غیر فعال کردن اعلان ها – نحوه خاموش کردن اعلان برنامه ها در اندروید

غیر فعال کردن اعلان ها
۵/۵ - (۱ امتیاز)

اگر نگاهی به اطراف خود داشته باشیم خواهیم دید که اندروید در حال حاضر پرکاربردترین و محبوب ترین سیستم عامل موبایل است. سیستم عامل موبایل اندروید در حال حاضر بر روی میلیون ها تلفن هوشمند نصب و مورد استفاده قرار میگیرد.بعضی وقت ها اعلان هایی را از برنامه های نصب شده بر روی دستگاه اندرویدی خود دریافت میکنیم که بی دلیل است و بایستی برای خلاص شدن از آنها نحوه غیر فعال کردن اعلان ها در اندروید را بلد باشیم.

اگر مدتی است که از تلفن های هوشمند اندرویدی استفاده می کنید ، احتمالا متوجه شدید که برنامه های محبوب برای اندروید بسیار زیاد است. برنامه ها و نرم افزارها همیشه قدرت اصلی پلتفرم یک دستگاه اندرویدی بوده اند. کافی است نگاهی کوتاه به فروشگاه گوگل پلی بیندازید ، خواهید دید برنامه ها و بازی ها را برای هر دسته متفاوت و هدف خاص در آن پیدا خواهید کرد .

به طور متوسط ، کاربران تقریباً ۳۰-۴۰ برنامه را در گوشی های هوشمند خود نصب می کنند. خوب ، در این سیستم عامل هیچ محدودیتی در نصب برنامه وجود ندارد ، اما مدیریت اعلان ها می تواند یک کار مشکل ساز باشد. سیستم اعلان نیز همواره قدرت اصلی یک پلتفرم اندرویدی بوده است ، اما به نظر می رسد برخی از توسعه دهندگان نرم افزار اندروید از این بابت سوء استفاده می کنند و دائم کاربران با نوتیفیکیشن های مختلف و بی خاصیت دست و پنجه نرم میکنند . ( همان اعلان هایی که در بالای صفحه گوشی اغلب دارید)

بنابراین ، اگر پنل اعلان گوشی هوشمند شما همیشه در بالای صفحه با یک اعلان بی فایده پر شده است ، این مقاله را برای شما نوشته ایم . در این مقاله می خواهیم بهترین روش را برای غیر فعال کردن اعلان ها از هر برنامه در اندروید را با شما به اشتراک بگذاریم.

چگونه بایستی اعلان ها را در گوشی اندرویدی غیر فعال کنیم

۱- استفاده از برنامه مدیریت اعلان سیستم اندروید

اندروید یک گزینه داخلی برای مدیریت نحوه عملکرد اعلان را دارد. بنابراین ، در این روش ، قصد داریم از قسمت Notification Manager برای غیرفعال کردن اعلان های هر برنامه در اندروید استفاده کنیم.

در اولین قدم بایستی قسمت تنظیمات در گوشی اندرویدی خود را باز کنید.

در گام بعدی در تنظیمات ،  گزینه “برنامه ها” را لمس کنید.

 در مرحله سوم در این قسمت “برنامه های نصب شده” را انتخاب کنید.

اکنون لیست تمام برنامه های نصب شده در تلفن هوشمند خود را مشاهده خواهید کرد. برنامه ای را انتخاب کنید که توسط مدیریت اعلان شما می خواهید آن را مسدود کنید و سپس روی “اعلان” یا notification  ضربه بزنید. در اینجا برای نمونه برنامه پیام رسان واتس اپ انتخاب شده است.

غیرفعال کردن اعلان ها

برای غیر فعال یا خاموش کردن آن ، باید دکمه Allow Notification  یا ” مجاز به اخطار” یا  “مجاز به هشدار”  را غیرفعال کنید.

غیر فعال کردن نوتیفیکیشن

اینگونه است که می توانید اعلان ها یا همان نوتیفیکیشن ها را از هر برنامه ای در اندروید غیرفعال کنید.

۲- استفاده از قسمت Do Not Disturb

حالت عدم مزاحمت یا “مزاحم نشوید” که در سیستم عامل اندروید با عبارت Do Not Disturb نمایش داده می‌شود قابلیت کاربردی و جالب توجهی است که گوگل آن را از نسخه آب نبات چوبی یعنی اندروید ۵ معرفی کرد. این قسمت نیز در تنظیمات گوشی هوشمند قرار دارد و میتوانید آن را فعال یا غیر فعال کنید . با حالت Do Not Disturb Mode ، می توانید به راحتی برنامه های که قصد دارید از آنها اعلان دریافت نکنید را غیر فعال کنید .

حالت مزاحم نشوید در اندروید

همچنین زمانی که وارد این قسمت میشود میتوانید با یک کلیک کلیه اعلان ها را غیر فعال کنید و یا نوتیفیکیشن تک تک برنامه ها را فعال یا غیر فعال نمایید . استفاده از این قسمت بسیار ساده است و با مراجعه به آن به سادگی آن را فرا میگیرید .

با دو روشی که در بالا گفتیم به سادگی هر چه تمام میتوانید اعلان برنامه های مختلفی که در گوشی اندرویدی خود نصب میکنید را مدیریت کرده و در جایی که مشاهده کردید این برنامه از سیستم اعلان بی دلیل مزاحت برای شما ایجاد میکند نسبت به غیر فعال کردن اعلان ها در گوشی اقدام کنید. امیدوارم خواندن این مقاله برای شما مفید بوده باشد. اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا با ذکر منبع با دیگر دوستان خود آن را به اشتراک بگذارید.

 

5/5 - (1 امتیاز)
۰
برچسب ها :
نویسنده مطلب علی

بدون دیدگاه

logo-samandehi