پرتاب بر سکوی موفقیت با مثبت اندیشی و داشتن تفکر مثبت

مثبت اندیشی
۵/۵ - (۱ امتیاز)

همه ما باید یاد بگیریم که با مثبت اندیشی دارای افکاری سالم و پر قدرت باشیم. یک طرح موفق ، یک تابلوی نقاشی یا یک اثر موفق هنری، تجارت پر در آمد ، ازدواج رضایت بخش و انتخاب درست از فکر سالم و پر انرژی و تفکر مثبت گرفته شده است نه از یک تفکر بیمار و بی تحرک.

مثبت اندیشی رمز موفقیت برای انسان است. شما با افراد زیادی روبرو می شوید که از انجام کارهای روزانه و تصمیم گیری جهت انتخاب شغل ، سفر ، خرید لباس ، انتخاب همسر تردید و دو دل می باشند . به عبارت دیگر به هر کس و هر چیزی که در اطرافشان وجود دارد بدبینانه و بدون اعتماد نگاه میکنند. این افراد دوستان زیادی ندارند ، در مسیر زندگی هر گز اهل ریسک نیستند و بسیاری از موفقیت های مادی و معنوی را از دست می دهند.

بیشتر بخوانید : شکرگزاری قدرت پنهان بشر برای رسیدن به هر آنچه که می خواهد

این افراد همیشه دارای یک زندگی ثابت و آرام از منظر دیگران می باشند در حالی که مدام با خود کلنجار می روند و درونی پر آشوب دارند. برای جزئی ترین مسائل دچار سردرگمی ، ترید و آشفتگی می‌شوند و در پایان نیز نتیجه مطلوبی جهت انجام کار بدست نمی آورند.

تعریف مثبت اندیشی

تفکر مثبت دارای نیروی درونی و موثری است که در فرد موجب می شود محکم و استوار در هر مسیری گام بردارد. اگر برادران رایت به این ایمان رسیده بودند که هر دوی آنان بر اثر سقوط از هواپیمایی که ساخته اند خواهند مرد هرگز دست به چنین آزمایش و تجربه ای نمی زدند.

مخترعین ، کاشفین هنرمندان و همه کسانی که بیشتر از دیگران در فعالیت هستند دارای تفکرمثبت و دور اندیشی هستند. به عبارتی افق دید آنها بسیار دورتر را می نگرد و دیگر اینکه کفه موفقیت و به نتیجه رسیدن را سنگین تر از کفه دیگر آن می دانند.

همه بزرگان اعم از مشاهیر علم و ادب و یا نام آورانی که امروزه نامشان زبانزد عام و خاص است در سایه تلاش خود آتیه ای موفق و آرزوی دست یافتنی را در باورهایشان پرورانده اند که ماندگار شده اند.

کنترل افکار

توجه کنید اگر ما با تردید و دو دلی در کاری تصمیم بگیریم نتیجه آن عمل جز شکست و نابودی نخواهد بود. همه ما از نتایج مثبت اندیشی مطلع هستیم . بطور مثال کودکی را که تلاش می کند بر دو پای خود بایستد و حرکت کند را به تشویق اینکه او می تواند و باید حرکت کند و هر لحظه گام‌های استوار تر بر دارد به سمت اهداف خود هدایت می کنیم و او نیز می‌آموزد عملی را که می خواهد باید به این شرط آغاز نماید که می تواند به انجام برساند. انسان ذاتا مثبت اندیش و دارای تفکر مثبت است.

بیشتر بخوانید : مثبت اندیشی علمی که زندگی را برای زیستن با ارزش میکند

 

ناملایمات ، عدم احساس امنیت ، عدم خود باوری ، عدم شناسایی توانایی های انسان و طعم تلخ شکست موجب شده است قبل از هر کاری به شکست و ناموفق بودن آن فکر کنیم . البته اینکه انسانی منطقی باشیم و هر عملی را با ارزیابی درست آغاز کنیم ارزشمند است اما نباید تفکرات منفی همیشه و در همه حال بر تفکر مثبت ما غالب باشد. بهترین روش برای تربیت افکار دست زدن به اعمالی است که برای ما زیان آور نیست.

فکر مثبت داشتن

 مشق نوشتن همانطور که در نوشتن املاء موثر است مشق افکار مثبت نیز نتیجه‌ای مطلوب دارد . باور پذیری در انسان‌ها متفاوت است. هر کس که بیمار نباشد هرگز دچار ضعف نمی شود و اندیشه های مثبت او قویتر از تفکرات منفی و مخرب اوست. برای تمرین و تربیت تفکر مثبت و مثبت اندیش بودن در هر زمینه ابتدا بخود بگوئید شما موفق می شوید زیرا :

  • انجام این عمل من به ضرر و زیان هیچ کس نخواهد بود
  • من می توانم به نتیجه مطلوب دست یابم
  • من سعی می کنم پس می توانم
  • من با ایمان به اینکه موفق می شوم این مرحله از کار را با تصمیم گیری آغاز می کنم

شما با این کار به خود اطمینان می دهید که تمام شرایط لازم را زیر ذره بین قرار داده اید و حالا هم موفق خواهید شد.

مثالی دیگر می زنم :

بارها و بارها برای همه ما اتفاق افتاده است که هنگام صبح در بستر احساس کم حوصلگی کرده و بخود می‌گوئیم امروز توان رفتن به محل کار را نداریم. این تلقین منفی در ناخود آگاه ما تاثیر می گذارد و سیستم های فعال بدن که از مغز فرمان می گیرد فرمان منفی را دریافت می نمایند و بیش از چند لحظه نمی گذرد که احساس خستگی و ضعف ما دو چندان می شود عکس این عمل هم ممکن است ، در شرایط بسیار سخت و به نظر غیر قابل تحمل ما تلاش می کنیم اهدافی را دنبال نمائیم و نتایج مطلوبی را بدست آوریم .

قدرت مثبت اندیشی

دوستی به علت خواب سنگین صبح ها دیر به محل کار خود مراجعه می کرد. از آنجا که در هنگام خواب به مرور مشغله‌های روزانه خود به خواب می رفت هیچگونه پالایش فکری و ذهنی قبل از خواب برای او صورت نمی گرفت. مدتها از این موضوع نگران بود و بسیار رنج می برد و به همین دلیل مثبت اندیش نیز نبود. بعد از مدتی او شرایط فرمان مغز و بکارگیری از آن در هنگام خواب را با تمریناتی که به دنبال آن گشته و فرا گرفته بود انجام داد و نتایج مثبتی نیز گرفت.

بیشتر بخوانید : با رعایت این نکات شادی را به زندگی خود بیاورید

او توانسته بود هر شب هنگام خواب به مغز خود فرمان دهد و صبح راس همان ساعت از خواب بیدار شود . نکته قابل توجه ایمان به نیرویی است که ایشان در وجودشان بوده و نیز به باور رسیدند که می تواند از باورهای مثبت به نتایج مثبت و مثبت اندیش بودن همیشگی دست یابد .

هنری فورد میگه براستی اگر موفقیت رازی داشته باشد این است که شما خود را به جای دیگری گذاشته  و از دریچه چشم او به کار نگاه کنید.

دو کلمه کوچک « آری » و « نه » که تلفظ آنها ساده است کلماتی هستند که برای ادای آنها اندیشه و مطالعه فراوان نیاز می‌باشد.

« تپیا گور »

5/5 - (1 امتیاز)
۰
برچسب ها :
نویسنده مطلب پانیسا

بدون دیدگاه

logo-samandehi