۵ فرودگاه بزرگ دنیا که شاید اطلاعاتی از آن نداشته باشید !!!

فرودگاه بزرگ
۵/۵ - (۱ امتیاز)

احتمالاً خیلی دوست دارید که بدانید بزرگ ترین فرودگاه‌های جهان در کدام شهرها واقع شده اند و نام آن‌ها چیست.فرودگاه های زیادی در دنیا ساخته شده اند که شاید نام آنها را تاکنون نشنیده باشید. در بین آنها تعدادی از همه بزرگتر هستند که در این مطلب قصد داریم ۵ فرودگاه بزرگ دنیا را به ترتیب از کوچکتر به بزرگتر به شما معرفی کنیم ، پس در ادامه با ما همراه باشید.

 

معرفی ۵ فرودگاه بزرگ دنیا

 

۱- فرودگاه بین المللی اورلاندو (MCO)

اورلاندو

جای تعجب نیست که فرودگاه بین المللی اورلاندو واقع در ایالات متحده آمریکا در این لیست قرار گرفته است. دیزنی لند اورلاندو را خانه می خواند و سالانه به طور متوسط ​​۵۲ میلیون سفر به دیزنی لند وجود دارد. آنها به فرودگاهی احتیاج دارند که بتواند همه هواداران دیزنی را در خود جای دهد.این فرودگاه برای خدمت به اورلاندو ، فلوریدا ، در سال ۱۹۸۱ افتتاح شد و در حال حاضر ۱۳۵ مقصد در سطح جهان را پوشش می دهد.

بیشتر بخوانید : زیباترین مکان های جهان – کجای جهان رو ببینیم ؟

مساحت فرودگاه در ۱۱۶۰۹ هکتار بزرگ و در سال ۲۰۱۹ بیش از ۵۰ میلیون مسافر داشته است.شلوغ ترین مقصد داخلی آن در نزدیکی آتلانتا ، جورجیا و شلوغ ترین مقصد بین المللی آن لندن هیترو در انگلستان است. این شرکت هواپیمایی، SilverAirways، از فرودگاه بین المللی اورلاندو به عنوان مرکز اصلی خود استفاده می کند.

 

۲- فرودگاه بین المللی دالاس / فورت ورث (DFW)

فرودگاه دالاس

فرودگاه بین المللی دالاس / فورت ورث در آمریکا آن قدر بزرگ است که کد پستی و خدمات اضطراری مخصوص به خود را دارد. مطابق خدمات پستی، از نظر فنی به عنوان یک شهر خود را در نظر گرفته است. این فرودگاه بزرگ با طی مساحت بیش از ۲۷ مایل مربع و حدفاصل متروپلیس دالاس و فورت ورث ، مکان جالبی است.

این چهارمین فرودگاه شلوغ در سراسر جهان (با حرکت هواپیما) است. همچنین خدمات را به ۲۶۰ مقصد ارائه می دهد. شلوغ ترین مسیر داخلی به LAX در لس آنجلس ، کالیفرنیا است و شلوغ ترین مسیر بین المللی آنها به فرودگاه هیترو لندن در انگلستان است. شرکت هواپیمایی آمریکا فرودگاه بین المللی دالاس / فورت ورث را خانه می نامد.

 

۳- فرودگاه بین المللی دنور (DEN)

بزرگترین فرودگاه جهان

فرودگاه بین المللی دنور واقع در ایالات متحده از نظر وسعت بزرگترین فرودگاه در آمریکای شمالی است. در اصل فرودگاه واقع شده در منطقه دنور ، کلرادو ، بیش از ۵۲.۴ مایل مربع وسعت دارد و از آن به بیش از ۲۱۵ مقصد پرواز صورت می‌گیرد. این فرودگاه ۲۵ سال پیش در سال ۱۹۹۵ افتتاح شد و بیش از ۳۵۰۰۰ کارمند در آن مشغول به کار بودند.

علی رغم اینکه سومین فرودگاه بزرگ در کل جهان است ، اما رتبه بیستمین فرودگاه شلوغ در جهان را به خود اختصاص داده است. در سال ۲۰۱۹ بیش از ۶۹ میلیون مسافر از طریق فرودگاه دنور سفر کردند. بیش از ۲۳ شرکت هواپیمایی مختلف در خارج از فرودگاه بین المللی دنور فعالیت می کنند و به عنوان قطب اصلی برخی از شرکتهای هواپیمایی معروف آمریکایی از جمله: خطوط هوایی یونایتد و خطوط هوایی Frontier Airlines خدمت می کنند. همچنین پایگاه اصلی شرکت هواپیمایی Southwest Airlines است.

 

۴- فرودگاه بین المللی پادشاه فهد (DMM)

ملک فهد عربستان

فرودگاه بین المللی ملک فهد واقع در دمام عربستان سعودی تا چند وقت پیش جایگاه شماره یک بزرگترین فرودگاه جهان را در اختیار داشت، تا این که اخیراً فرودگاه بین المللی پکن داکسینگ که در شماره ۵ آن را معرفی میکنیم آن را کنار زد. با وجود این ، این مکان هنوز هم یک مکان چشمگیر با مساحت ۷۸۰ کیلومتر مربع و مساحت ترمینال ۳.۵۲ میلیون فوت مربع است.

فرودگاه بین المللی پادشاه فهد بیش از ۲۰ سال پیش در سال ۱۹۹۹ افتتاح شد. این فرودگاه محل استقرار برای سه خط هوایی اصلی عربستان سعودی از جمله: سعودی ایرلاین، آرامکو ایرلاین و پروازهای هواپیمایی خلیج فارس است.

این فرودگاه همچنین دارای یک هتل ۲۵۰ اتاقه هیلتون و مسجدی است که می تواند ۲۰۰۰ نفر نمازگزار را در خود جای دهد.این فرودگاه بزرگ به گونه‌ای طراحی شده است که بیش از ۱۲ میلیون مسافر را در سال جا به جا کند.

 

۵- فرودگاه بزرگ بین المللی پکن داکسینگ (PKX)

بزرگترین فرودگاه جهان در پکن

فرودگاه بین المللی پکن داکسینگ بزرگترین فرودگاه جهان و آخرین مورد اضافه شده در لیست فرودگاه های فوق العاده بزرگ است. این فرودگاه در صدر لیست ما قرار دارد. فرودگاه پکن داکسینگ در سپتامبر ۲۰۱۹ افتتاح شد، ساختمان ترمینال پکن داکسینگ بیش از ۷.۵ میلیون فوت مربع است و مساحت کل زمین بیش از ۱۸ مایل مربع است.۱۱ میلیارد دلار جهت ساخت آن هزینه شده است.
این فرودگاه دومین فرودگاه بین المللی پکن میباشد و پیش بینی می شود تا سال ۲۰۴۰ نیز ۱۰۰ میلیون مسافر از آن عبور کنند و به شلوغ ترین فرودگاه دنیا تبدیل شود. پس از طراحی این فرودگاه با نام “ستاره دریایی” نامگذاری شد. این فرودگاه برای دوستی با محیط زیست ساخته شد.

در حالی که هنوز اولین روزهای افتتاح فرودگاه بین المللی پکن داکسینگ است، آنها برنامه های بزرگی را برای آینده دارند ، از جمله پروازهایی که ۱۱۲ مقصد در سراسر جهان را شامل می شوند.

5/5 - (1 امتیاز)
۰
برچسب ها :
نویسنده مطلب علی

بدون دیدگاه

logo-samandehi