات بیشترجنبه احساسی مطرح  است.

مشکل در زندگی

۴- هشتاد درصد از وقتتان را برای پیدا کردن جواب مشکل اختصاص دهید

این قضیه همیشه به این آسانی نیست اما تمرکز  وقت و انرژی و فکرتان در جهتی که برای خود و دیگران سودمند است کار مثبتی است. شما فقط ۲۰ درصد بقیه را برای شکایت و گله و نگرانی بگذارید .

۵- مشکل در زندگی را به تکیه های کوچک تقسیم کنید

حل مشکل بعضی اوقات غیرقابل دست یابی و غیرممکن به نظر می رسد. برای افزایش قدرت تفکر باید مشکل را بشکنید. تعیین تقویت هر قسمت نیز شامل این مرحله است.  سپس یک جواب عملی برای هر قسمت تعیین کنید. آنها ممکن است که همه مشکل را به صورت فوری حل نکنند اما این جواب ها می توانند به حل چند قسمت از مشکل کمک کنند.

بیشتر بخوانید: مقابله با استرس برای داشتن زندگی بهتر

۶- فرصتی را برای فراغت از مشکل در زندگی پیدا کنید

من یافته ام که در هر مشکل یک قسمت مثبت وجود دارد. شاید این مشکل می تواند ما را برای جستجوی راهی برای پیشرفت کار و روابط سوق دهد یا چگونه زیستن را یاد دهد و شاید هم آن مشکل زیاد بد نیست آنگونه که ما فکر می کنیم.

پیدا کردن این قبیل قسمت های مثبت از مساله ضربه احساسی منفی را کاهش می دهد. شما ممکن است در دل مشکل شرایطی همانند یک فرصت فوق العاده ببینید.

منبع: positivityblog.com

 

5/5 - (1 امتیاز)
۰
برچسب ها :
نویسنده مطلب میلاد خیری

بدون دیدگاه

logo-samandehi