۸ روش سریع برای تغییر در زندگی روزانه فقط در ۲ دقیقه !!!

تغییر در زندگی
۵/۵ - (۱ امتیاز)

ایجاد یک تغییر در زندگی و آن هم از نوع مثبت آنطوری که فکر میکنید نیاز به جهش های بلند و بزرگی ندارد . من اعتقاد دارم که فکرهای منفی یکی از مواردی است که مردم را از بهبود زندگی و دنیای خود باز می دارد. شما همیشه این نکته را در ذهن خود بایستی داشته باشید که سفر ۱۰۰۰ کیلومتری با قدم اول شروع میشود .روشی ساده تر که اغلب منجر به انجام عمل واقعی و ایجاد عادات جدید حداقل در زندگی خود من شده انجام گام های کوچکتر اما به تعداد زیاد بوده است .

امروز می خواهم ۸ روش سریع را با شما به اشتراک بگذارم که می تواند به شما کمک کند فقط در ۲ دقیقه مشکلات در زندگی روزانه خود را تغییر دهید. از طریق این مراحل کوچک می توانید شروع به ایجاد عادت هایی کنید که هر روز قوی تر می شوند و با گذشت زمان می توانند زندگی شما را به روشی تغییر دهند که شاید اکنون تصور آن را هم نتوانید بکنید. توصیه می کنم یک یادآوری ساده برای خود بنویسید و آن را روی تختخواب خود بگذارید تا وقتی که هر روز صبح از خواب بیدار می شوید ، آن را مشاهده کنید. یا یادداشت را محل کار خود قرار دهید تا در اوایل روز آن را مشاهده کنید.

 

۱- فقط ۲ دقیقه شروع به انجام مهمترین کار روزانه خود کنید

حداقل هفته ای یکبار خودم از این استفاده روش استفاده میکنم. بعضی روزها احساس میکنم نمیتوانم کار روزانه خود را شروع کنم و ترجیح می دهم دست به کاری نزنم و فقط استراحت کنم . بنابراین در چنین روزهایی فقط ۲ دقیقه مهمترین کار روزانه ام را شروع میکنم.نکته این است که شروع کار تقریباً همیشه سخت ترین بخش است. بعد از اینکه من شروع به حرکت کردم و ۲ دقیقه  از کارم را شروع کردم ، معمولاً  ادامه کار بسیار ساده است و خود به خود انجام میشود . انجام این کار را من یک تغییر در زندگی میدانم . زیرا باعث میشود دست از تنبلی بکشم و کاری را که بایستی انجام دهم به موقع و در مهلت مقررش به انجام میرسانم .

 

۲- در پایان روز کارهای خود را مرور کرده و قدردانی کنید

اگر در طول روز کارهای خوبی انجام دهید، این می تواند اعتماد به نفس شما را بالا ببرد . اگر فکر میکنید که کارهای مثبت و خوبی را در طول روز انجام داده اید دو دقیقه از پایان روز کاری خود را برای آن اختصاص داده و به آنچه که انجام داده اید فکر کرده و از کار خود قدردانی کنید. این همان کاری است که من بعد از نوشتن این مقاله و در پایان روز کاری ، به دلیل نوشتن آن از خودم قدردانی میکنم . زیرا این کار من شاید بتواند تغییر در زندگی اشخاص دیگر نیز بوجود آورد .

 

۳- استفاده از عبارات تاکیدی مثبت در طول روز

یک چیز که دوست دارم هنگام صبح که از خواب بیدار می شوم به خودم همیشه بگویم این است: “امروز یکی از روزهای خوب زندگی من است ” همینطور که این را به خودم می گویم ، سعی می کنم در طول روز آن را به خاطر بسپارم . دوستانم ، کارم ،اتفاقات کوچک روز و … به چیزهای روزمره برای من تبدیل نمیشوند بلکه چیزهایی هستند که من از داشتن آنها خوشحالم.

بیشتر بخوانید : آرامش درونی با ۱۵ راهکار ساده

آیا فکر میکنید اگر من در زندگی روزمره برای چیزهایی حتی کوچک شاد شوم ، آیا این بدان معنی است که من برای ادامه کار به سمت چیزهای بزرگتر بی انگیزه می شوم؟ جواب منفی. این روش نگاه کردن به زندگی ، در واقع به من انرژی و الهام بیشتر می بخشد ، زندگی راحت تر می شود و به من در هنگام کار انرژی بیشتری میدهد .

