تست سخت افزار در اندروید – ۱۹ برنامه کاربردی برای تست سخت افزار

تست سخت افزار در اندروید
۵/۵ - (۳ امتیاز)

در حال حاضر اندروید محبوب ترین سیستم عامل در کل دنیاست و دلیل آن نیز بیشتر به خاطر تولید انبوه برنامه ها برای این سیستم عامل است. برنامه های زیادی برای تست سخت افزار در اندروید در فروشگاه گوگل پلی میتوان پیدا کرد تا بررسی کنید آیا همه چیز به درستی در تلفن هوشمند شما کار می کند یا خیر.

در این مقاله قصد داریم در مورد بهترین برنامه ها برای تست سخت افزار در اندروید با شما صحبت کنیم. با استفاده از این برنامه ها ، می توانید به راحتی عملکرد سخت افزار تلفن هوشمند خود را آزمایش و اطلاعات سخت افزاری و غیره را بررسی کنید. بیشتر برنامه هایی که می خواهیم در زیر آنها را معرفی کنیم در گوگل پلی بصورت رایگان در دسترس میباشند. بنابراین ، همراه ما شوید تا بهترین برنامه های اندرویدی برای تست سخت افزار گوشی هوشمند خود را بررسی کنیم.

 

۱- تست سخت افزار در اندروید با  Z-Device Test 

تست سخت افزار اندروید

برای به دست آوردن جامع ترین و عمیق ترین تحلیل در رابطه با گوشی هوشمند خود می توانید برنامه Z-Device Test  را دانلود کنید. این برنامه به شما امکان می دهد تا تمام اجزای سخت افزاری تلفن خود مانند دوربین دستگاه ، شتاب سنج ، GPS ، سنسور نور ، لرزش ، صدا ، CPU ، باتری و غیره را تست کنید و در مورد مشخصات سخت افزاری دستگاه خود اطلاعات لازم را کسب کنید. اگر سخت افزار شما از برخی ویژگی های دیگر مانند NFC ، سنسور فشار ، سنسور دما و غیره پشتیبانی می کند ، می توانید از طریق این سنسورها اطلاعات و همه آنها را نیز در یک برنامه واحد دریافت کنید. ویژگی های مختلف این برنامه را نمی توانید در هیچ جای دیگر و حتی در سایر برنامه های مشابه پیدا کنید.

 

۲- برنامه تست Sensor Box

برنامه سنسور باکس

برنامه جعبه سنسور برای بررسی تمام سنسورهای موجود در گوشی و بررسی جزئیات عملکرد آنها ساخته شده است. سنسورهایی مانند شتاب سنج ، نور ، جهت گیری ، مجاورت ، دما ، ژیروسکوپ ، صدا ، حسگر مغناطیسی و غیره در این برنامه تست سخت افزار اندروید آزمایش شده و نتایج پس از آن به شما اطلاع رسانی میگردد.

 

۳- اپلیکیشن اندرویدی Phone Doctor Plus

برنامه تست گوشی

برنامه Phone Doctor Plus دارای ویژگی های زیادی است تا بتواند اطلاعات عمیق و کاملی را در مورد گوشی هوشمند شما ارائه دهد ، این برنامه می تواند ۲۵ تست مختلف را برای بررسی قابلیت های سخت افزاری ارائه کند. این برنامه سنسورها ، باتری ، صفحه نمایش ، میکروفون ، فلش ، دوربین ، حافظه و غیره دستگاه اندروید شما را بررسی کرده و یک گزارش کامل از آزمایش سخت افزار اندروید به شما میدهد. اگرچه تست حسگر در این برنامه وجود ندارد اما این برنامه یکی از کاملترین برنامه های تست سخت افزار در اندروید است که طیف گسترده ای از آزمایشات را بر روی گوشی اندرویدی شما ارائه می دهد.

 

۴- بررسی سخت افزار و نرم افزار در اندروید با AIDA64

اپلیکیشن اندرویدی تست گوشی

این برنامه تست سخت افزار و نرم افزار قادر است اطلاعات تشخیصی مختلفی را برای تلفن ها ، تبلت ها ، ساعت های هوشمند و تلویزیون ها از جمله تشخیص CPU ، اندازه گیری ساعت اصلی در زمان واقعی ، ابعاد صفحه نمایش ، تراکم پیکسل و اطلاعات دوربین نشان دهد. ، سطح باتری و نظارت دما و غیره نیز در این نرم افزار قابل اندازه گیری است .

