واتس اپ وب و نحوه فعال کردن حالت تاریک در این پیام رسان

فعال کردن حالت تاریک در واتس اپ
۵/۵ - (۲ امتیاز)

برنامه ها و سیستم های زیادی وجود دارند که از قبل حالت تاریک در خود برنامه وجود دارد. این پیکربندی در نرم افزار به صرفه جویی در مصرف باطری و انرژی کمک می کند. همچنین وقتی در یک محیط تاریک و کم نور به صفحه نگاه میکنیم باعث خستگی چشم های ما نمی شود. دلیلی که باعث شد در خصوص واتس اپ وب و فعال کردن حالت تاریک در آن بنویسم کنجکاوی بود که ببینم چرا این برنامه پیام رسان معروف هنوز این قابلیت را در خود ندارد و چگونه میتوان از این قابلیت مهم استفاده کرد.

آخرین اخبار حاکی از آن است که این ویژگی در نسخه موبایل اضافه خواهد شد ولی شایعه ای وجود دارد که شاید این قابلیت به برنامه مبتنی بر نسخه وب وجود نداشته باشد . با این حال ، امروز در سایت گوگلز می خواهیم نشان دهیم که چگونه می توانیم حالت تاریک را در واتس اپ وب فعال کنیم بدون اینکه منتظر بمانیم تا به عنوان یک عملکرد در این پیام رسان اضافه شود.

مزایای استفاده از حالت تاریک در واتس اپ وب

در اصل ، کاری که این حالت انجام می دهد ، برگرداندن رنگ اصلی برنامه و تبدیل رنگ های روشن به خاکستری یا سیاه است. حقیقت این است که بسیاری از کسانی که این حالت را در برنامه های خود اعمال می کنند ،صرفا شاید برای قشنگی این کار را انجام دهند اما حقیقت این است که هدف و مزایای خاص خود را این کار دارد:

  • صرفه جویی در مصرف انرژی : ارائه رنگ های تیره ، عمدتاً سیاه ، باعث کاهش مصرف انرژی به ویژه در برخی از صفحه نمایش ها می شود.
  • صرفه جویی در مصرف انرژی باعث می شود باتری موبایل یا لپ تاپ ما دوام بیشتری داشته باشد.
  • خستگی چشم را کاهش می دهد : چیزی که مطمئناً از آن استقبال می شود ، به خصوص با توجه به زمان زیادی که با استفاده از موبایل یا لپ تاپ خود در محیط های تاریک یا کم نور می گذرانیم. برخی از مطالعات حتی به جرات می گویند که کاهش خستگی چشم باعث می شود کیفیت خواب ما بهبود یابد ، به خصوص هنگامی که ما قبل از خواب از دستگاه ها استفاده کرده باشیم.

 

واتس آپ وب

نحوه اعمال حالت تاریک در واتس اپ وب

با توجه به اینکه این نسخه مشهور برنامه پیام رسان برای استفاده در مرورگر رایانه شخصی ماست ، باید گفت که هنگام فعال کردن این حالت ، باید مرورگر وب مورد استفاده خود را در ابتدا انخاب کنیم . حال با بیان این مطلب و دانستن اینکه Google Chrome و Mozilla Firefox دو مرورگر پر کاربرد امروز هستند ، روشهای مختلفی برای اعمال یا فعال کردن حالت تاریک در واتس اپ وجود دارد .

  • از طریق افزونه ای که حالت را مستقیماً در مرورگر اعمال می کند
  • افزونه یا مکمل دیگری را در مرورگر نصب میکنیم که حالت را فقط در نسخه وب برنامه واتس آپ فعال می کند

 

فعال کردن حالت تاریک در مرورگر

اگرچه واقعیت این است که این کار ممکن است بهترین گزینه نباشد ، ولی حقیقت این است که با نصب برخی از افزونه ها یا مکمل هایی که به ما امکان می دهد این حالت معروف را در تمام وب سایت هایی که در مرورگر خود بازدید می کنیم اعمال کنیم و همچنین بتوانیم  به طور خودکار روی نسخه وب برنامه پیام رسانی نیز حالت تاریک را اعمال کنیم.

 

فعال کردن حالت تاریک در گوگل کروم

در این حالت ، ما می توانیم از افزونه Deluminate ، برای نصب بر روی مرورگر Chrome استفاده کنیم. اگر در مرورگر گوگل کروم هستید و میخواهید از حالت تاریک برای واتس اپ وب استفاده کنید بایستی بعد از کلیک بر روی نام افزونه که در بالا اشاره کردیم بر روی دکمه Add to Chrome کلیک کنید ، خواهید دید که چگونه یک علامت جدید در کنار نوار آدرس مرورگر ظاهر می شود که به ما امکان دسترسی به تنظیمات آن را می دهد و از آن می توانیم عملکرد را فعال یا غیرفعال کنیم.

 

حالت تاریک در مرورگر

 

با نصب این افزونه ، هر بار که ما یک وب سایت را در مرورگر گوگل کروم باز می کنیم ، خواهیم دید که چگونه به طور خودکار با اعمال حالت تاریک باعث مراقبت از چشم ها و همچنین کاهش مصرف انرژی میشود . بنابراین ، اگر نسخه آنلاین برنامه واتس آپ که به واتس آپ وب نیز معروف است  را در Google Chrome باز کنیم و این حالت را فعال کنیم ، خواهیم دید که چگونه حالت تاریک در WhatsApp Web فعال می شود.

