۳ گام ساده و مهم برای متوقف کردن مقایسه خود با افراد دیگر

مقایسه خود با دیگران
۵/۵ - (۱ امتیاز)

یکی از رایج ترین و مخرب ترین عادت روزانه این است که مرتبا زندگی و خود را با افراد دیگر و زندگی آنها مقایسه کنید. شما ماشین ، خانه ، کار ، کفش ، پول ، روابط ، محبوبیت اجتماعی و غیره را با دیگرام مقایسه می کنید و در پایان روز ، عزت نفس خود را پایین می آورید و احساسات منفی زیادی را در درون خود ایجاد می کنید.پس چه کاری می توانید انجام دهید؟ چگونه می توانید از این عادت غلط و ناخوشایند که مقایسه خود با افراد دیگر است دست بکشید .

خوب ، امروز می خواهم ۳ گام  ساده که به من کمک کرده تا از این کار دور شوم با شما به اشتراک بگذارم . البته احتمال دارد مدتی طول بکشد تا جواب بگیرید ولی بایستی صبور باشید و با یک دیدگاه سالم و مثبت به قضیه نگاه کنید .

۱- فقط بدانید مقایسه خود با دیگران هیچ سودی برایتان ندارد

مقایسه کردن خود با دیگران

فقط آگاه بودن و دانستن این امر مهم است که مقایسه خود با افراد دیگر برای شما هیچ سودی نخواهد داشت . مهم نیست که چه کاری انجام می دهید. تقریباً همیشه می توانید شخص دیگری را در جهان پیدا کنید که بسیار بهتر از شما باشد یا در گزینه هایی خاصی بهتر از شما باشد. ممکن است زمانی که یک ماشین بهتر و زیباتر از همسایه خود میخرید ، احساس خوبی داشته باشید . اما یک یا دو هفته بعد کسی را در محله و شهر خود پیدا میکنید که از شما ماشین بهتر و لاکچری تری خریده است .

۲- خود را با خودتان مقایسه کنید

مقایسه خود با افراد دیگر

به جای مقایسه خود با دیگران ، این عادت را ایجاد می کنید که خود را با خود مقایسه کنید. ببینید چقدر رشد کرده اید ، به چه اهدافی رسیده اید و چه پیشرفت هایی در جهت اهداف خود داشته اید.این عادت به شما کمک می کند تا قدردانی و مهربانی نسبت به خودتان داشته باشید ، زیرا می بینید که تا چه حد به نتیجه رسیده اید ، موانعی که بر آنها غلبه کرده اید و کارهای خوبی که انجام داده اید.شما اگر کمتر به افراد دیگر فکر کنید قطعا احساس بهتری خواهید داشت.

می توانید این عادت را بطور مثال یک روز در میان یا فقط هر جمعه (یا هر روزی که متناسب با شما باشد) انجام دهید تا از یک ژورنالی استفاده کنید تا بتوانید یادداشت کنید که چگونه و چقدر رشد کرده اید و چقدر به رویاها و اهداف خود نزدیک هستید.با این کار ، فکر شما به مرور زمان تغییر می کند و الگوهای تفکر شما به طور خودکار بیشتر در مقایسه شما با خودتان متمرکز خواهد شد تا سایر افراد.

۳- نسبت به افراد دیگر مهربان تر باشید

مهربان بودن با دیگران

در تجربه من به نظر می رسد نحوه رفتار و تفکر شما نسبت به دیگران تأثیر زیادی در نحوه رفتار شما نسبت به خود و فکر کردن در مورد خود شما دارد. اگر بیشتر مردم را قضاوت کنید و از مردم انتقاد کنید قطعا تمایل دارید بیشتر خود را قضاوت و انتقاد کنید. تقریباً به طور خودکار و ناخودآگاه این کار انجام میشود.

با افراد مهربان باشید و به آنها کمک کنید آنطوری که تمایل دارید دیگران نسبت به شما مهربان باشند و به شما کمک کنند. بنابراین ذهن خود را در کمک به مردم و مهربانی متمرکز کنید. روی نکات مثبت در خود و افراد اطراف خود تمرکز کنید. و از آنچه در خود و دیگران مثبت است قدردانی کنید. به این ترتیب به جای اینکه آنها و خودتان را در ذهن خود جای دهید و فکر خودتان را مشغول کنید ، زندگی بهتری خواهید داشت و این رویکرد باعث میشود در بلند مدت مقایسه خود با افراد دیگر را کنار بگذارید.

 

5/5 - (1 امتیاز)
۰
برچسب ها :
نویسنده مطلب پانیسا

بدون دیدگاه

logo-samandehi