 

۵- برنامه CPU-Z

برنامه تست سخت افزار در گوشی هوشمند

این برنامه نسخه اندرویدی ابزار شناسایی محبوب CPU برای رایانه است.  CPU-Z یک برنامه رایگان است که اطلاعات مربوط به دستگاه شما را نشان  می دهد. این برنامه قادر است اطلاعات مربوط به سیستم ، نام تجاری و مدل دستگاه ، صفحه نمایش ، رم ، قسمت ذخیره سازی و همچنین اطلاعات مربوط به باتری و وضعیت  دما ، سنسورها را به شما نشان دهد.

 

۶- مشاهده اطلاعات سخت افزار با Droid Hardware Info

مشاهده اطلاعات سخت افزار

Droid Hardware Info یک برنامه برای نمایش مشخصات سخت افزاری برای اندروید است و اطلاعات دقیق در مورد تلفن هوشمند شما از جمله سیستم ، حافظه ، دوربین ، باتری و سنسور دارد. این برنامه می تواند گزارش کامل و نهایی از تست سخت افزار در اندروید برای گوشی هوشمند شما را به سادگی به شما نشان دهد.

 

۷- آزمایش سخت افزار اندروید – GFXBench GL Benchmark

آزمایش سخت افزار اندروید

 GFXBench یک معیار گرافیکی رایگان ، کراس پلت فرم و cross-API 3D است که عملکرد گرافیکی ، ثبات عملکرد بلند مدت ، ارائه کیفیت و مصرف برق را با یک برنامه کاربردی ساده و کاربردی اندازه گیری می کند. GFXBench 4.0 اندازه گیری عملکرد موبایل و دسکتاپ با جلوه های گرافیکی پیشرفته و افزایش بار کاری را امکان پذیر می کند.

 

۸- بدست آوردن اطلاعات سخت افزار اندروید با Hardware Info

بدست آوردن اطلاعات سخت افزار اندروید

این برنامه یکی از برنامه های کم حجم و سبک است که اطلاعاتی در مورد قابلیت های سخت افزاری دستگاه اندرویدی شما ارائه می دهد. داده ها به روشی ساده و آسان برای خواندن ارائه می شوند که شامل: سیستم ، صفحه نمایش ، پردازنده ، رم ، حافظه و غیره است.

 

۹- بررسی سخت افزار اندروید با CPU X

بررسی سخت افزار اندروید

 CPU X اطلاعات مربوط به دستگاه اندرویدی شما مانند پردازنده ، هسته ، سرعت ، مدل ، دوربین ، سنسورها و غیره را نشان می دهد . همچنین می توانید بر سرعت اینترنت (در اطلاعیه ها و نوار وضعیت) ، استفاده از داده ها (روزانه و ماهانه) نیز نظارت کنید. حتی می توانید سرعت بارگیری فعلی را در اعلان ها و سرعت ترکیبی را در نوار وضعیت مشاهده کنید.

 

۱۰- برنامه اندرویدی My Device

برنامه اندرویدی My Device

برنامه اندرویدی My Device  یا همان دستگاه من یک برنامه قدرتمند اما در عین حال ساده است که به شما امکان می دهد تمام جزئیات اساسی در مورد گوشی هوشمند خود را بدانید. این جزئیات اساسی  اطلاعاتی در مورد سیستم شما در تراشه (SoC) ، حافظه دستگاه یا مشخصات فنی در مورد باتری یا تمام اطلاعات مربوط به سنسورهای دستگاه شما میباشد.

 

۱۱- اپلیکیشن اندروید  Test Your Android

برنامه تست اندروید

 اگر به دنبال یک برنامه برای تست سخت افزار در اندروید هستید که دارای یک UI Material Design باشد ، باید به سراغ این برنامه بروید .  با استفاده از این برنامه می توانید ویژگی های دستگاه خود را تست کنید و تمام اطلاعات سیستم اندروید خود را در این برنامه دریافت کنید.

 

۱۲- تست سخت افزار در اندروید با  DevCheck

تست سخت افزار در اندروید

سخت افزار خود را در زمان واقعی نظارت کرده و اطلاعات کاملی از مدل دستگاه ، CPU ، GPU ، حافظه ، باتری ، دوربین ، دیسک سخت ، شبکه و سیستم عامل خود بدست آورید. این برنامه تمام اطلاعات مورد نیاز در مورد سخت افزار و سیستم عامل شما را به روشی واضح ، دقیق و سازمان یافته در اختیار شما قرار می دهد.