فعال کردن حالت تاریک در مرورگر فایرفاکس

اگر ما جزء کسانی باشیم که به طور پیش فرض از مرورگر وب موزیلا فایرفاکس استفاده می کنیم ، و بخواهیم حالت تاریک را برای استفاده در واتس اپ وب فعال کنیم ، می توانیم از یک افزونه دیگر استفاده کنیم. در این حالت ، در صفحه افزودنی های موزیلا ، Dark Mode پیدا می کنیم. ( با کلیک بر روی نام افزونه میتوانید به صفحه این افزونه مراجعه کنید ) . این یک افزونه است ، که ، مشابه آنچه Deluminate در مرورگر گوگل کروم انجام می دهد ، وظیفه اعمال حالت تاریک در تمام وب سایت هایی است که در فایرفاکس بازدید می کنیم.

 

فعال کردن حالت تاریک در فایرفاکس

پس از نصب افزونه Dark Mode در Firefox ، اولین کاری که باید انجام دهیم فعال کردن آن است زیرا به طور پیش فرض غیرفعال است. برای انجام این کار ، کافی است قسمتی که در کنار نوار آدرس مرورگر با نصب این افزونه اضافه شده و حالت دکمه روشن و خاموش دارد کلیک کنید . با یک کلیک فعال و با کلیک دیگر غیرفعال میشود . وقتی آن را فعال کنیم مشاهده  میکنیم که هنگام بازدید از هر صفحه وب در مرورگر فایرفاکس ، از جمله واتس اپ ، حالت سیاه و یا همان تاریک فعال میشود .

فعال کردن حالت تاریک فقط در واتس اپ وب

اما اگر ما فقط میخواهیم در نسخه آنلاین برنامه پیام رسان واتس اپ و نه در بقیه وب سایت ها حالت تاریک را اعمال کنیم ، می توانیم افزونه ها و افزودنی های خاصی را نیز پیدا کنیم که اجازه آن را به ما می دهد.

گوگل کروم

افزونه حالت تاریک در کروم

در مورد مرورگر گوگل کروم ، دو گزینه محبوب برای فعال کردن این حالت در نسخه آنلاین برنامه برای WhatsApp وجود دارد. مورد اول افزونه ای با نام God Mode for WhatsApp است که میتوانیم با کلیک بر روی نام افزونه به آن دسترسی داشته باشیم . این افزونه دقیقاً طراحی شده است تا این حالت خاص را بطور انحصاری در نسخه وب برنامه پیام رسان واتس اپ اعمال کند.

پس از نصب این افزونه بر روی Chrome ، خواهیم دید که چگونه یک علامت با نماد WhatsApp به رنگ سبز و سیاه ظاهر می شود. خوب ، این همان آیکونی که برای باز کردن نسخه وب برنامه باید آن را کلیک کنیم . جالب اینکه با کلیک بر روی آن یک پنجره جدید و مستقل باز خواهد شد که در آن یک آیکون به شکل خفاش خواهیم دید ، این همان چیزی است که به ما امکان می دهد حالت تاریک را در واتس اپ وب فعال کنیم.

برای شروع استفاده از برنامه پیام رسان واتس اپ تحت وب اگر با روال دسترسی به آن آشنایی ندارید میتوانید مقاله استفاده از واتساپ بدون نیاز به گوشی هوشمند را در سایت گوگلز مطالعه کنید .

گزینه دیگر نصب افزونه  Stylus است که به صورت رایگان در فروشگاه وب کروم موجود است. با این حال ، قبل از انجام باید کار دیگری انجام دهیم ، یعنی نصب تم وب WhatsApp Dark از این لینک . در ادامه  با کلیک بر روی دکمه Install With Stylish میتوانیم آن را نصب نماییم . پس از انجام این کار ، صفحه برنامه واتس اپ را در مرورگر خود باز می کنیم یا اگر قبلا آن را باز کرده ایم بارگذاری مجدد می کنیم ، به طور خودکار خواهیم دید که چگونه تم تاریک اعمال شده است و ظاهر آن کاملاً تغییر کرده است.

موزیلا فایرفاکس

واتس اپ وب در فایرفاکس

اگر ما از کاربران Firefox هستیم ، باید گفت که می توانیم افزونه دیگری پیدا کنیم که به ما امکان می دهد حالت تاریک را در واتس اپ وب بطور مستقل اعمال کنیم. یکی از آنها WhatsApp Web Plus است ، افزونه ای که ما می توانیم با کلیک بر روی نام اشاره شده در خط قبلی آن را نصب کنیم .

با نصب افزونه در مرورگر فایرفاکس ، کار بعدی که باید انجام دهیم باز کردن نسخه وب واتس اپ در فایرفاکس است. بعد از این کار به طور خودکار خواهیم دید که چگونه حالت تاریک در واتس اپ وب فعال می شود. اگر روی دکمه خود افزونه که در کنار نوار آدرس ظاهر می شود کلیک کنیم ، می توانیم بدون نیاز به انجام عمل دیگری ، مستقیماً برنامه پیام رسان را در فایرفاکس باز کنیم.

امیدوارم از این آموزش کامل که در خصوص فعال سازی حالت تاریک در مرورگرهای کروم و فایرفاکس و همچنین فعال کردن حالت تاریک در واتس اپ برای شما نوشتیم استفاده کافی را برده باشید.

 

5/5 - (2 امتیاز)
۰
برچسب ها :
نویسنده مطلب علی

بدون دیدگاه

logo-samandehi