تهیه بستنی در خانه به سادگی در کمتر از ۱۰ دقیقه

تهیه بستنی
Rate this post

بستنی یکی از میان وعده هایی است که بسیاری از مردم دوست دارند و می توانید آن را تنها با چند ماده و تجهیزات خاص تهیه کنید. اکثر کتابهای آشپزی و دستور العمل های مجله از شما انتظار دارند که برای تهیه بستنی ، بستنی ساز در خانه داشته باشید ، اما می توانید با یک راهکار ساده که در اینجا برای شما مینویسم به سادگی هر چه تمام تر و با استفاده از ۲ کیسه پلاستیکی و یخ نسبت به تهیه بستنی خوشمزه اقدام کنید.

از دست ندهید : جوشاندن شیر به چه مقدار زمان نیاز دارد

شما میتوانید بین ۵ تا ۱۰ دقیقه یک بستنی خانگی برای خود با کمترین امکانات تهیه نمایید .

نیاز به استفاده از نمک برای انجماد سریع بستنی

یکی از عناصر اساسی در این روش نمک است. هنگامی که نمک را با یخ مخلوط می کنید ، نقطه انجماد یخ را پایین می آورد. آب به طور معمول در دمای ۰ درجه یخ می زند ، اما یک محلول نمک ۲۰٪ در دمای کمتر از ۲ درجه فارنهایت منجمد می شود . به همین دلیل است که در زمستان نمک را در جاده های یخی می پاشیم . نمک باعث آب شدن یخ می شود. در این دستور العمل محلول یخی آنقدر سرد است که به سرعت و به راحتی شیر طعم دار (یا خامه) شما را منجمد می کند. پس بهتر است از نمک استفاده کنیم تا زمان انجماد آن را افزایش دهیم .

 

مواد لازم برای تهیه بستنی در خانه

  • ۱ فنجان شیر
  • ۵ قاشق غذاخوری شکر
  • ۱/۲ قاشق چایخوری وانیل
  • ۳ فنجان یخ ، خرد شده یا مکعب
  • ۱/۳ لیوان نمک درشت برای
  • ۱ کیسه پلاستیکی ziplock به اندازه ای که قصد تهیه بستنی دارید
  • ۱ کیسه فریزر پلاستیک ziplock به اندازه نیاز

 

دستورالعمل تهیه بستنی

۱- شیر ، وانیل و شکر را در کیسه پلاستیکی کوچک ترکیب کنید. کیسه را محکم ببندید و مطمئن شوید که هوایی از کیسه خارج نمیشود . ( آن را به آرامی فشار دهید )

۲- یخ و نمک را در کیسه پلاستیکی به اندازه نیاز مخلوط کنید.

بستنی در خانه

۳- برای تهیه بستنی بایستی کیسه کوچک را درون کیسه پلاستیکی بزرگ قرار دهید و محکم ببندید.

بستنی

۴- حدود ۵ دقیقه کیسه را به شدت تکان دهید. می توانید از دوستان یا اعضاء خانواده نیز کمک بگیرید. ممکن است نیاز به پوشیدن دستکش های زمستانی داشته باشید زیرا کیف بسیارسرد خواهد بود .

۵- بعد از گذشت حدود ۵ دقیقه ، خواهید دید که مایع درون کیسه کوچکتر سفت شده است. بدون باز کردن کیسه ها ، بگذارید چند دقیقه دیگر روی یک بشقاب بماند ، مجدداً یخ ها را در کیسه بزرگتر بچرخانید تا اطراف کیسه کوچکتر را بگیرد.

۶- کیسه را باز کرده و بستنی را از داخل کیسه کوچک بیرون بیاورید. کار تهیه بستنی انجام شده است . میتوانید آن را نوش جان کنید.

تهیه بستنی در خانه

 

 

Rate this post
۰
برچسب ها :
نویسنده مطلب علی

بدون دیدگاه

logo-samandehi