کسب درآمد به دلار در ایران – هر آنچه از کسب درآمد دلاری باید بدانید

کسب درآمد به دلار
۵/۵ - (۴ امتیاز)

سال هاست که صحبت های زیادی از کسب درآمد به دلار در ایران با عنایت به بیزینس های آنلاین و روشهای کسب درآمد اینترنتی مطرح است . با توجه به اختلاف قیمت ریال به دلار قطعا کسب درآمد به دلار میتواند بسیار دلچسب و دلنشین برای هر کسی در ایران باشد. کسب درآمد دلاری در ایران از آن جهت اهمیت دارد که حتی مقدار کمی درآمد، مثلا روزانه حتی ۱۵ دلار می‌تواند به ریال یک درآمد جانبی بسیار مناسب برای خیلی از افراد باشد. اگر قیمت دلار را حدود ۱۳ هزارتومان فرض کنیم فقط ۱۵ دلار درآمد روزانه برابر با ۵/۸۵۰/۰۰۰ تومان درآمد ماهانه فقط در ۳۰ روز خواهد بود.

سوالهای زیادی روزانه پرسیده میشود و آن این است که چگونه درآمد به دلار داشته باشیم . ما در این نوشته قصد داریم از حقایق مهم این روش کسب درآمد برای شما بنویسیم و بگوییم آیا درآمد دلاری واقعی حقیقت دارد یا خیر . پس در ادامه این مقاله همراه ما باشید .

 

واقعیتی که از کسب درآمد به دلار بایستی بدانید

قبل از هر چیز بایستی بدانید کسب درآمد به دلار واقعیت دارد و هر کسی میتواند از هر مکانی در دنیا این روش را تجربه کرده و درآمد مناسبی داشته باشد. خوب تا اینجای کار همه چیز خوب است پس چه چیز میتواند در این موضوع برای ما چالش درست کند . خوب از اینجا به بعد چند چالش برای ما ایرانی ها درست میشود .

مسئله اول و مهم این است که برای داشتن کسب درآمد دلاری بایستی حتما یک حساب مستر کارت و یا ویزا کارت داشته باشید و یا امکان استفاده از حسابهای واسط مانند پی پل برای شما محیا باشد تا به کمک آن بتوانید حساب واسط خود را به ویزا کارت یا مستر کارت وصل کرده و درآمد خود را نقد نمایید . البته بصورت الکترونیکی نیز میتوانید از حساب الکترونیکی واسط خود به حسابهای دیگر انتقال داشته باشید .

ویزا کارت و مستر کارت

متاسفانه دسترسی به حساب ویزا کارت و مسترکارت بصورت مستقیم در ایران وجود ندارد و همچنین حساب های واسط معتبر مانند پی پل دسترسی ایرانیان داخل ایران به حساب پی پل به دلیل تحریم ها را بسته و اگر شما در این سایت با تغییر آی پی به آی پی خارجی ثبت نام کنید و موقعیت مکانی خود را بصورت الکترونیکی تغییر دهید بعد از چند روز پی پل متوجه این موضوع شده و حساب شما را با هر مقدار پول بلوکه میکند . پس قطعا این کار مقدار ریسک بالایی برای کسب درآمد به دلار برای شما خواهد داشت .

در این میان افرادی هستند که این ریسک را به جان خریده و با استفاده از سرورهای مجازی شروع به باز کردن حساب پی پل و یا انواع حساب واسطی که نیاز دارند کرده  و کسب درآمد خود را آغاز میکنند.

بیشتر بخوانید : کار در منزل با روش جدید و کاملا قانونی که معتبر و پولساز است

یک راه مناسب برای دور زدن تحریم ها و داشتن کسب درآمد به دلار استفاده از ویزا کارت یا مستر کارت مجازی است که این کار را میتوانید از طریق سایتهای ایرانی مانند پی ۹۸ انجام دهید . این سایتهای برای شما حساب ویزاکارت و یا مستر کارت مجازی باز میکنند و میتوانید از طریق آنها حساب پی پل خود را وری فای کنید. حتی این سایتها در ایران میتوانند به شما حساب Paypal  وریفای شده تحویل دهند تا کسب درآمد دلاری خود از ایران را شروع کنید . ولی همانطور که گفتم در صورتی که سایت پی پل متوجه این شود که موقعیت شما از داخل ایران است حساب شما را با هر مقدار پولی که داشته باشید بلوکه میکند .