 

۱۳- اطلاعات کامل سیستم اندروید با Full system info

پیدا کردن اطلاعات کامل سیستم اندروید

 این برنامه یک نرم افزار و اپلیکیشن خارق العاده است که  اطلاعات کامل سیستم اندروید شما را ارائه میدهد . این برنامه نه تنها اطلاعات اولیه را در مورد  دستگاه اندرویدی شما را می دهد بلکه به شما می گوید که آیا دستگاه اندرویدی شما روت شده است یا نه. با استفاده از این برنامه همچنین می توانید پارامترهای جالب سیستم خود را در لحظه مشاهده کنید.

 

۱۴- اپلیکیشن اندرویدی تست سخت افزار Device Info

اپلیکیشن اندرویدی تست سخت افزار Device Info

 برنامه Device Info جامع ترین ، قدرتمندترین و جالب ترین برنامه است که تمام اطلاعاتی را که می خواهید در مورد تلفن ، سیستم و سخت افزار شما را با جذاب ترین و زیبا ترین رابط کاربری (با استفاده از Design Material ) در اختیار شما قرار می دهد.

 

۱۵- برنامه Phone Info

پیدا کردن اطلاعات سخت افزاری دستگاه اندروید

 این یکی دیگر از برنامه های رایگان است که شما می توانید نصب کرده تا بتوانید گزارش های مربوط به سیستم عامل اندروید خود را دریافت کنید. اطلاعات تلفن در مورد پردازنده ، وضوح صفحه نمایش ، رم ، فضای ذخیره سازی و موارد دیگر در این برنامه قابل نمایش است. همچنین می توانید اطلاعات مربوط به باتری مانند وضعیت ، دما و ظرفیت را دریافت کنید.

 

۱۶- تست سخت افزار اندروید با TestM

تست سخت افزار اندروید با TestM

TestM  یکی دیگر از بهترین برنامه های اندرویدی است که به کاربران کمک می کند تا اطلاعاتی درباره سخت افزار دستگاه خود جمع کنند. با کمک TestM ، می توانید یک گزارش عینی دقیق دریافت کنید تا بتوانید از آن برای فروش ، خرید یا تعمیر تلفن خود استفاده کند. این برنامه تقریباً همه چیز را برای آزمایش شامل بلندگوها ، صفحه لمسی ، سنسورها ، اتصال ، حرکت ، دوربین و موارد دیگر در اختیار دارد.

 

۱۷- اپلیکیشن اندرویدی Device Info HW

اپلیکیشن اندرویدی Device Info HW

برنامه Info HW  Device یکی دیگر از بهترین برنامه های اندروید است که به کاربران کمک می کند تا اطلاعات مربوط به سخت افزار و نرم افزار را جمع آوری کنند. این برنامه می تواند صفحه نمایش لمسی ، دوربین ها ، سنسورها ، حافظه ، فلش ، NFC ، شارژر ، باتری ، WiFi و بسیاری موارد دیگر را شناسایی کند تا اطلاعات مناسبی از دستگاه به شما نشان دهد.

 

۱۸- تست سخت افزار اندروید با ۳DMark

تست سخت افزار اندروید با 3DMark

۳DMark  نیز یکی دیگر از بهترین برنامه هایی است که بیشتر مورد استفاده گیمرهای اندرویدی قرار دارد. برنامه عملکرد GPU و CPU دستگاه شما را مشخص می کند و در پایان آزمون نمره ای کسب می کنید که می توانید از آنها برای مقایسه مدل ها مختلف استفاده کنید.  لازم به ذکر است برنامه ۳DMark  نیز چیزهای بیشتری را در اختیار شما قرار می دهد. این برنامه نمودارها ، لیست ها و رتبه بندی های منحصر به فرد خود را دارد.

 

۱۹- برنامه تست سخت افزار  System Info Droid

برنامه تست سخت افزار  System Info Droid

این برنامه به شما اجازه می دهد تا با پارامترها و گزارش لحظه ای اطلاعات کامل از دستگاه هوشمند خود داشته باشید و عملکرد آن را با معیار گنجانده شده تست کنید . همچنین میتوانید حافظه رم دستگاه خود را آزاد کرده  ، APK یا همان نسخه اصلی برنامه های نصب شده را کپی کنید و آمار و اطلاعات دستگاه خود را با دوستان به اشتراک بگذارید.

برنامه هایی که در بالا معرفی شد برخی از بهترین برنامه ها برای تست سخت افزار در اندروید هستند. اگر برنامه های دیگری در این زمینه میشناسید که عملکرد مناسبی داشته اند میتوانید در زیر این نوشته آن را با دیگر دوستان به اشتراک بگذارید .

 

5/5 - (3 امتیاز)
۰
برچسب ها :
نویسنده مطلب علی

بدون دیدگاه

logo-samandehi