معرفی ۵ اپلیکیشن جدید گوگل در زمینه سلامت دیجیتال که بایستی بشناسید

اپلیکیشن جدید گوگل
۵/۵ - (۲ امتیاز)

امروز ما آنقدر به گوشی هوشمند خود وابسته شدیم که بدون آن زندگی برای ما مشکل خواهد شد. در اینجا قصد داریم به معرفی ۵ اپلیکیشن جدید گوگل در زمینه سلامت دیجیتال بپردازیم. استفاده از گوشی هوشمند در عمل چیز بدی نیست ، اما بدون هدف بودن و گشت و گذار بی دلیل در اینستاگرام ، تلگرام یا فیس بوک و شبکه های اجتماعی شبیه به آن عملا حرکت خوبی نخواهد بود . برای مثال تماشای فیلم های بصورت تصادفی در یوتیوب می تواند اتلاف وقت باشد.

ما نمی گوییم که بررسی شبکه اجتماعی فیس بوک یا تماشای فیلم های YouTube چیز بدی است. همه ما در اوقات فراغت این کار را می کنیم. با این وجود بسیاری از کاربران تمام وقت از این سیستم عامل ها استفاده می کنند و وقت خود را بیهوده تلف می کنند.

بنابراین ، برای مقابله با چنین مواردی ، Google اخیراً برنامه جدیدی را اجرا کرده است که تحت عنوان Digital Wellbeing Experiments از آن نام برده میشود. در اصل این یک برنامه جدید است که از معدود برنامه هایی تشکیل شده و هدف اصلی آن کاهش استفاده از گوشی هوشمند است. بنابراین ، این مجموعه، برنامه هایی هستند که به منظور صرف زمان کمتر شما با تلفن همراه کمک می کنند.

 

معرفی ۵ اپلیکیشن جدید گوگل

به گفته گوگل ، آزمایش های جدید رفاه دیجیتال بستری برای ترغیب طراحان و توسعه دهندگان برای ایجاد رفاه دیجیتال در محصولات خود است. بنابراین ، در این مقاله ، ما قصد داریم لیستی از پنج برنامه اول اندرویدی را که جزئی از آزمایش های سلامتی دیجیتال گوگل هستند با شما به اشتراک بگذاریم.

 

۱- Unlock Clock

اپلیکیشن سلامت دیجیتال گوگل

در واقع یک برنامه اندرویدی است که بخشی از آزمایش های سلامتی دیجیتال گوگل است ، اما به عنوان تصویر زمینه زنده نیز عمل می کند. این یک روش جالب و کارآمد برای جلوگیری از باز کردن گوشی همراه در هر زمانی است. این تصویر زمینه زنده  تعداد دفعاتی را که قفل تلفن هوشمند خود را در یک روز خاص باز کرده اید ، شمارش می کند. اما برای استفاده از Unlock Clock باید مراحل مختلفی را طی کنید.

 

۲- اپلیکیشن جدید گوگل –  Post Box

اپلیکیشن جدید گوگل

این برنامه در اصل یک برنامه مدیریت اعلان است که توسط Google Creative Labs تهیه شده است. پس از نصب ، برنامه از شما می خواهد زمان مناسب برای تحویل اعلان ها را تعیین کنید. بنابراین ، این امکان را برای شما فراهم می کند که اعلان های خود را در زمانی که مناسب شما باشد ، به صورت دسته ای تحویل بگیرید. با این کار از بررسی کردن تلفن هوشمند خود در فواصل تصادفی جلوگیری میکند.

 

۳- اپلیکیشن  we flip

نرم افزار سلامت دیجیتال we flip

آیا می خواهید با دوستان و اعضای خانواده خود وقت خود را بگذرانید؟ شما باید از فناوری دست بکشید. این برنامه به انجام دقیق همین کارها کمک می کند. we flip به کاربران امکان می دهیم از تکنولوژی به صورت گروهی خارج شوند . هدف از این برنامه ساده است ، به سادگی صبر کنید تا همه به گروه بپیوندند ، پس از پیوستن ، سوئیچ را روشن کنید تا جلسه شروع شود. اگر کسی در گروه تلفن را قفل کند ، جلسه پایان می یابد. پس با استفاد از این برنامه کسانی که در گروه وارد میشوند از تکنولوژی استفاده نمیکنند مگر یکی از آنها از گروه خارج شود و جلسه پایان یابد.

 

۴- برنامه هوشمند مورف – morph

اپلیکیشن هوشمند مورف

مورف چیزی نیست جز یک مدیر برنامه هوشمند که تلفن همراه شما را با آنچه انجام می دهید هماهنگ میکند . برنامه های شما را به حالت های مختلف برای مثال کار و خانه سازماندهی می کند. این برنامه بر اساس حالت هایی که شما انتخاب کرده اید ، برنامه ها را پیشنهاد می کند.

به عنوان مثال ، اگر در خانه هستید ، به شما یوتیوب ، توییتر ، فیس بوک و غیره را توصیه می کند به طور مشابه ، برای زمان کار ، Evernote ، Google Drive و غیره را پیشنهاد می دهد ، با کمک این اپلیکیشن جدید گوگل شما می توانید برنامه ها را مطابق نیاز خود در موارد مختلف انتخاب کنید.

 

۵- اپلیکیشن Desert Island

اپلیکیشن سلامت دیجیتال Desert Island

اگر میخواهید راهی پیدا کنید تا در یک روز تنها بر روی برنامه های ضروری خود تمرکز داشته باشید باید Desert Island را امتحان کنید. شعار نهایی این برنامه این است که شما را به چالش بکشد تا بتوانید یک روز  را بدون استفاده از برنامه های پر کاربرد خود زنده بمانید !!!  بنابراین ، فقط برنامه هایی را انتخاب کنید که عامل اصلی حواس پرتی هستند و وقت شما را می کشد و به مدت ۲۴ ساعت به آن فرصت دهید تا در لیست انتظار بمانند.

مثلا اگر از اینستاگرام استفاده میکنید و به آن معتاد شده اید میتوانید این برنامه را بر روی آن اجرا کنید  تا دسترسی شما را برای ۲۴ ساعت بگیرد تا به کمک آن بتوانید تعادل استفاده از نرم افزار را در خود پیدا کنید .

این پنج اپلیکیشن جدید گوگل که جزء  آزمایش های سلامتی دیجیتال گوگل هستند را در اینجا معرفی کردیم. البته غول جستجوی گوگل احتمالاً به زودی برنامه های بیشتری را توسعه خواهد داد.

 

5/5 - (2 امتیاز)
۰
برچسب ها :
نویسنده مطلب علی

بدون دیدگاه

logo-samandehi