سود از کرونا – چه کسانی در این اوضاع از کرونا سود می برند؟!!!

سود از کرونا
۵/۵ - (۲ امتیاز)

کرونا تقریباً یک شبه بازار کار را تغییر داده است. شیوع جهانی کرونا به طور جدی بر اقتصاد و امنیت شغلی تأثیر گذاشته است. این تغییرات دارای ماندگاری و تغییر در شرایط و رویکرد اقتصادی خواهد بود. بخش ها، شرکت ها و کارگرانی وجود دارند که ممکن است از این فاجعه سود ببرند.

متأسفانه ، ما همچنین شاهد صنایعی خواهیم بود که به شدت آسیب دیده اند. مردم در این مناطق شغل خود را از دست می دهند و در یافتن مشاغل جدید با مشکلات شدید روبرو می شوند.در برخی از کشورها دولت دستور داده است که در داخل خانه بمانند و خود را قرنطینه کنند تا جلوی گسترش کرونا گرفته شود.

برخی از شرکت ها که امکان دورکاری در آنها فراهم است از کارمندان خود خواسته اند که از خانه کار کنند. اجتماعات گسترده مردم جایز نیست. به دلیل محدودیت و ترس ، مردم در مسافرت نیستند، حتی بلیط هواپیما نمی گیرند، در برخی مکان ها حتی اگر گرسنه باشند غذا نمی خورند ، در هتل نمی مانند یا در کنسرت ها و مسابقات ورزشی شرکت نمی کنند. این روندهای فعلی حتی پس از شکست شیوع ، ادامه خواهد یافت.

اما چه کسانی از کرونا سود می برند !؟

برندگان بزرگ شرکت و کسانی هستند که کارهای خود را بصورت آنلاین انجام می دهند و به مکان خاصی وابسته نیستند، ارائه دهندگان خدمات بهداشتی، سوپر مارکت های زنجیره ای (به ویژه شرکت هایی که حضور آنلاین قوی دارند)، شرکت های دارویی که بر روی درمان بیماری ها فعالیت می کنند، شرکت های فناوری و خدمات و در کل همه کسانی که فعالیت خود را به صورت آنلاین انجام میدهند میتوانند از وجود کرونا سود ببرند.

این صاحبان کسب و کارهای اینترنتی کارمندانی دارند که در خانه کار می کنند و کار خود را بصورت دورکاری انجام می دهند. از آنجا که مدارس تعطیل است و همه از دانش آموزان مدارس ابتدایی تا دانشگاه در خانه گیر کرده اند، به سمت بازی های ویدئویی آنلاین روی می آورند. کودکان و نوجوانان و همچنین برخی بزرگسالان برای سرگرمی، مخصوصاً با نبود مسابقات ورزشی و تعطیلی فضاهای ورزشی، در فضای مجازی و آنلاین بازی می کنند. همچنین استفاده از ارتباطات آنلاین مانند چت تصویری راهی برای برقراری روابط اجتماعی با دوستان و خانواده است. تا زمانی که این روند ادامه یابد ، مشاغل موجود در فضای آنلاین بی خطر بوده و حتی پاسخگویی به تقاضا افزایش می یابد.

طبق گزارش روزنامه فایننشال تایمز ، شرکت های فنی در فضای مجازی کسانی را که تجربه دارند را هنوز هم با اشتیاق استخدام می کنند، زیرا با وجود اخراج های گسترده در جاهای دیگر و نگرانی های زیاد در مورد سقوط بازارهای جهانی، از این تغییر به سمت فعالیت های دیجیتال در نتیجه کرونا ویروس استفاده می کنند.

فایننشال تایمز همچنین ادعا می کند که کالیفرنیا به تنهایی ۱۵۸۵۵۲ شغل آزاد دارد. شرکت های بزرگ جهانی که مقادیر زیادی پول نقد در ترازنامه های خود دارند مانند آمازون ، گوگل ، اپل ، مایکروسافت و نتفلیکس ، قدرت و بودجه بیشتری برای غلبه بر شیوع این بیمار را دارند. افرادی که در زمینه های آنلاین مشغول به کار هستند ممکن است شغل های جدید و تقاضای بیشتری از برخی شرکت ها نیز داشته باشند.

 

5/5 - (2 امتیاز)
۰
برچسب ها :
نویسنده مطلب علی

بدون دیدگاه

logo-samandehi