رمان های عاشقانه ایرانی – ۱۰ رمان عاشقانه که هر کس باید بخواند

رمان های عاشقانه ایرانی
۵/۵ - (۲ امتیاز)

در این نوشته قصد داریم به معرفی بهترین رمان های عاشقانه ایرانی بپردازیم . اگر بخواهیم در خصوص رمان بیشتر بدانیم باید بگویم رمان مهم‌ترین و معروف‌ترین شکل تبلوریافته ادبی روزگار ماست. گفته شده رمان با «دن کیشوت» اثر سروانتس نویسنده اسپانیایی درخلال سال‌های ۱۶۰۵ تا ۱۶۱۵ متولد شده است.ادبیات عاشقانه از پرطرفدارترین گونه‌های ادبی است و کتاب‌ های کمی یافت می‌شوند که در آن‌ها داستان عاشقانه و احساسی روایت نشده باشد. بسیاری از آنها شرح وصال و بسیاری دیگر شرح فراق و جدایی را توصیف می‌کنند.

هدف از این نوشته معرفی بهترین رمان های عاشقانه ایرانی است و بحث ما پرفروش‌ترین رمان‌های ایرانی در این نوشته نیست . پس همراه ما شوید تا به معرفی بهترین رمان های عاشقانه از نویسندگان ایرانی بپردازیم .

 

۱- رمان عاشقانه اسطوره

رمان عاشقانه اسطوره

این رمان ایرانی اثر پگاه رستمی فرد نویسنده خوب ایرانی است که با قلم زیبای خود این کتاب را در ۶۱۶ صفحه نوشته است . ژانر این رمان عاشقانه و اجتماعی است و داستان رمان درباره دختری دانشجو به نام شاداب است که در حال تحصیل در ترم سه رشته مهندسی عمران در دانشگاه تهران است.

بیشتر بخوانید : بهترین کتاب‌های سال ۲۰۱۹ از دید مجله معتبر نیویورک تایمز

وضعیت مالی خانواده شاداب ضعیف است و او مجبور است به دنبال کار باشد . تبسم دوست شاداب او را برای کار به یک شرکت تبلیغاتی معرفی میکنه که رئیس این شرکت مردی به نام دیاکو است . شاداب از قبل دیاکو را میشناخته و بدون آنکه دیاکو بداند عاشق او بوده است .

این رمان را میتوان در دسته جدیدترین رمان های عاشقانه نیز قرار داد . اگر واقعا اهل خواندن رمان هستید این کتاب را برای خواندن پیشنهاد میکنیم . کسانی که این رمان را مطالعه کردند بسیار از خواندن آن راضی بوده و آن را به دیگران نیز پیشنهاد کردند.

 

۲- رمان تقاص

داستان عاشقانه تقاص

این رمان به قلم هما پور اصفهانی و در سبک عاشقانه نوشته شده است . داستان رمان عاشقانه تقاص از این قرار است :

داستان آن از سال ها پیش آغاز شد . وقتی هنوز چشم به دنیا باز نکرده بودم حوادثی رخ داد که تاثیرش را مستقیم روی زندگی من و تو گذاشت.شاید هیچ کس تصورش را هم نمی کرد

یک عشق آتشین در گذشته باعث یک عشق آتشین دیگر در آینده شود.اما به خاطر زهری که گذشتگان از عشق چشیدند عشق ما نیز باید طعم زهر به خودش بگیرد. باید تقاص پس بدهیم  هم من هم تو و آن هم تقاص گناهی که نکردیم.

 

۳- رمان تو هنوز اینجایی

داستان تو هنوز اینجایی

دختری برای این که پدرش رو از ورشکستگی نجات دهد با مردی قرار میذاره که اگه اون طلب پدرش رو پرداخت کنه در عوض اون با پسرش که به دختره علاقه داره ازدواج کنه ولی دختره هیچ حسی به پسره نداره. این رمان عاشقانه را خانم مهسا نجف زاده در ۴۹۴ صفحه به رشته تحریر درآورده و میتوان آن را در دسته پرمخاطب ترین رمانهای عاشقانه قرار داد .

 

۴- رمان عاشقانه راز یک سناریو

رمان عاشقانه راز یک سناریو

این رمان اثر مریم موسیوند است و سبک و تراژدی عشاقانه ، معمایی دارد . داستان روایتگر زندگی دختری به اسم گلی‌ست که در شهر دیگری جدا از خانواده خود پرستار است.
ورق زندگی گلی زمانی برمیگردد که یک شب بالاجبار برای رساندن خود به پدر مریضش سوار ماشینی می‌شود و در تاریکی شب اسیر دست چندین متجاوز می‌شود و در همان زمان مردی به کمکش می‌آید که می‌شود ناجی و بعد می‌شود درد و …

 

۵- رمان ایرانی دالان بهشت نوشته‌ نازی صفوی

کتاب دالان بهشت

دالان بهشت  هم یکی دیگر از داستان‌های عاشقانه است که خانم نازی صفوی آن را نوشته است . نکته قابل توجه این است که برخلاف کلیشه‌های همیشگی، داستان کتاب از زبان دختری روایت می‌شود که سعی در توصیف اشتباهات و واکاوی رفتارهای غلط خود در رابطه احساسی‌اش دارد و با روایت صادقانه‌ای که دارد حس همذات‌پنداری را در خواننده برمی‌انگیزد.

