معرفی ۵ مورد از بهترین اپلیکیشن های ترجمه زبان در جهان

اپلیکیشن ترجمه زبان اندرویدی
Rate this post

در گذشته ترجمه متون از زبانی به زبان دیگر بسیار دشوار بود و حتما بایستی یک نفر مترجم زبان که آشنایی کامل به آن زبان را داشت کار ترجمه را انجام میداد. اما اکنون بهترین اپلیکیشن های ترجمه زبان برای گوشی های موبایل وجود دارد که این کار را به راحتی هر چه تمام تر و حتی آپشن های بیشتر برای شما انجام میدهد.

در اینجا قصد داریم بهترین برنامه های مترجم زبان جهت ترجمه مربوط به هر زبانی به زبان دیگر را خدمت شما همراهان سایت گوگلز معرفی کنیم .

بهترین اپلیکیشن های ترجمه زبان به ترتیب اولویت

برای من به شخصه تصور اینکه بدون گوشی موبایل هوشمند از منزل خارج شوم کار بسیار دشواری است . زیرا بسیاری از کارهای شخصی را بدون همراه داشتن این وسیله قادر به انجام آن نیستم . جای هیچ تردیدی نیست که گوشی های هوشمند جزء وسایل لازم و ضروری در زندگی مدرن گردیده است . برای اینکه از قابلیتهای این گوشی ها استفاده کنیم نیاز است در بعضی از مواقع از اپلیکیشن های خاصی استفاده کنیم . برای مثال مسیریابی و ترجمه و …

در این بین برنامه های مترجم زبان زیادی نیز وجود دارد که انتخاب بهترین اپلیکیشن های ترجمه زبان که کار ترجمه متن و حتی صورت را به راحتی انجام دهند شاید از میان آنها کار دشواری باشد . ما در ادامه به معرفی پنج اپلیکیشن ترجمه زبان که در حوزه خود از بهترین ها هستند خواهیم پرداخت .

۱- گوگل ترنسلیت مترجمی بی رغیب

اپلیکیشن مترجم زبان گوگل ترنسلیت

این برنامه یکی از بهترین برنامه های ترجمه زبان در دنیا است که قابلیت ترجمه بیش از ۱۰۰ زبان به یکدیگر را دارد . روز به روز گوگل ترنسلیت هوشمند تر میشود و هر روز واژه های بیشتری به شکل صحیح برای آن ترجمه میشود . از دیگر قابلیتهای این برنامه امکان ترجمه صوتی میباشد که در سفرهای خارجی میتواند برای شما بسیار مفید باشد . شما یا هر کسی متنی را به هر زبانی که در گوگل ترنسلیت وجود دارد میگوید و این نرم افزار آن را به هر زبانی که شما بخواهید ترجمه میکند . حتی از دوربین گوشی نیز میتوانید برای ترجمه متن هایی که در عکس موجود است استفاده کنید .

دانلود گوگل ترنسلیت


 

۲- برنامه مترجم زبان مایکروسافت

مترجم اندرویدی مایکروسافت

این برنامه همانطور که از نامش مشخص است توسط شرکت مایکروسافت طراحی و نوشته شده است که هم قابلیت ترجمه کلمه و هم متن را برای شما دارد . اگر بخواهیم بهترین اپلیکیشن های ترجمه زبان را از میان گوگل ترنسلیت و مترجم مایکروسافت انتخاب کنیم قطعا گوگل ترنسلیت بهتر و کاراتر است ولی در ترجمه ، برخی از کلمات را مترجم مایکروسافت بهتر از گوگل ترنسلیت ترجمه میکند ولی دایره لغات گوگل ترنسلیت با مترجم مایکروسافت قابل مقایسه نیست و گوگل ترنسلیت یک سر و گردن بالاتر از این اپلیکیشن میباشد .