 

۴- تغییر در زندگی با نفس کشیدن هنگام استرس

هنگامی که با استرس روبرو می شوید ، هنگامی که احساس اضطراب ، تحریک و ترس می کنید ، ۲ دقیقه طول وقت بگذارید و به حالت نشسته از طریق بینی خود تنفس کنید و این کار را عمیقاً با شکم انجام دهید. در آن ۲ دقیقه فقط روی تنفس خود تمرکز کنید و به چیز دیگری فکر نکنید. این کار ذهن شما را آرام می کند و می توانید بعد از آن کار خود را با روحیه متمرکز تر و آرام تر از سر بگیرید.

 

۵- حواس خود را به لحظه حال بیاورید

حواس خود را از گذشته که در آن یک درگیری داشته اید و فکر کردن به آن باعث افسردگی شما شده بیرون بکشید. خود و توجه خود را در جایی که واقعاً قرار دارید قرار دهید. اینجا و همین الان. این کار را با نشستن به مدت ۲ دقیقه انجام دهید. ببینید چه چیزی در مقابل شماست. به بیرون پرندگان و ماشینها گوش دهید. آفتاب پاییزی را که از طریق پنجره بر روی لباس و پوست شما می تابد، احساس کنید.برای آن ۲ دقیقه کاملاً با تمام حواس خود تمرکز داشته باشید. این کار ذهن و بدن شما را آرام می کند. تفکربرای شما آسانتر می شود. و یک دیدگاه خوش بینانه طبیعی تر خواهید داشت .

 

۶- هنگام تصمیم برای قضاوت دیگران اندکی فکر کنید

وقتی احساس نیاز به قضاوت در مورد کسی را دارید که می شناسید یا ممکن است او را نشناسید ، دو دقیقه وقت بگذارید و این دو سؤال را از خود بپرسید:

  • چه چیزهایی از رفتار این شخص در خود من نیز وجود دارد که دوست ندارم دیگران آن را قضاوت کنند ؟
  • آیا خود من دوست دارم توسط دیگران قضاوت شوم ؟

از آنجا که هیچ کس نمی خواهد به روشی منفی قضاوت شود و انجام این کار در زندگی شما کمکی به ایجاد روابط خوب برای شما نمی کند بنابراین به خودتان کمک کنید تا با ایجاد یک مکث در هنگام احساس نیاز به قضاوت ، با یک تغییر در زندگی ، راه مثبت تری را انتخاب و چیزی بهتر را مد نظر قرار دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر شما میتوانید مقاله ۳ گام ساده و مهم برای متوقف کردن مقایسه خود با افراد دیگر که در سایت گوگلز منتشر شده را نیز مطالعه کنید .

 

۷-  از شخصی مناسب تعریف کنید

اگر در طول روز از کسی کار مثبتی دیدید حتما از او تعریف و تمجید کنید. این کار را حتی میتوانید برای همکاری که در طول روز در یک اتاق در کنار هم هستید انجام دهید. قطعا آن شخص خوشحال خواهد شد و شما نسبت به خودتان احساس خوبی خواهید داشت و احتمالاً احساسات مثبتی نیز از فرد خوشحال و تعریف شده دریافت خواهید کرد. این یک راه خوب و کوچک برای ایجاد روابط مثبت تر است. امتحان کنید و تغییر انجام شده در زندگی خود را مشاهده کنید .

 

۸- مخلوط کردن

برعکس کردن ها روال کارهای قبلی را در زندگی خود امتحان کنید .

  • اگر همیشه به دنبال گوشت هستید ، غذای گیاهی را تهیه کنید.
  • اگر اغلب کاری را نمیگذارید پیش برود بگذارید آن کار انجام شود .
  • اگر اغلب می گویید نه و به کارهای روزمره خود می چسبید ، بله را امتحان کنید و تفریح داشته باشید.

امروز در یک وضعیت مثبت یا منفی در زندگی خود ۲ دقیقه وقت گذاشته و با یک تأمل کوتاه تصمیمی بگیرید که برای شما غیر معمول است. عادت کنید که کارها را با هم مخلوط کنید تا با این سبک تغییر در زندگی لذت بیشتری ببرید. در شرایطی که واقعاً نیاز دارید ، از منطقه راحتی خود خارج شوید و  احساس زنده بودن کنید .

 

5/5 - (1 امتیاز)
۰
برچسب ها :
نویسنده مطلب علی

بدون دیدگاه

logo-samandehi