بیشتر بخوانید :  دانلود رایگان کتاب دیوانگان ثروت ساز

نازی صفوی در رمان دالان بهشت داستان زندگی دختری از خانواده‌ای بازاری به اسم مهناز را روایت می‌کند. مهناز در خانواده‌ای مذهبی بزرگ شده است و زندگی راحتی دارد. پسر همسایه‌شان محمد عاشقانه او را دوست دارد. محمد از مهناز زمانی‌که تنها ۱۷ سال دارد خواستگاری می‌کند و این دو زندگی مشترک خود را آغاز می‌کنند. اما سن کم مهناز باعث بروز رفتارهای ناشیانه از او می‌شود. رفتارهای خام اخلاقی، عاطفی و فرهنگی مهناز باعث به‌هم خوردن رابطه‌ی آن‎ها می‌شود. محمد پس از طلاق به خارج از کشور مهاجرت می‌کند.

 

۶- رمان ایرانی راز خورشید

این رمان اثر شادی داوددی است و در دسته داستان های عاشقانه قرار میگیرد . بخش کوچی  از این رمان به شرح ذیل است :

به قدری عصبی بود که حد واندازه ای برای ﺁن نمیشد تصورکرد. تمام شب گذشته را بعد از شنیدن خبر گریه کرده بود ودائم به دنبال یک دلیل منطقی برای ﺁن اتفاق می گشت! نمی دانست مقصراصلی چه کسی بوده ویا چه کسانی می توانستند درتصمیمی که اوگرفته نقش اصلی را به عهده داشته باشند!

 

۷- رمان ردیف کلاغ ها

داستان عاشقانه ردیف کلاغ ها

این رمان نوشته مهسا.الف در ژانر معمایی و عاشقانه است . خلاصه کوتاهی از رمان :

برخی از جرایم هرگز فراموش نمی شوند . حنا در زندگی اش به خطر نمی زند ، آپارتمانش را با وسواس در یک منطقه مطمئن و امن با همسایگانی خوب انتخاب میکند ، جایی که بتواند یک زندگی آرام و کم حاشیه داشته باشد .

 

۸- رمان قتل کیارش

رمان عاشقانه ایرانی قتل کیارش

رمان عاشقانه قتل کیارش را مژگان زارع نوشته است . در این داستان شخصیتی به نام کیارش دولتشاه در یک میهمانی خانوادگی به قتل می رسد ، تمام مدارک نشان می دهند قاتل ، دختر نگهبان خانه است اما حقیقت چیز دیگریست …

 

۹- رمان خانه من به قلم منا معیری

رمان خانه من

خلاصه رمان : بیچاره قاسم… ده سالش بود ولی شاید اندازه یک بچه دو ساله هم نمی فهمید و دیوانه وار می خندید. بیخیال دنیای اطرافش روی دیوار دالی بازی می کرد و می خندید.
مادر معتادش در بچگی به او قرص خواب می داد که صدای گریه های قاسم که از گرسنگی بود را نفهمد.

بیشتر بخوانید : کتاب هایی که نحوه پول دار شدن را آموزش می دهند

قاسم دوباره پرید روی دیوار و خندید: دالی…خواهرش هجده ساله بود اسمش قدسی بود و از همان بچگی صدایش می زدند شراره…صورت خود را آرایش می کرد و مثل بدل فروشی سیار بود…مانتوی فسفری می پوشید و می گفتند که پدرش کلاهش را بی اندازد بالاتر… داستان خانه من نیز سبکی از رمان عاشقانه دارد .

 

۱۰- رمان عاشقانه دوئل دل

کتاب دوئل دل

این رمان در ۵۶۴ صفحه توسط مدیا خجسته نوشت شده است . خلاصه ای از داستان به این شرح است :

در فضای خفقان آور و ترسناک میانتان هر روز برای زنده ماندن کمی بیشتر از قبل دست و پا زدم نه اینکه زندگی کردن را یادم نداده باشند… نه..!  فقط میان این دود و باروت، هر روز کمی بیشتر از دیروز نفس کشیدن را فراموش کردم..خط فرضی و قرمز میان حفره های تفنگ شما، مرز میان احساس و زندگی ام را ساخت…پابرهنه و محکم،

5/5 - (2 امتیاز)
۰
برچسب ها :
نویسنده مطلب علی

بدون دیدگاه

logo-samandehi