یک راه دیگر که برای کسب درآمد به دلار در ایران میتوانم به شما پیشنهاد کنم این است که از طریق آشنایانی که در خارج از کشور دارید این کار را شروع کنید . یعنی کار را شما انجام میدهید ولی با هویت آشنایی که در خارج از کشور دارید . البته باید این نکته را در نظر داشته باشید که بایستی حتما از وی پی ان همان کشوری که آشنای شما در آن است استفاده کنید تا موقعیت شما فاش نشود .

خوب تا اینجا متوجه شدید که کسب درآمد به دلار بصورت مستقیم برای ما ایرانی ها در حال حاضر وجود ندارد و بایستی از راههای واسط استفاده کرد . خوب تا اینجای کار هر چه گفتیم فقط با این ذهنیت بود که ما به درآمد رسیده ایم و قصد داریم درآمد خود را نقد نماییم. ولی این نکته مهم است تا کاری برای انجام نباشد از درآمد دلاری خبری نیست . پس در ادامه همراه شوید تا راههای کسب درآمد دلاری را با شما به اشتراک بگذارم.

 

چگونه درآمد دلاری داشته باشیم

واضح و روشن است تا کاری نباشد درآمد نیز وجود ندارد. پس ما بایستی روشهایی را پیدا کنیم و بلد باشیم تا بتوانیم از آن طریق پول به دست آوریم . در ادامه برخی از این روشها که میتواند برای ما پولساز باشد را با شما به اشتراک میگذاریم .

 

۱- کسب درآمد از سایتهای کلیکی

کسب درآمد به دلار از کلیک

سایتهای خارجی زیادی هستند که به خاطر کلیک کردن شما بر روی تبلیغاتی که نمایش میدهند به شما پول پرداخت میکنند . البته تعداد سایتهای کلاهبردار و اسکم در میان این سایتها کم نیست و بایستی سایتی را برای کار کردن انتخاب کنید که سایت مناسبی برای این کار است .

با تجربه ای که به شخصه در این زمینه دارم سایت نئوباکس را به شما پیشنهاد میدهم .  البته سایت ojooo هم سایت مناسب برای کسب درآمد دلاری میباشد. نکته مهمی که در سایت اوجو برای من جالب بود این است که میتوان درآمد خود را به بیت کوین دریافت کرد . دریافت درآمد به بیت کوین میتواند برای ما ایرانی ها بسیار مناسب باشد. زیرا مشکل دریافت هزینه انجام کار در حساب واسط شبیه پی پل حذف شده و میتوانید آن را در کیف پول بیت کوین خود دریافت کنید.

بیشتر بخوانید : چگونه یک کسب و کار اینترنتی موفق راه اندازی کنیم

شما میتوانید این کیف پول را حتی بر روی موبایل خود بسازید و یا در مبالغ بالاتر میتوانید کیف پول سخت افزاری برای این کار داشته باشید که یک شماره مخصوص به خود دارد و به راحتی میتوانید هزینه خود را دریافت نمایید و از کسب درآمد دلاری خود لذت ببرید . مبالغی که در کیف پول ارز دیجیتال خود دارید را به سادگی میتوانید از طریق صرافی های داخلی و حتی سایتهای صرافی مانند پی ۹۸ که در بالا به آن اشاره کردم نقد نمایید. این کار بسیار ساده است .

نکته ای که در کسب درآمد دلاری در این سایتها وجود دارد این است که بایستی با یک استراتژی مناسب کسب درآمد خود را افزایش دهید. یعنی شما اگر بخواهید فقط بر روی تبلیغات روزانه خود کلیک کنید شاید در ۳ ماه تنها ۲ دلار به دست بیاورید که این اصلا مناسب و به صرفه نیست. شما بایستی در اینگونه سایتها برای خود زیرمجموعه بگیرید ( چه با هزینه و چه مستقیم از طریق لینک معرف ) تا بتوانید کسب درآمد مناسبی در ماه داشته باشید .