مایکروسافت ترنسلیتور با بهره گیری از یک سیستم منحصر به فرد و خاص بیش از ۶۰ زبان مختلف را در سراسر جهان پوشش داده و سعی کرده ترجمه ای دقیق و روان را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

 

بیشتر بخوانیدآموزش زبان انگلیسی با کدام روشها در منزل امکان پذیر است

 

همچنین با اضافه شدن قابلیت ترجمه متون از تصاویر به این نرم افزار همانند گوگل ترنسلیت ، هر گاه که به نوشته ای روی تابلو یا دیوار به زبان ناآشنا برخورد کنید، کافیست وارد این اپلیکیشن شده و دوربین را به سمت نوشته بگیرید تا اپلیکیشن آن را در چند ثانیه برای شما به ۲۱ زبان زنده دنیا ترجمه کند. برای هر چه آسان تر شدن کار، اپلیکیشن گزینه تشخیص خودکار زبان متن را هم برایتان فراهم کرده تا اگر زبان نوشته را نمی دانستید، کار تشخیص را به اپلیکیشن بسپارید.

دانلود برنامه مترجم زبان مایکروسافت


 

۳- نرم افزار iTranslate یکی دیگر از بهترین اپلیکیشن های ترجمه زبان

بهترین اپلیکیشن ترجمه زبان

 

نرم افزار iTranslate یکی از محبوب ترین برنامه های مترجم برای گوشی های اندروید و آی او اس است. یکی از قابلیت های این نرم افزار که آن را از دیگر برنامه ها متمایز می کند، مترجم صوتی آنلاین است. به واسطه این قابلیت می توانید صحبت کنید و پس از چند لحظه ترجمه آن را به زبان دلخواه خود  بشنوید. iTranslate از بیش از ۱۰۰ زبان زنده دنیا بصورت آنلاین پشتیبانی می کند و نزدیک به ۱۰ میلیون بار از گوگل پلی دانلود و امتیاز عالی ۴.۲ از ۵.۰ را از کاربران دریافت کرده است.

اگر بخواهیم از حالت آفلاین این برنامه استفاده کنیم امکان ترجمه‌ آفلاین بیش از ۴۰ زبان زنده‌ دنیا را دارد . این نرم افزار ابتدا برای آیفون ارائه شده بود اما اکنون در اختیار کاربران اندروید هم قرار دارد.

دانلود اپلیکیشن iTranslate


 

۴- مترجم فست دیک

مترجم ایرانی فست دیک

این برنامه ساخت کشور عزیزمان ایران میباشد که به صورت تخصصی بر روی ترجمه فارسی به انگلیسی و برعکس تمرکز دارد . این برنامه یکی از بهترین برنامه های مترجم زبان در ایران میباشد . همچنین وب سایت این برنامه کار ترجمه را بصورت آنلاین انجام میدهد . در حال حاضر توسط این اپلیکیشن میتوان کار ترجمه ۵۵ هزار کلمه را انجام داد .

از دست ندهید : یادگیری زبان انگلیسی با ۶ ترفند ساده و بسیار آسان برای شما

همچنین تیم این نرم افزار در حال کار بر روی قوی نمودن ترجمه متون نیز میباشند که این کار باعث شده این برنامه در حال رشد باشد . هیچ شکی نیست که این برنامه قابلیت مقایسه با غول های اپلیکیشن مترجم بالا را ندارد ولی بعنوان یک ایرانی وظیفه داریم برنامه های تاپ کشور خودمان را نیز معرفی نماییم . پس به همین منظور فست دیک را نیز در جمع ۵ تا از بهترین اپلیکیشن های ترجمه زبان به شما معرفی کردیم .

دانلود فست دیک

 

۵- اپلیکیشن ترجمه همه یا  All Translator

یکی از بهترین برنامه هایی است که می توانید برای ترجمه فوری هر متنی از آن استفاده کنید. توسط این اپلیکیشن میتوانید بلافاصله هر متنی را به هر یک از ۱۵۰ زبان دنیا ترجمه کند. All Translator Language یک برنامه رایگان برای ترجمه کلمات یا متن است. این برنامه برای مسافرین که به دیگر کشورهای جهان سفر میکنند بسیار مفید میباشد.

دانلود از گوگل پلی

Rate this post
۰
برچسب ها :
نویسنده مطلب علی

بدون دیدگاه

logo-samandehi