 

۲- کسب درآمد دلاری از کوتاه کردن لینک

کسب درآمد از کوتاه کردن لینک

کاربرد اصلی سرویس‌های کوتاه‌کننده لینک ، کوتاه کردن لینک‌های طولانی است. لینک‌های کوتاه‌ شده علاوه بر ظاهر زیباتر، می‌توانند به راحتی قابل تایپ باشند. سایتهای زیادی هستند که میتوانید در آنها لینک های مورد نظر خود را کوتاه کرده و آن را در مکانهایی که بازدید بالا دارند مانند شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته و با هر چند کلیک درآمد دلاری داشته باشید. درآمد شما رابطه مستقیمی با تعداد کلیک‌هایی دارد که روی لینک‌های کوتاه‌شده شما انجام می‌شود. بنابراین هرچقدر بتوانید لینک‌هایتان را در معرض دید و دسترسی افراد بیشتری قرار دهید، درآمد شما بیشتر خواهد بود.

بیشتر بخوانید : هفت گام برای کسب درآمد از اینترنت

فقط نباید به یک مکان، یک صفحه یا یک سایت اکتفا کنید. صفحات بیشتر، کانال تلگرام، گروه‌های مرتبط، وبلاگ‌های بیشتر و حتی چندین سایت می‌تواند شما را به درآمد بالاتری برساند. لینک‌های شما هرچقدر بیشتر، متنوع‌تر و هدف‌دارتر باشند موفق‌تر خواهید بود و درآمد دلاری بیشتری خواهید داشت.

 

۳- داشتن درآمد پایدار از سایتهای فریلنسری

کسب درآمد از فریلنسر

اگر شما جزء افرادی هستید که تخصص خاصی دارید میتوانید از تخصص خود کسب درآمد دلاری داشته باشید. سایتهای زیادی در این زمینه وجود دارند که شما در آنها ثبت نام میکنید و بعنوان آزادکار مشغول کار میشوید . مردم وقتی نیاز به خدمات خاصی دارند مثلا طراحی سایت ، وارد آن سایتها میشوند و پیشنهاد خود را ارائه میدهند. این پیشنهاد برای شما که در آن دسته برای انجام کار از قبل ثبت نام کرده اید نیز توسط سایت واسطه ارسال میشود و شما قیمت انجام کار را ارائه میکنید .

اگر قیمت شما برای طرف مقابل مناسب باشد قطعا انجام کار را به شما واگذار میکند . نکته  مهمی که در اینجا میتواند مهم باشد این است که شما بایستی به حداقل های زبان انگلیسی آشنا باشید و همچنین متوجه نشوند مکان شما از داخل ایران است. در این صورت شما میتوانید مانند مثلا یک فردی که در آمریکا زندگی میکند کار کرده و درآمد دلاری بسیار مناسب داشته و آن را به ریال خرج نمایید.

 

۴- کسب درآمد به دلار با فروش کالای خود یا دیگران

کسب درآمد از اینترنت

یکی دیگر از راههایی که میتوانید از طریق آن کسب درآمد آن هم به دلار داشته باشید فروش کالا در اینترنت است . این کالا میتوانید فیزیکی باشد یا مجازی . خوب قطعا فروش کالا اگر بصورت مجازی مثل فایلPDF  ، کتاب الکترونیکی ، اپلیکیشن و … باشد بسیار ساده تر است و نیاز به ارسال وجود ندارد و میتوان آن را از طریق دانلود به فروش رساند. فروش محصولات قابل دانلود به یکی از پرسودترین کسب و کارها تبدیل شده است.  زیرا علاوه بر اینکه هزینه‌ها و دردسرهای تحویل کالا را ندارید، می‌توانید از هر جای دنیا به سایر نقاط فروش داشته باشید.

مکانهایی که برای فروش محصولات مجازی وجود دارد بسیار زیاد میباشد اما پیشنهاد من به شما فروش از طریق سایت کلیک بانک Clickbank  است . شما میتوانید یک محصول دیجیتالی مانند کتاب درست کنید و بر روی آن قیمت گذاشته و آن را به فروش برسانید و از این راه درآمد دلاری مناسبی داشته باشید.

نکته ای که وجود دارد این است ابتدا باید بازار را بیابید، سپس برای آن محصول بسازید. نه اینکه محصول را بسازید و بعد برای آن به دنبال مشتری باشید. بنابراین برای فروش این محصولات نباید صرفا براساس حدس و گمان دست به کار شوید و محصول تولید کنید . ابتدا تحقیقات کاملی در مورد نیازهایی که وجود دارد انجام دهید و سپس یک محصول خوب بسازید و آن را بفروش برسانید .

همچنین در سایتهایی مانند کلیک بانک محصولاتی وجود دارد که شما میتوانید بعنوان واسطه برای آنها بازاریابی کرده و از فروش آنها سود خوبی به دلار نصیب خود کنید . در بعضی از مواقع پورسانت فروش این محصولات دیجیتالی تا ۵۰ درصد نیز میسرد که این موضوع میتواند کسب درآمد به دلار  بسیار مناسبی برای شما داشته باشد.

اگر از فروش محصول دیجیتال مانند کتاب بگذریم راه دیگر فروش کالای فیزیکی است که میتواند بسیار پرسود و پردرآمد برای شما باشد. اگر شما بتوانید در سایتی مانند آمازون فعالیت کنید قطعا میتواند درآمد بسیار مناسبی برای شما داشته باشد . شرط آن است است که این سایت متوجه نشود فعالیت شما از داخل ایران است.

اگر بخواهم توضیح کوتاهی درباره این روش کسب درآمد دلاری بدهم باید بگویم شما بایستی بتوانید محصول مورد نیاز مردم که بازار خوبی دارد را با قیمت مناسب و پایین پیدا کرده و آن را از طریق سایتی مانند آمازون یا ebay به فروش برسانید.

یک مثال برای شما میزنم تا مسئله روشن تر شود . برای مثال شما میتوانید محصولی که مشتری مناسب در سایت آمازون دارد را پیدا کنید و آن را از سایت علی بابا که یک سایت چینی است خریداری کرده و در آمازون به فروش برسانید . من چند نمونه از این محصولات را بررسی کردم و برای نمونه دیدم که در سایت علی بابا قیمت یک مدل عروسک ۳ دلار است و آن را در آمازون به قیمت ۱۹ دلار میفروشند … این یعنی ۱۶ دلار فرق قیمت که اگر هزینه های جانبی آن را کنار بگذاریم یک درآمد حداقل ۱۱ دلاری خالص برای شما خواهد داشت.

 

۵- کسب درآمد به دلار از گوگل ادسنس و نمایش تبلیغات در سایت خود

درآمد از گوگل ادسنس

اگر به نوشتن انگلیسی مسلط هستید میتوانید یک سایت انگلیسی زبان ساخته و بعد از اینکه بازدید مناسبی پیدا کردید تبلیغات ادسنس را در آن نشان داده و درآمد مناسبی داشته باشید . گوگل سرویس ادسنس به سایتهای فارسی و همچنین افراد داخل ایران نمیدهد . پس حتما بایستی بسیار هوشمندانه رفتار کنید تا گوگل متوجه نشود مکان شما داخل ایران است . با تجربه ای که خودم در این زمینه داشتم بهترین راه این است که حساب ادسنس خود را به نام آشنایی که در خارج از ایران دارید باز کنید تا حساب شما مسدود نشود .

زیرا گوگل بارها به شماره موبایل شما که در کشور خارجی دادید کد ارسال میکند که بایستی  آن کد را در حساب ادسنس خود وارد کنید . برای خود من یک بار به آدرس پستی که در کشور آلمان داده بودم شماره ای در صندوق پست انداخته شده که آشنای من شماره را برای من ارسال کرد و توسط آن من توانستم مجدد حساب گوگل ادسنس خودم را برای داشتن کسب درآمد به دلار فعال کنم .

این ۵ روشی که برای کسب درآمد دلاری در ایران برای شما نوشتم از مرسوم ترین روشهای کسب درآمد از اینترنت میباشد . البته روشهای دیگری مثل سرمایه گذاری ، خرید و فروش ارز دیجیتال ، کسب و کار از طریق اینستاگرام ، یوتیوب و … نیز وجود دارد که در این مقاله به آنها اشاره نکردم . امیدوارم این مقاله توانسته باشد چشم انداز مناسبی برای داشتن کسب درآمد دلاری در ایران برای شما روشن کند . اگر این مقاله برای شما مفید بود لطفا آن را با ذکر منبع با دیگر دوستان خود به اشتراک بگذارید .

5/5 - (4 امتیاز)
۰
نویسنده مطلب علی

بدون دیدگاه

logo-samandehi